Mons Kallentoft – Větrné duše

0

ANOTACE:
Sedmý případ inspektorky Malin Forsové.
Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Abstinující alkoholička Malin Forsová se vrací již po sedmé na pulty knihkupců a spolu s ní i další případ pro linköpingskou policii. Bude však i tentokrát fungovat jedinečné spojení hrůzného násilí a lyričnosti, kterou se tato série vyznačuje? Nebo se bude Mons Kallentoft již zbytečně opakovat? Než se však dozvíme závěrečný verdikt, nahlédněme, co ukrývají Větrné duše…

1133Fanouškům severských detektivek asi netřeba jméno Mons Kallentoft dlouze představovat. Tento autor již s námi nějaký ten rok je a za tu dobu si jeho knihy získaly vcelku slušný zástup fanoušků. O jeho oblibě svědčí i fakt, že mu koncem loňského roku začala u nás vycházet zcela nová krimi série. O té však někdy příště. Teď se zaměřme na starou známou Malin Forsovou, která je tady s námi již od roku 2011 a jejíž série v současné chvíli čítá rovných sedm dílů. A co si autor pro své fanoušky tentokrát připravil?

Větrné duše jsou v mnoha ohledech jiné než předešlé díly série, přesto však zůstávají důvěrně známé. Jednou z odlišností je fakt, že na nás hned na začátku knihy nečeká brutální vražda. Navíc samotný příběh i vyšetřování případu se nese v daleko osobnější rovině než tomu bylo doposud. Může za to především Malinina dcera Tova, která dostala v této knize trochu více prostoru.

Ta je o letních prázdninách na brigádě v místním domově důchodců. A právě zde jednoho dne zemře devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Na první pohled se jedná o jasnou sebevraždu. Přesto všichni kdo jej znali tvrdí, že neměl důvod brát si život. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu postupně sílí a na Malin a její tým tak čeká další nelehký případ, v němž ale nic do sebe nezapadá…

CELOU RECENZI NALEZNETE NA STRÁNKÁCH

KNIHCENTRUM REVUE


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..