Pat Mills & Olivier Ledroit – Requiem: Upíří rytíř #2

0

 

ANOTACE:
Heinrich Augsburg, nyní zmrtvýchvstalý jako upírský rytíř Requiem, se konečně setkává se svou milovanou Rebekou. Není to ale zrovna šťastné shledání. Oba stojí na nepřátelských stranách barikády, a jejich první setkání může být velmi dobře i jejich posledním…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Už je tomu více než rok, co se čeští komiksoví fanoušci mohli v rámci Crweconu Speciál setkat s legendárním Patem Millsem. Ten nám zde mimochodem blíže představil i svou jedinečnou sérii Requiem, která na jaře letošního roku zamířila i na pulty českých knihkupců. Nyní, o půl roku později přichází CREW s dalším přídavkem v podobě druhé knihy. Ta nám přináší další tři alba této pekelné série nabité upíry, démony, nacisty, a v neposlední řadě i parádní malbu Oliviera Ledroita.

Pat Mills bezpochyby patří mezi skutečné komiksové legendy, které pomáhaly celé toto médium utvářet. Ostatně stačí zmínit taková jména, jako je Soudce Dredd, či Slaine a většina pravověrných fanoušků komiksu bude ihned vědět o kom je řeč. Avšak až v případě Requiem se mohl tento britský scénárista naplno odvázat. I když to asi není úplně přesný výraz. Mills se zde zkrátka doslova utrhl ze řetězu a čtenářům zde servíruje pořádně šílenou jízdu. O tom jsme se ostatně již mohli přesvědčit v úvodní knize, která nám přinesla tři úvodní alba této originální série.

Druhá kniha tak vcelku pochopitelně navazuje tam, kde předchozí díl končil. A nám se tak do rukou dostávají další tři alba (Requiem: Chevalier Vampire #04: Le Bal des Vampires, Requiem: Chevalier Vampire #05: Dragon Blitz, Requiem: Chevalier Vampire #06: Hellfire Club) v jedné knize, díky kterým se příběh této série dostává do své poloviny. Pomalu, ale jistě tak doháníme originální vydání, jehož první díl spatřil světlo světa již před 19 lety. Bohužel ani po této době se však série ještě nedočkala svého konce, a tak nám nezbývá než doufat, že se Millsovi s Ledroitem podaří celý příběh dokončit dříve, než dostihneme původní vydání. To však již opět maličko odbíháme, vraťme se zpět do Vzkříšení a sledujme další nelehké osudy Heinricha Augsburga, nyní zmrtvýchvstalého upírského rytíře Requiem.

Requiem se v tomto zvláštním světě stihl již vcelku dobře rozkoukat. Ostatně se mu podařilo i dosáhnout určitého postavení, jenže ve Vzkříšení není nic jisté. Obzvláště když stále více sílí hnutí odporu, které se snaží svrhnout samotného Drákulu. Našeho bývalého nacistu to ale stále táhne k jeho židovské lásce Rebecce. Se kterou se nakonec setkává, ale šťastné setkání to zrovna nebude. Oba stojí na nepřátelských stranách barikády, dokáže jejich láska nepřízeň překonat, nebo je oba čeká jen cesta dlážděná krví a utrpením…?

Tak to se na první pohled může zdát, že se nám Requiem svým stylem stále více blíží k nějakému Shakespearovskému dramatu. A ono možná i ano, příběh o nešťastné lásce, která se snaží překonat nepřízeň osudu je zkrátka věčný. Na druhou stranu je toto příběh od Pata Millse a tak je více než jasné, že nám to autor dokáže pořádně okořenit.

Ostatně, Mills s Ledroitem vytvořili něco skutečně pozoruhodného, co se běžné produkci zcela vymyká. A tak se kromě této “romantické” linie opět připravte na pár pořádných překvapení, které si pro nás tato tvůrčí dvojice připravila. Ano, samotný příběh jsme zde již v nejrůznějších obměnách několikrát viděli, avšak to co jej dělá jedinečným je právě prostředí a způsob, jakým je celý Requiem vyprávěn. Millsova fantazie je zkrátka bezbřehá a jen tak nás asi nepřestane udivovat.

Je samozřejmě jasné, že tato naprostá svoboda se může občas vymknout z rukou a vy tak nezřídka budete pouze nechápavě sledovat, jak vlastně celý tento svět může fungovat a co se vám autor vůbec snaží říct. Zdánlivě nekorespondující směsice různorodých prvků však v tomto případě vcelku funguje a tak je zde naprosto jednoduchá rada. Vůbec nad ničím zde nepřemýšlejte, je to zcela zbytečné. Jen se nechte volně unášet na vlnách podivna a naplno se poddejte fantastickému vizuálu, který je alfou a omegou této série.

Ledroit už v úvodní knize jasně dokázal, že je obdařen neskutečným talentem. Jeho fantastická malba dodává celému Requiem na jedinečnosti a posouvá jej o notný kus dopředu. Nezřídka se tak budete opět kochat  fantasmagorickými výjevy a dechberoucími scenériemi, které si pro nás tento talentovaný Francouz připravil. Tomu ostatně nemalou měrou napomáhá i zvolený formát, ve kterém u nás tato série vychází. CREW konečně přestala odolávat  zvětšeným formátům a my se tak můžeme těšit, ze skutečně luxusního vydání, které perfektně podtrhuje celkové vyznění tohoto komiksu.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..