Paul Finch – Mrtvý muž přichází

0

 

ANOTACE:
Jezerní oblast na severu Anglie zahalila neprostupná mlha. Zároveň s ní udeřil i sériový vrah. A v detektivu Marku Heckenburgovi hlodá děsivé podezření, že se vrátil obávaný pachatel s přezdívkou Cizák.
Naposledy byl spatřen před deseti lety v Dartmooru, kde své oběti připravoval o život nebývale krutým způsobem. A teď, když záhadně zmizely dvě mladé ženy, se Heck obává nejhoršího.
Celá místní komunita je paralyzována strachem, zatímco Heck bezmocně sleduje, jak Cizák znovu rozehrává svou krutou mašinérii, vybírá si jednu oběť za druhou a nehodlá jen tak přestat. Heckovi nezbývá nic jiného, než přistoupit na jeho hru…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Paul Finch, potažmo jeho svérázný hrdina Mark Heckenburg, se u nás již stihl pěkně zabydlet a získal si slušné množství fanoušků. Ostatně, jeho zatím tři vydané knihy této povedené série rozhodně stáli za povšimnutí. A nejinak tomu je i u zatím posledního kousku, který si pro nás nakladatelství Domino připravilo ve vrcholící podzimní sezóně. Heck se tak po zápolení s Klubem zabijáků vrací zpět na scénu, aby se postavil další výzvě. Jelikož Mrtvý muž přichází…

Paul Finch rozhodně nepatří k autorům, kteří by se báli přitlačit na pilu. Mimochodem právě to se stalo jedním z jeho poznávacích znamení, kterým dokázal zaujmout. Kromě naturalisticky ztvárněného násilí, však v jeho knihách nalezneme i zajímavý příběh a atraktivního hrdinu, jenž rozhodně nepatří mezi vzorné policisty. Je tedy vcelku jasné, že očekávání se s každou další knihou zvyšují. Již teď však mohu říct, že Paul Finch nezklame ani v nejnovějším dílu této povedené série.

Heck nebyl nikdy zářným příkladem bezproblémového policisty. A tak bylo více než jasné, že ho jeho prohřešky dříve, nebo později doběhnou. Ten čas nastal právě nyní a tak se seržant Heckenburg musí stěhovat z oddělení sériových zločinů Metropolitní policie na zapadlý venkov na severu Anglie. Jak se však zdá, ani zde nebude mít Heck příliš klidu.

Je tomu již deset let co v místní oblasti řádil sériový vrah s přezdívkou Cizák. Přestože mu byla tehdejší policie v patách, podařilo se mu uprchnout a od té doby se po něm slehla zem. Od té doby si místní obyvatelé žili relativně poklidným životem. Změna však nastává ve chvíli, kdy jezerní oblast na severu Anglie zahalí neprostupná mlha. Právě v tomto období se za jedné mlhavé noci ztratí dvojice mladých turistek, které jak se záhy ukáže se stanou obětmi řádícího maniaka. Na Hecka tak čeká další závod s časem, v níž se bude snažit v neproniknutelné mlze polapit řádícího vraha…

Paul Finch již v předchozích knihách dokázal, že si dokáže naprosto úžasným způsobem pohrávat s celkovým napětím a atmosférou. Když jsme k tomu přidali naturalisticky ztvárněné násilí, čekali na nás vcelku zneklidňující kousky, které by  snadno obstáli i proti lehčím hororům. Finch si však řekl, že to zdaleka nestačí a tak pořádně přitlačil na pilu. Ani ne tak v samotném násilí, kterého si však i tentokrát užijeme dosytosti, jako právě v budované atmosféře a celkovém zneklidňujícím pocitu, který nás po celou dobu čtení bude provázet.

Tomu nemalou měrou napomáhá i perfektně vystavěný příběh a vygradované napětí. Prakticky až do samotného závěru tak nebudete ani v nejmenším tušit, kdo vlastně za řáděním na jinak poklidném venkově stojí. Ostatně závěrečné odhalení nebude překvapením jen pro čtenáře, ale i pro samotného vyšetřovatele. Jinak však autor více méně pokračuje v zajetých kolejích. Těšit se tak můžete na užasnou čtivost, kdy vám 392 stran této knihy opravdu moc dlouho nevydrží. Paul Finch si opět dopomáhá neuvěřitelným kolotočem událostí, stupňujícím se násilím a strhujícím tempem, kterým vás doslova převálcuje.

Mrtvý muž příchází je veskrze skvělým a napínavým krimi thrillerem, který si vás naprosto získá. Bohužel však stále trpí lehkými neduhy, jako předchozí Finchovy knihy. Pokud však přistoupíte na autorovu hru a na to, že hlavní hrdina prochází všemi nebezpečenstvími jako superman a některé momenty jsou lehce neuvěřitelné, čeká na vás výjimečná kniha, kterou si od začátku až do konce užijete. Finch se tak po právu dostává  pomalu, ale jistě na výsluní a vyhřívá se v zájmu fanoušků stejně, jako stálice tohoto žánru.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..