Nová literární kampaň pro fanoušky severské kultury

0

Velvyslanectví Dánska, Finska, Norska a Švédska v Praze a kulturní institut Skandinávský dům zahájily 10. září 2015 ve Vile Štvanice literární kampaň #ReadNordic. Cílem kampaně je propagovat literaturu zemí evropského Severu. Kampaň vyvrcholí v květnu 2016, kdy se severské státy stanou čestným hostem veletrhu Svět knihy.

Součástí kampaně je mimo jiné severská čtenářská výzva: přečtěte 8 knih během 8 měsíců podle zadaných kritérií a soutěžte o zájezd do Skandinávie a další hodnotné ceny. Výzvy je možné se zúčastnit prostřednictvím elektronického formuláře nebo tištěného letáku, který je k dispozici ke stažení na webu a bude k dostání v řadě spolupracujících knihoven.

Více informací o výzvě viz www.skandinavskydum.cz/ctenarska-vyzva-readnordic/

Kromě hlavní čtenářské výzvy se čtenáři můžou soutěžit i v jednotlivých měsících, kdy se pro získání tří knižních cen stačí podělit o svůj čtenářský zážitek na sociálních sítích Facebook, Twitter nebo Instagram příspěvkem označeným hashtagem #ReadNordic.

tyden_hcha_250x250pxPonořte se s námi do severských literárních vod!

www.facebook.com/ReadNordic
https://twitter.com/ReadNordic
https://instagram.com/ReadNordic

Pokud však spíše fanoušky všemožných kulturních akcí, od promítání filmů, až po různé přednášky a konference, i na vás Skandinávský dům myslel. Po celou dobu trvání akce #ReadNordic se můžete těšit na spoustu tématických týdnů a zajímavých akcí spojených se severskou tématikou. Například právě teď probíhá Týden Hanse Christiana Andersena a další neméně zajímavé akce budou následovat.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply