Miroslav Žamboch – Koniáš: Konec vlka samotáře

0
ANOTACE:

Drsný a osamělý bojovník Koniáš pomalu, ale jistě stárne. Přibývají zkušenosti, jizvy, vzpomínky i ztráty. A nepřátelé. Má za sebou tolik bitev, ale kolik ho ještě čeká? Jednou ho všechny přízraky minulosti dostihnou a on se s nimi musí vypořádat. Je otázkou, zda tentokrát bude břitká mysl spolu s břitkým ostřím stačit. Jedno je jisté – řez půjde opravdu hluboko.

Přežije osamělý vlk? Na počátku je zabitá dívka – a na konci…? Uvidíte sami. Tohle předčí vaše očekávání. (Říká Koniáš, ne my…)

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audiokniha


Pokud bychom chtěli v domácí fantasy produkci najít hrdinu, jenž se může směle měřit se svými zahraničními kolegy, jedním z nich by bezesporu byl Koniáš. Tato již ikonická postava patří k tomu nejlepšímu, co Miroslav Žamboch stvořil a po právu jej tak můžeme zařadit do zlatého fondu české fantastiky. Nyní se “Vlk samotář” vrací, abychom mohli znovu prožít některá z jeho fantastických dobrodružství.

CD-ArtJestliže vám při těchto slovech svitla naděje, že bychom se snad mohli dočkat další knihy, budu vás muset malinko zklamat. To se jen vydavatelství Walker a Volf (i když – to JEN, je v tomto případě hodně zavádějící) rozhodlo, že sáhne po této klasice všech klasik a přinese ji fanouškům i v audiopodobě.

Nezačínáme však prvním dílem série, ale novelkou Konec vlka samotáře. Ta je jednak pěkným navnaděním posluchačů na hlavní sérii a jednak i takovým malým testem nového narátorského objevu tohoto vydavatele Pavola Smolárika, jenž se zhostil samotného načtení. Než se však podíváme na výkon interpreta, pojďme si malinko připomenout, co na nás při poslechu této 3 hodinové audionovelky čeká.

smolarik-pavolKoniáš už dávno není žádný jura a křížků na jeho hřbetu, stejně jako jizev a vzpomínek utěšeně přibývá. Přesto se bude muset ještě jednou postavit přízrakům z minulosti a vypořádat se s nimi jednou provždy. Budou však nashromážděné zkušenosti stačit proti mnohonásobné přesile? I kdyby ne, bude to muset alespoň zkusit. Přeci jen jde o život dívky, která se mu před lety hluboce zapsala pod kůži…

Ačkoliv délkou tato novelka rozhodně nijak neoslní, nabízí vše, co bychom si mohli od fantasy příběhu přát. Ostatně, vždy nejde ani tak o délku, ale hlavně o pocity, jaké v nás dílo zanechá. A v tomto ohledu si Koniáš vede opravdu více než dobře, stačí se kouknout do recenzí či hodnocení na různých knižních databázích. Podaří se však pánům z W&V a především pak Pavolu Smolárikovi zachovat Koniášovo jedinečné charisma?

Odpověď zní jednoznačně ano. I když pár výhrad bychom mohli přece jen najít. Ještě před samotným poslechem mohu ty z vás, kteří jsou, s ohledem na interpreta se slovenským jménem na vážkách, uklidnit, že celá audiokniha je v češtině. Pavol má navíc výbornou výslovnost, takže rozdíl mezi rodilým Čechem a ním prakticky nepoznáte. Co ovšem trochu zamrzí je lehká monotónnost, která je znát především v akčních a emotivních scénách. Občas by tak nezaškodilo trošku přitlačit na pilu, celá nahrávka by tím získala bezpochyby pár bodíků k dobru. Celkově lze však Smolárikův výkon hodnotit více než kladně a po té, co dopiluje pár detailů, bude jej opravdu radost poslouchat. Nahrávku doprovází i nezbytný originální soundtrack, jenž podtrhuje celkovou atmosféru a zároveň napomáhá v orientaci při poslechu.

Konec vlka samotáře je opravdu příjemnou jednohubkou na jedno odpoledne. Navíc je i skvělým příslibem do budoucna, protože W&V již teď slíbili další Koniášova dobrodružství, kterých bychom se snad mohli dočkat v období letních prázdnin. Po doposlechnutí této audionovelky tak nezbývá než netrpělivě očekávat další audiolahůdku z tohoto vydavatelství, která zahřeje u srdce nejednoho milovníka domácí fantastiky.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..