P. Václavek, L. Šťastná, S. Rydval – Dubánci: příběhy jednoho roku

0

ANOTACE:
Víte, že Dubánci skutečně existují? Jak jinak vysvětlíte, že držíte v ruce knihu plnou jejich příběhů? Knihu o životě tak neskutečném, že o něm nemáte ani ponětí. O životě mezi korunami dubů… Poznejte, jak se Dubánci skamarádili s vodníkem Mníkem z rybníka Raubířníka, jak potkali Poseidona nebo jak pomohli strašidlu Jakubovi, drakovi Kaštounovi či jelenu Poldovi.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Jsou malí, jsou nezbední a touží zažít co nejvíce dobrodružství. A o kom je vlastně řeč? O Dubáncích, kouzelných bytostech, které můžete potkat prakticky v každém lese. Dubánci se postupem času stali internetovým hitem. Nad jejich úžasnými fotografiemi se rozněžňovali nejen děti, ale i jejich rodiče. Nyní však tito nezbedové zamířili i na stránky originální knížky, spojující text, fotografii a kresbu těchto kouzelných postaviček.

Na začátku bylo slovo….Ehm pardon, o tom je zase jiná kniha. Na začátku byli pochopitelně děti. Těm autor Dubánků Petr Václavek stavěl nejrůznější potvůrky z kaštanů. Jednou však použil žaludy, od výroby zvířátek postupně přešel k lidským postavičkám, ze kterých se posléze vyklubaly námi zmiňovaní Dubánci. Odtud byl již jen krůček k internetové slávě a především pak ke knize, která zachycuje celý rok s dubánky.

Aby v tom však Petr Václavek nebyl sám, přizval si na pomoc Leonu Šťastnou a Slávka Rydvala. Společně pak vytvořili jedinečný tým grafik, učitelka a programátor, který stojí za zrodem této jedinečné originální knihy. Každý přispěl svou trochou do mlýna a výsledek jejich práce uvedlo v život nakladatelství CPress.

„Ahoj děti a dospělí, chodíte rádi do lesa? A umíte poznat dub? Pokud ano, zkuste nějaký najít a pod ním odhozené dubové čepičky. Věřte, že ty patří dubánkům, skvělým bytostem, o kterých byte měli všichni vědět. Jsou totiž milí, přátelští, mají rádi legraci a pomáhají ostatním. Přestože jsou maličcí a nenápadní, lze je najít opravdu v každém lese, ve kterém roste alespoň jeden dub. Mnozí z nich jsou navíc plaší, ale jak se dozvíte v této knize, dokáží tuto plachost překonat, když je třeba,“ píší autoři v úvodu knížky o dubáncích.

Okolo koho se bude tato kniha točit, je asi více než jasné. Co si však autoři ve své prvotině na své dubánky vymysleli?  Ti v knize prožijí v podstatě jeden celý rok. Kapitoly jsou totiž nazvány po jednotlivých měsících, počínaje samozřejmě lednem a konče prosincem. V nich můžeme nahlédnout na to co kdy dubánci nejraději dělají, popřípadě jaká dobrodružství zažili. Jako malý bonus dostaneme ještě jednu kapitolu navíc, kterou si autoři prostě nemohli nechat jen tak pro sebe, ta sice do celkového konceptu moc nezapadá, na druhou stranu je opravdu příjemným oživením.

Vzhledem k tomu, že tato kniha je primárně určena pro naše nejmenší ratolesti ( od 4 let) samozřejmě nemůžeme očekávat ani nikterak složitý děj. Jednotlivé kapitoly jsou dlouhé tak akorát na uspání malého nezbedy, během nich se však můžeme zasmát, stejně jako se poučit a především se dozvíme co mají rádi naši malí hrdinové. Jak tedy shrnout Dubánky v jedné větě? MILÁ KNÍŽKA, KTERÁ JE IDEÁLNÍM SPOLEČNÍKEM PŘED SPANÍM.

Co však musím rozhodně vyzdvihnout, je celkové zpracování této knihy. Nejen že je plná obrázku a skvělých příběhů, navíc jí doplňuje pěkná řádka úžasných fotek, zachycujících dubánky při nejrůznější činnosti. Aby toho nebylo málo, je kniha vcelku pochopitelně ve vázané vazbě. Jednotlivé stránky jsou navíc vytištěny na velice kvalitním papíru, který ještě více podtrhuje přítomnost bohatých ilustrací a především pak fotek.

Knížka Dubánci: Příběh jednoho roku je bezpochyby zdařilým příspěvkem do dětské knihovničky, který jednak pobaví a především pak pohladí na duši úžasnými fotografiemi hlavních hrdinů. Tímto neotřelým nápadem se autoři snaží odlišit od velice tvrdé konkurence, která v oblasti dětské literatury panuje. A troufám si tvrdit, že minimálně zaujmout se jim podaří na 100%.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..