Ondřej Jireš – Klenoty české fantasy

0

Poznejte českou fantasy v exkluzivním výběru nejlepších povídek a novel!
Přestože má fantasy v České republice poměrně krátkou tradici, během zhruba čtvrtstoletí vyrostla silná generace spisovatelů. Jejich díla si našla nadšené čtenáře a žánr se definitivně etabloval jako pevná součást české kultury.
Antologie představuje českou fantasy v celé její šíři a zaměřuje se výhradně na nejlepší dosud publikovaná krátká díla. Najdete v ní ceněné texty populárních spisovatelů, ale i méně známé povídky a novely, které editora přesvědčily kvalitou námětu a zpracování.  Klenoty české fantasy ocení každý, kdo hledá originální a čtivé příběhy úchvatného žánru fantasy.

…………………………………………………………….

Letošní květen byl pro českou fantastiku opravdu výjimečný. Nejen že se tento žánr dočkal zvláštní pozornosti na veletrhu Svět knihy, kde zabíral značnou část programu. Navíc se čtenáři dočkali i vcelku nevídané věci. Během čtrnácti dnů vyšly dvě mamutí sbírky těch nejlepších fantasy povídek. To je na české poměry věc opravdu neobvyklá. Za první stojí časopis Pevnost a nakladatelství Fantom Print. Zatímco za druhým počinem stojí nakladatelství Argo a Onřej Jireš.

Ondřej Jireš patří v naší malé zemi k osobám nejpovolanějším. Již 14 let se věnuje jako editor a redaktor české fantasy a science fiction. Fanoušci tohoto žánru jej jistě zaregistrovali mimo jiné i jako šéfredaktora internetového magazínu Fantasy Planet. Kromě své redaktorské činnosti má za sebou také několik vydaných povídkových sbírek. Za všechny můžeme zmínit například Písně temných věků, nebo Hvězdy české sci-fi.

CELOU RECENZI NAJDETE

NA BLOGU NEOLUXOR.CZ

 

 Kniha vychází v nakladatelství Argo
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdOndřej Jireš, *1983 Od roku 2000 se jako editor a redaktor věnuje české fantasy a science fiction. Mezi lety 2000-2007 působil na pozici šéfredaktora internetového magazínu Fantasy Planet.

V roce 2004 vyšla jeho první povídková antologie Čas psanců. V knize představil řadu úspěšných domácích autorů, ale také několik v té době ještě nepříliš známých tváří. Podle stejného klíče sestavuje i většinu následujících titulů.

Vedle samostatných sborníků Jireš připravuje hned dva cykly antologií. Jeden se věnuje subžánru historické fantasy a čítá doposud tři tituly: Písně temných věků (2005), Krvavá čest (2012) a Memento mori (2009). Druhý cyklus přináší nové příběhy ze známých sérií českých spisovatelů, tyto reprezentativní tituly Legendy české fantasy (2006) a Hvězdy české sci-fi (2010) zaznamenaly u čtenářů a kritiků ještě větší ohlas.

Klenoty české fantasy jsou Jirešovým prvním výběrem z již dříve vydaných povídek. Tato průřezová antologie představuje špičku fantasy žánru z pohledu zkušeného editora domácí fantastiky.

Více na http://www.antologie.cz

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..