N. Kocher & M. Walsh – Rocket a Groot #2: Občasná válka

0

Filmové univerzum Marvelu se sice díky koronavirové krizi maličko zadrhlo, pro jeho komiksové protějšky to ale naštěstí neplatí. A tak ještě než se pustíme do epické Války říší, můžeme si odskočit za starými známými ze Strážců galaxie. Rocket a Groot se po menší pauze vrací s dalším ztřeštěným dobrodružstvím, které si střihnou na pozadí druhé Občanské války a sekundovat jim přitom bude i podivná a neuvěřitelná Gwenpool…

Jsou tomu již takřka čtyři roky co k nám pod taktovkou Skottieho Younga nakráčel “sympaťák” Rocket, aby nám rozdal trochu svých mouder a společně se svým parťákem Grootem, rozjeli pořádnou párty. Byl to právě Young, který vtiskl těmto dvěma postavám jedinečný vizuál a styl. Jeho cartoonová kresba čtenáře okouzlila v úvodních knihách se samotným Rocketem a i když se pak ve společné sérii postaral pouze o scénář, všechny knihy se nesly na stejné vlně. 

S tím je ale tentokrát konec. Skottie Young Rocketa s Grootem zcela opustil a přenechal žezlo Nicku Kocherovi a Michaelu Walshovi. Zatímco pro Kochera se jedná o českou premiéru, s Walshovou kresbou jsme se mohli již setkat u prvního Spectacular Spider-Mana Chipa Zdarskyho, či u série Zero Aleše Kota. Díky tomu je vcelku jasné, že Občasná válka (podtitul aktuálního Rocketa a Groota) doznala řady změn a může se nést v maličko jiném stylu, než tomu bylo u Younga.

Rozdíl naštěstí není nikterak extrémní, přesto si jej pozorní čtenáři bezpochyby všimnou. A tím samozřejmě nemyslím jen samotnou kresbu, která je už ze své podstaty jiná. Rozháraný pohádkový styl Skottieho Younga je ty tam a minimálně po grafické stránce se naše dynamické duo vydává zcela novou cestou. Walshova kresba je zde natolik specifická, že si ji rozhodně jen tak s něčím nespletete. Zda vám padne do oka, či nikoliv, však nechám již zcela na vás. Jisté však je, že jsme zde měli už o hodně líbivější kousky…

Bohužel ani Nick Kocher vše nezachrání. Ten zde vsází především na jistotu a nesnaží se nikterak experimentovat. Do rukou tak dostáváme vcelku tradiční, odlehčený příběh, který nemá v podstatě čím překvapit. Snad jen již zmíněná Gwenpool do určité míry narušuje zaběhlý stereotyp. Na druhé straně bychom se bezesporu obešli i bez ní, nehledě na to, že z jejího zapojení do událostí tohoto komiksu je cítit určitá prvoplánovost. Co bychom ale jiného také čekali od ženské náhražky Deadpoola, že?

A to je patrně také největší problém celé knihy. Určitá předvídatelnost a prvoplánovost je zde doslova hmatatelná. Na druhou stranu, je tento jev vcelku častý a tak se nedá Kocherovi ani příliš vyčítat. Je ale dobré o tom vědět. Pokud se vám však povede od tohoto odprostit, nebo naopak vyloženě zatoužíte po troše nevázané a prvoplánové zábavě, nový Rocket a Groot toto splní dokonale.

Ostatně, jak jinak by mohl dopadnout kousek, v němž se Rocket a Groot snaží za každou cenu zůstat úplně mimo Občanskou válku? A pomoci jim v tom má i loupež v továrně na dětský pudr, kterou je potřeba prošetřit. Když k tomu přidáme hostující Gwenpool máme zaděláno na vcelku slušnou porci lehce absurdní zábavy. Příjemným bonusem pro milovníky historie je úplně první Rocketovo zjevení v sešitě Incredible Hulk č. 271, kterým je celá kniha zakončena.ROCKET A GROOT #2: OBČASNÁ VÁLKA
SCÉNÁŘ: NICK KOCHER
KRESBA: MICHAEL WALSH
PŘELOŽIL: JIŘÍ PAVLOVSKÝ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 112
ORIG. NÁZEV: Rocket Raccoon & Groot #02: Civil War II
ISBN: 978-80-7449-906-7

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..