Mark Millar – Kick-Ass3: Nářez 3

0

 

ANOTACE:
KDO BY TO BYL ŘEKL, ŽE SE Z 18LETÉHO MANÍKA MŮŽE STÁT OPRAVDOVÝ SUPERHRDINA?
David Lizewski do toto šel – a poté, co prošel intenzivním tréninkem od holčiny s černým páskem známé jako Zabijačka, si Lizewski vysloužil ostruhy pod svým superhrdinským jménem Nářez. Společně se Zabijačkou vyrazil do boje proti mafii… a vyhrál. Ale žádné vítězství není zadarmo.
Zabijačka je teď ve vězení a Nářez musí vystoupit ze svého vlastního stínu, aby stanul v čele demoralizovaného týmu bojovníků proti zločinu Věčná spravedlnost – a to zrovna v době, kdy byli superhrdinové postaveni mimo zákon. Nářez musí udržet skupinu pohromadě, zrovna když se z exilu vrací děsivý mafiánský boss Rocco Genovese s grandiózním plánem na spojení zločineckých famílií celého východního pobřeží Ameriky.
Což asi není zrovna nejlepší doba pro to, aby se Dave zamiloval. Jenže díky své opravdové, upřímné a fajn přítelkyni si začíná uvědomovat, že život je možná víc než jen boj se zločinem.
Bude mít Nářez koule všechno zachránit, i když ho Zabijačka zrovna nemůže srovnat do latě?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Osm. Přesně tolik let trvalo, než se komiksoví fanoušci u nás dočkali vydání celé série Kick-Ass. Mnozí už možná ani nedoufali, avšak po loňském vydání Hit-girl se začalo blýskat na lepší časy. Nakladatelství Crew tak konečně dokončuje další z kultovních sérií, které začala vydávat a my se tak můžeme konečně začíst do velkého finále, který si pro nás Mark Millar v knize Kick-Ass 3: Nářez 3 přichystal.

Příznivci Millarova “ultranásilí” si tak mohou konečně hluboce oddechnout. Ačkoliv to dlouhou dobu vypadalo, že tato série má u nás zkrátka smůlu. Loňské vydání Zabijačky na Startovači však přeci jen pohnulo ledy. A přestože je úspěch tohoto komiksu stále dosti nejistý, Crew se rozhodla udělat nám i sobě radost a tuhle sérii dovydat. Za což patří celé redakci hluboký dík. Teď už jen zbývá, aby se čtenáři i nakladatel smilovali nad Parkerem. To je však trochu jiný příběh.

Aktuální novinka vcelku pochopitelně navazuje na druhý díl, který u nás vyšel již před pěti lety. To rozhodně není krátká doba a málokdo si bude pamatovat co se vlastně v předchozích knihách odehrálo. Než se pustíte do třetího Kick-Assu, tak se rozhodně vyplatí si před čtením dát malé opáčko z předchozích knih a užít si tuhle sérii pěkně najednou. Jenom tak bude zážitek takřka dokonalý.

Zabijačce a Nářezovi se sice podařilo pořádně podráždit mafii, každé vítězství má však svou cenu. A tak nám Zabijačka skončila ve vězení, odkud se asi jen tak nedostane. Tedy to si alespoň myslí policisté. Mindy má však plán. Dave musí vystoupit ze svého stínu a postavit se do čela Věčné spravedlnosti a pokusit se Zabijačku dostat ven. Nic však nebývá tak jednoduché jak se může zdát a v případě Kick-Assu to platí dvojnásob. Z exilu se vrací mafiánský boss Rocco Genovese a Dave se nám jen tak mimochodem zamiluje. Jeho superhrdinská kariéra se tak ocitá na druhé koleji. Kdo však dokáže všechno vyřešit a dát Davea zpátky do latě, když je Zabijačka mimo hru?

Tahle série má mezi superhrdinskými komiksy vskutku speciální místo. A to nejen svým pojetím, kdy hlavní hrdina Dave Lizewki dostana takřka při každé příležitosti příslovečně na “prdel”. V neposlední řadě i explicitním ztvárněním násilí, kdy Millar rozhodně krví nešetří, v tomto ohledu ani třetí díl nikterak nevybočuje z řady. Pokud jste si tedy oblíbili tuto sérii právě z těchto důvodu, i závěrečný díl série vás bezpochyby potěší.

Samozřejmě nechybí ani příslovečný humor, který dodává celé sérii jedinečný náboj a perfektně dotváří celou atmosféru. U třetího dílu však Millar přeci jen brnká trochu na vážnější notu a pouští se i do lehce filozofického zamyšlení nad vývojem jednotlivých postav a jejich dospíváním. Ostatně pokud nejste opravdový superhrdina, jak asi dlouho vám podobné hrátky vydrží? Díky tomuto lehce vážnějšímu zaměření dostává Kick-Ass zcela nový rozměr a pomalu ale jistě opouští kategorii zběsilé akční řachandy, u které jde především o zábavu a směřuje mezi lehce dospělejší a komplexnější tituly.

Samotnou kresbu, stejně jako u předchozích dílů série, obstaral John Romita Jr.. Ano, ten John Romita Jr. jenž je jedněmi čtenáři zatracován, zatímco druhými vynášen do nebes za svou kresbu. Naštěstí v případě celé této série, včetně závěrečného dílu, se nedá Romitově kresbě prakticky nic vytknout. Kick-Ass tak bezpochyby patří k tomu lepšímu, co nám tento kreslíř může nabídnout. Jeho styl k této sérii již neodmyslitelně patří a perfektně podtrhuje celkovou atmosféru  s všudypřítomným násilím, kterým je Kick-Ass doslova prošpikován.

Kick-Ass 3: Nářez 3 je bezpochyby více než důstojným zakončením této veskrze originální série, na jejíž dokončení čekali čeští fanoušci dlouhých osm let. Naštěstí konec dobrý, všechno dobré a nejeden fanoušek tak může konečně vrnět blahem. Pokud vás až doposud Kick-Ass míjel, rozhodně je čas to napravit. Navíc je celá série již kompletní, takže nic nebrání tomu, užít si tento zběsilý příběh Marka Millara naplno.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..