Martina Boučková – Tajemství dědečkova deníku

0

Zatímco rodiče odjeli na dovolenou, Karlík tráví prázdniny u babičky Vodněnky v Přelouči. Původně poklidné prázdninové lenošení se ale rázem změní ve velké dobrodružství, když babičku jednou ráno odveze sanitka do nemocnice a městský kluk Karlík se o sebe najednou musí postarat sám. Pustí se do pátrání po svém dědečkovi, o němž ví, že byl námořníkem. Ale nesahají snad jeho kořeny až k pirátům, nebo dokonce vodníkům?

Dobrodružný příběh pro mladší čtenáře, v němž jednu z hlavních rolí hraje příroda a krajina v okolí Přelouče, Semína a Slavíkových ostrovů.

…………………………………………………………….

Malý Karlík má strávit prázdniny u babičky Vodněnky v Přelouči, jenže již na začátku je jasné, že toto léto bude vše jinak. V nakladatelství Host právě vychází zajímavá prvotina Martiny Boučkové Tajemství dedečkova deníku. Pojďme tedy nahlédnout do kouzelného příběhu pro mladší čtenáře, v němž nezanedbatelnou úlohu hraje příroda a přátelství.

1024Martina Boučková vystudovala Fakultu humanitních studií. V současné době působí jako externí redaktorka pro časopis Psychologie dnes, spolupracuje s agenturou MÁM TALENT a vede rodinný webový portál. Tyto zkušenosti se rozhodla přetavit ve svůj knižní debut, jenž je zaměřen především na malé čtenáře. A jelikož jsou děti kritici neúplatní, bude zajímavé sledovat, jak se jí povede dál. Po vydání své prvotiny neusnula na vavřinech, a již teď připravuje knižní vydání několika dalších zábavných příběhů pro děti.

Zatímco se Karlíkovi rodiče chystají na dovolenou do zahraničí, on sám pojede k babičce Vodněnce do Přelouče. V plánu je hlavně lenošení, jenže z toho sejde v okamžiku, kdy jednou ráno babičku odveze sanitka do nemocnice a Karlík se najednou musí o sebe postarat sám. A právě zde začíná jeho velké prázdninové dobrodružství.

Karlík začíná pátrat po svém dědečkovi, který byl námořníkem. Jenže co když to není úplně pravda, co když jeho kořeny sahají mnohem dál, až k pirátům, nebo dokonce vodníkům. Proč by se jinak babička jmenovala Vodněnka? Na své výpravě se dostane do vesničky Semína, kde potká nové kamarádky, jež mu ukáží malebnou krajinu v okolí Přelouče a Slavíkových ostrovů.

Na malé čtenáře čeká na necelých 200 stranách krásný příběh plný dobrodružství, ve kterém si děti užijí nějaké to napětí, ale také se dozvědí pár zajímavých věcí o přírodě. Celou knihu doprovází kouzelné ilustrace Evy Chupíkové, které podtrhují celý příběh a přesto nechávají volný prostor pro bujnou dětskou fantasii. K samotnému napsání této knihy autorku inspirovalo prostředí, které dobře znala ze svého dětství, a to co sama měla ráda a co ještě dnes svým dětem vypráví.

Vedle dějové linie, kde se Karlík vydává na výpravy v okolí Přelouče, autorka zapojuje i druhou, o něco více magičtější. Ve snech přenáší malého hrdinu na palubu lodi za svým dědečkem, kde na něj čeká to pravé pirátské dobrodružství. Díky těmto dvoum částím se nemusíte bát, že by vaši ratolest přestala kniha po chvíli bavit, protože se zde neustále něco děje a malí čtenáři se tak neustále mohou těšit na nové zážitky.

Autorka se nesnažila zbytečně kombinovat a vsadila především na jistotu. V Tajemství dědečkova deníku tak malí čtenáři dostanou krásný příběh, který v nich podnítí jejich dětskou fantasii a ukáže, že i příroda kolem nás jim má co nabídnout.

Kniha vychází v nakladatelství Host
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdMartina Boučková (nar. 1975) vystudovala Fakultu humanitních studií. Působí jako externí redaktorka pro časopis Psychologie dnes, spolupracuje s agenturou MÁM TALENT a vede rodinný webový portál. Pracuje jako nákupčí ve firmě na výrobu počítačů. V současné době připravuje knižní vydání několika dalších zábavných příběhů pro děti. Žije v Pardubicích.

 

 

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..