Paolo Eleuteri Serpieri – Druuna 3

0

 

ANOTACE:
Překrásná Druuna se vrací ve třetí (a zatím poslední) knize! Najdete tu jak 7 a 8 díl, tak speciální a samostatnou nultou knihu!

Druuna je s každou další knihou krásnější a krásnější!

Po nekonečné pouti vesmírem se Druuna probouzí zpátky k životu. Všichni, které znala, jsou pryč a ani ona sama už si nemůže vzpomenout, kdo vlastně je a co dělá. A vzápětí se objeví podivné stvoření, aby ji odvedlo do hlubin země, do trosek plných bizardních mutantů a nebezpečných monster.
A tím problémy Druuny teprve začínají.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Kontroverzní hrdinka a především pak ikonická postava evropského komiksu je zpět, aby se opět stala ztělesněním touhy nejednoho komiksového nadšence. Ano, tušíte správně, řeč je o legendární Druuně, která se vrací ve třetí (a zatím poslední) knize, aby se po nekonečné pouti vesmírem probudila zpátky k životu a konečně zakončila svou strastiplnou pouť..

Druuna již dvakrát dokázala, že si své místo mezi evropskou komiksovou smétánkou bezesporu zaslouží. Ostatně když odhlédneme od legendárního Incalu, či Kasty Metabaronů, která se nedávno dočkala dotisku, je to právě Druuna, která v rámci edice MDEK (Mistrovská díla evropského komiksu) těší jednomu z největších zájmu fanoušků. Legendární Serpieriho hrdinka tak přichází již ve třetí knize, která čtenářům nabízí poslední dostupné příběhy s touto kráskou. Nalezneme zde tedy 7 i 8 díl původní série. Jako bonus nám pak Crew předkádá speciální nultou knihu, která stojí zcela mimo hlavní příběh.

Paolo Eleuteri Serpieri, legendární italský tvůrce, si touto sci-fi sérií zajistil takřka nesmrtelnost a jeho Druuna patří vedle Barbarelly k největším sexuálním symbolům, na které můžeme na stránkách komiksů narazit. Zároveň se mu však již nikdy nepodařilo výraznějším způsobem překročit svůj stín. A tak je to právě tato hrdinka, která se stala synonymem pro tvorbu tohoto italského tvůrce.

Asi již netřeba připomínat, že i toto dílo je určené věkové skupině 18+. Autor si se ztvárněním nahoty a sexuálních scén rozhodně těžkou hlavu nedělá. S každým dalším albem se zdá uvolněnějí a neváhá svou hrdinku vystavovat skutečně explicitním scénám. A tak se i třetí Druuna pohybuje na skutečně ostré hraně na pomezí mezi uměním a obyčejným obrázkovým pornem. Ne nadarmo je tak Druuna vyhledávána především muži, a i když se mezi jejími fanoušky dozajista najdou i ženy, je tato hrdinka bezpochyby ztělesněním nejednoho vlhkého snu pubertálních výrostků.

Ačkoliv se i tentokrát Serpieri snaží o jakousi dějovou linii, která již nezadržitelně míří ke svému konci, o příběh zde jde až v druhé řadě. Druuna se sice po nekonečné pouti vesmírem probouzí zpátky k životu, rozhodně se však nejedná o právě příjemné probuzení. Všichni, které znala, jsou pryč a ani ona sama už si nemůže vzpomenout, kdo vlastně je a co dělá. A vzápětí se objeví podivné stvoření, aby ji odvedlo do hlubin země, do trosek plných bizardních mutantů a nebezpečných monster. Právě tímto okamžikem se dostáváme ke klasické Serpieriho šabloně, kterou využívá napříč celou sérií.

Těšit se tak můžeme na další záplavu naturalisticky pojatých obrazů, na kterých je hlavní hrdinka vystavena další záplavě zmutovaných monster a mutantů, pro které je její tělo neodolatelnou výzvou. Ano, je to klišé, které navíc zažíváme s maličkými obměnami již potřetí. Pokud jste se již s touto sérií potkali, budete i u aktuální novinky více než dobře vědět co na vás čeká. Příběh zkrátka u Druuny hraje až druhé housle, tím největším tahákem a hlavní předností je vcelku pochopitelně kresba a její naturalistické pojetí.

V tomto ohledu Paolo Serpieri opět exceluje. Jeho pojetí neradostné budoucnosti a temné science fiction ve spojení s nádhernou hlavní hrdinkou, která veškeré problémy řeší svým tělem, je úžasně kontrastní a dodává celému příběhu skvělou atmosféru. Autorovi se navíc opět podařilo vytvořit vskutku nápadité kulisy, které ještě více umocňují celkový dojem z této knihy. Kapitolou samou o sobě je pak připojená nultá kniha – Anima. V ní se Serpieri obejde prakticky beze slov, kdy jen pomocí obrazů vypráví jednoduchý příběh blonďaté Druuny. V tomto ohledu tak do určité míry následuje legendárního Moebiova Arzacha, u kterého se Serpieri možná alespoň trochu inpiroval.

Třetí Druuna rozhodně nepřináší žádné výraznější překvapení a tak čtenáři opět dostávají více méně to od této “nahotinky” očekávají. I přes slabší příběh a pár dalších výtek, které bychom bezpochyby našli si Druuna své místo na výsluní bezezbytku zaslouží a bez ní by nebyla edice Mistrovská díla evropského komiksu nikdy kompletní. Nyní navíc můžeme konečně říct, že Druuna zde konečně vyšla kompletní a za to patří Crwi obrovský dík…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..