Myke Cole – Stínové operace : Průlom

0

Je po krvavé bitvě o Operační základnu Hranice. Prezident byl skandálně obviněn z velezrady. Podplukovník Jan Thorsson, známý jako Harlekýn, se stává národním hrdinou, zároveň ale také vyvržencem z vojenských složek, které byly jeho jedinou rodinou.
Portomant Oscar Britton pobývá v exilu, odkud spolu se skupinou rebelů bojuje za rovnoprávnost Napojených. Konkuruje mu však mocná rivalka: Skylla, chodící zbraň, bojující za lidstvem posvěcený apartheid, v němž je nucen žít její druh. Skylla se nezastaví před ničím.
Její nelidské vojsko vtrhne do New Yorku a jedinou silou, která dokáže zabránit masakru, jsou vojáci Jednotek nadpřirozených operací. A pokud Harlekýn chce, aby ho vzali zpět, bude se muset postavit této šílené ženě ze své minulosti, kterou její moc změnila v cosi ďábelského…

…………………………………………………………….

Myke Cole a jeho akční série ze světa Stínových operací se již mezi českými čtenáři stihla vcelku pěkně zabydlet. Ono také není divu, protože autor svým fanouškům nabízí přesně to, po čem touží – nadupanou akci, během které na nudu rozhodně není čas. FANTOM Print navíc přichází s dalším dílem skvělé série, jenž pokračuje v návykovosti předchozích dílů.

prulom-300x400Myke Cole již ve svém debutu Kontrolní bod dokázal, že jeho dlouholeté zkušenosti z bitevního pole jsou neocenitelné. Tento bývalý voják se ovšem nechal trochu unést, a tak tam, kde bychom hledali samopaly a děla, najdeme živelnou magii, která si v tomto případě nezadá ani s tou nejmodernější technikou. Každopádně i na výdobytky hi-tech technologií a armádní zbraně rozhodně dojde. O tom se čtenáři ostatně mohli přesvědčit již v předchozích dvou dílech.

Autor naštěstí neusíná na vavřínech a vždy se snaží přijít s něčím trochu novým. Zde tomu není jinak. Zatímco první dva díly se odehrávaly hlavně v alternativním světě, odkud pochází veškerá magie (odtud i jeho název – Zdroj), díl třetí se přesouvá zpět na naši matičku Zemi. Všude dobře doma nejlíp, řeknete si, jenže tohle si evidentně řekla i hlavní záporná postava série, Skylla, která se na Zemi rozhodla vrátit ve velkém stylu

CELOU RECENZI NALEZNETE NA WEBU FANTASIA.CZ

Kniha vychází v nakladatelství FANTOM Print
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA I EBOOK

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psd (1)Myke Cole je ideálním autorem pro psaní příběhů v subžánru „military. Je profesionálním vojákem (absolvoval tři mise v Iráku), přičemž také pracoval u pobřežní stráže a byl zaměstnancem ministerstva obrany. V beletrii debutoval románem Kontrolní bod, což je první díl military urban fantasy série Stínové operace, na nějž v letošním roce návazal pokračováním Fortress Frontier. Mimo jiné je také držitelem ceny Spisovatelé budoucnosti, zkušeným povídkářem a v srdci zůstává pravověrným geekem.

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..