Mladí Titáni do toho! #01: Párty! Párty!

0

 

ANOTACE:
SPRAVEDLNOST NIKDY NEBYLA TAKOVÁ PRČA!

Robin, Starfire, Cyborg, Raven a Beast Boy – jsou tým mladí titáni. Nejsuprovější superhrdinská skupina ve vesmíru! Sledujte, jak bojují s pizzovým monstrem, s oživlou video konzolí a legií neschopných superpadouchů. Mladí titáni se pořád dostávají do šílených dobrodružství, jako je likvidace zločineckého golfového hřiště… nebo když se stanou šéfy počítačové společnosti, zahrají si smrtící karetní hru, začnou provádět telefonické naschvály či organizují holčičí pyžamovou párty. Naši přátelé prochází tímhle chaosem a úděsem a vždycky vítězně (tedy, aspoň většinou).

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


O tom, že je své čtenáře potřeba vychovávat již od útlých let, asi netřeba dlouze polemizovat. Tohoto faktu jsou si evidentně velice dobře vědomi i v nakladatelství Crew, kde právě rozjíždí zcela novou řadu CREW KIDS, která bude zaměřená, jak už název napovídá, na mladší čtenáře. A začíná se pěkně z ostra. Jako první v této řadě vychází komiksová adaptace oblíbeného seriálu z Cartoon Network Teen Titans Go! – Mladí Titáni do toho!

Tato superhrdinská týmovka se u nás představuje v komiksu vůbec poprvé a tak je vcelku jasné, že vzbudí nemalou zvědavost i u starších čtenářů. Vlastně proč ne, pokud je vám blízký ulítlý humor, či jste dostatečně infantilní, budete se i vy u Mladých Titánů bavit. Stále je však potřeba brát v potaz fakt, že aktuální novinka míří, stejně jako původní animovaný seriál, na “cílovku” 7+.

Zatímco samotné DC chystá na letošní podzim seriál točící se okolo klasických Titánů, v tomto komiksu dostáváme do rukou jejich “dětskou” verzi. Samotný tým však zůstává stejný. Těšit se tak můžete na malého Robina, Starfire, Raven, Beast Boye a Cyborga, kteří společně prožívají skutečně ulítlá dobrodružství.

Samotný komiks obsahuje šest prvních sešitů série Teen Titans Go! Rozhodně zde však nečekejte žádnou výraznější dějovou linii. Tento komiks je zkrátka věrný svému věkovému zaměření. Namísto jednoho většího příběhu tak čtenáři dostávají pořádnou kupku celkem 12 kratších příběhů, u kterých bez problému vydrží i ti nejmenší čtenáři.

Příjemným bonusem je fakt, že samotné příběhy vycházejí z již zmíněného seriálu. V této knize tak vím minimálně o dvou příbězích, na které můžeme narazit i v seriálu. Vaše dítka se tak budou moci znovu ponořit do oblíbených epizod, které znají z televize. Společně s týmem Mladých Titánů se postaví pizzovému monstru, oživlé video konzoli, či legii neschopných superpadouchů. To je však pouze malá část toho, co na vás v této knize čeká.

Ať už na naše hrdiny čeká akce, či organizují nevinnou holčičí pyžamovou párty mají jejich příběhy jednoho společného jmenovatele, a tím je zábava. Té je u tohoto komiksu podřízeno prakticky vše. Kromě ní si však nejmenší čtenáři užijí i kouzelnou cartoonovou kresbu, která naprosto souzní s televizní předlohou. Starší čtenáři naopak ocení malé narážky a parodie na dospělejší komiksy, kterými je tato série protkána.

Je samozřejmě jasné, že Mladí Titáni nemohou uspokojit úplně všechny, obzvláště dospělí mohou mít s tímto kouskem maličko problém. Pokud však patříte malé čtenáře, pro které je tento komiks primárně určený, potažmo jste dostatečně infantilní, budete se u Mladých Titánů královsky bavit. Nová komiksová řada CREW KIDS má tak za sebou první úspěšný zářez a nezbývá než se těšit, s čím přijdou “crwáci” příště.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..