Neil Patrick Harris – Kouzelnická parta

0

 

ANOTACE:
Malý pouliční kouzelník Carter je na útěku. Rozhodně nečeká, že v ospale vyhlížejícím městečku Minerální studny najde nové přátele a kouzla. Ale jak už to v případě dobrých triků bývá, vše se změní, zrovna když to nejmíň čekáte. Do města totiž přijede chamtivý B. B. Bosso se svou bandou nepoctivých kejklířů. Plánuje využít své kouzelnické schopnosti, ošálit místní a ukrást jim všechno, co se dostane do blízkosti jeho nenechavých prstů. Carter se však ve správný čas seznámí s místním iluzionistou Dantem Vemonem a jeho pěti přáteli. Tato kouzelnická parta se brzy skamarádí a všem ukáže, že triky a iluze neslouží jen k ošálení a klamu, ale že mohou pomáhat a sloužit dobré věci! (Pssst. Hej, ty! Ano, ty! Blahopřeju ti, že jsi dočetl až sem. Za odměnu ti prozradím malé tajemství… Tahle knížka není jen tak ledajaká knížka. Je to pokladnice plná tajemství a šifer a kódů a dokonce i triků. Měj oči otevřené a najdeš tu víc než jen obyčejný příběh. Zjistíš, jak dělat svoje vlastní kouzla!)

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Co se stane, když se známý herec s velkou zálibou v kouzlení rozhodne napsat dětskou knížku? O tom se můžeme na vlastní oči přesvědčit díky nakladatelství Fragment, které nám právě přináší milou jednohubku Neila Patricka Harrise alias Barney Stinsona. Kouzelnická parta je milý příběh pro mladší čtenáře plný čar a kouzel, ovšem tentokrát bez Harryho Pottera…

Ačkoliv Neila Patricka Harrise zná celý svět především jako Barneyho ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku, má tento Američan za sebou skutečně bohatou kariéru, která dalece přesahuje “pouhé” herectví. Kromě moderátorské a producentské činnosti našel velkou oblibu v kouzlení. Mimochodem působil jako předseda správní rady hollywodského klubu kouzelníků Magic Castle. Ale co je pro nás nejdůležitější, věnuje se i knihám. V průběhu let mu tak vyšla celá řada knih, ať už pro dospělejší čtenáře, tak i pro ty menší, které se snaží oslovit právě svou “kouzelnickou sérií”, jenž nám v českém překladu přináší nakladatelství Fragment.

Jak už samotný název knihy napovídá, Harris se rozhodl u této knihy využít své velké záliby v kouzlení. Právě kolem něj totiž vystavěl celičký příběh pro malé čtenáře, ve které se setkáváme s malým pouličním kouzelníkem Carterem, jenž je zároveň hlavním hrdinou této knihy. Carter rozhodně neměl jednoduchý život, přišel prakticky o celou rodinu a zbyl mu pouze povedený “strýček”, jenž ho nutí k nejrůznějším nepřístojnostem. Carterovi však jednoho dne dojde trpělivost a rozhodne se utéct. A právě tímto okamžikem začíná jeho nový život dlážděný kouzly a přátelstvím…

Samotný příběh se nese takřka v klasickém duchu dobra se zlem. Na jedné straně máme “kouzelnickou partičku” v čele s Carterem a na straně druhé chamtivého B. B. Bossa se svou bandou nepoctivých kejklířů, kteří hodlají využít své kouzelnické schopnosti k okradení nic netušících návštěvníků, jeho pojízdného cirkusu. Nic víc, nic míň. Zaměření na malé čtenáře je tak více než patrné a rozhodně tedy nemůžeme očekávat přílišné složitosti. Hlavním úkolem tohoto kousku je především pobavit, potažmo předat určité morální ponaučení a to si troufám tvrdit, že tato kniha splňuje dokonale.

Harrisův vypravěčský styl je nápaditý a takřka okamžitě si vás zcela získá. I díky tomu kniha příjemně ubíhá a nikde se zbytečně nezadrhává. Bonusové body pak získává především díky atraktivnímu tématu kouzlení, které bude bavit nejednoho malého nezbedu. Ale především zde najdeme i celou řadu návodů na různá kouzelnická „kouzla“, která budou chtít vaše dítka okamžitě vyzkoušet.

Pomyslnou třešničkou na dortu jsou pak krásné ilustrace, které doprovázejí celou knihu a dodávají této milé jednohubce na atraktivitě. A právě všechny tyto drobnosti posouvají jinak vcelku jednoduchý a i relativně všední příběh na vyšší úroveň. Troufám si tvrdit, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu že si vaše děti tento kousek doslova zamilují. Kouzelnická parta je tak krásným důkazem toho, že i s relativně málem jde udělat skutečně velké divadlo, které rozhodně stojí za povšimnutí.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..