Mark Frost – Paladinovo proroctví: Spojenectví

0
Po dramatickém závěru prvního dílu se chvíli zdá, že se život studentů v elitním Centru zase vrátil do zaběhnutých kolejí. Brzy však ze školní nemocnice záhadně zmizí starý Willův nepřítel Lyle, jenž se náhle probral z kómatu. Pátrání po něm vyvolá jen další otázky, ze kterých běhá mráz po zádech.

Podivný propletenec událostí a postav okolo zakázaných Rytířů Karla Velikého napovídá, že řád slouží jako zástěrka pro kolosální spiknutí a zrůdné genetické experimenty. Všechny nitky se sbíhají k záhadnému miliardáři a sponzorovi školy Stanu Haxleymu, jenž obývá hrad na ostrově uprostřed jezera Waukoma.

Zmrzačený správce nářaďovny Nepsted je ochoten promluvit, ale jen pod podmínkou, že mu hoši přinesou klíč ke svobodě z tajného podzemního města. Tím začíná nebezpečná výprava nejen do hlubin země, ale i času, neboť dávná minulost si zde podává ruku s budoucností, jež může přinést strašlivou katastrofu. Podaří se ji odvrátit?

…………………………………………………………….

Již je to nějaká doba co u nakladatelství Jota vyšla první kniha z plánované série Paladinovo proroctví od spoluautora legendárního Městečka Twin Peaks Marka Frosta. Po delší odmlce vydává Jota druhý díl pod názvem Spojenectví. Čtenáři se tak mohou znovu ponořit do fascinujícího dobrodružství Willa Westa a jeho přátel.

Mark Frost je v podvědomí sci-fi fanoušků známý především díky své spolupráci s Davidem Lynchem, na dnes již kultovním seriálu Městečko Twin Peaks. Jako spisovatel se objevuje hlavně jako autor knih pro odrostlejší generaci. Mezi čtenáři jsou oblíbené jeho thrillery a knihy o golfu a baseballu. Paladinovo proroctví je jeho první vlaštovkou mezi knihy pro mládežprvní knihou z plánované trilogie pro mládež.

Po dramatickém závěru prvního dílu, se situace na Willově škole uklidňuje a vše se vrací do zajetých kolejí. Alespoň se to na první pohled zdá. Ovšem pouze do chvíle, kdy z nemocnice uprchá hlavní Willův nepřítel Lyle, který se probral z kómatu. Kolem Willa a jeho přátel se začíná opět tvořit podivný propletenec událostí, který je znovu zavede na stopu postav okolo tajuplné sekty Rytířů Karla Velikého. Kdo stojí za záhadným spiknutím a co řád svým počínáním sleduje? Willovi nezbývá nic jiného než se opět vydat na nebezpečnou výpravu, která může ohrozit víc než jen jeho život.

Oproti první knize, která byla úvodem do Willova světa, zde autor rozhodně své čtenáře nijak nešetří. Již v Probuzení si čtenáři mohli užít hodně akčních scén, které ovšem byly v rovnováze s popisnými částmi, přesně dávkované tak aby se čtenář dozvěděl to nejdůležitější. Oproti tomu Spojenectví uhání jako splašený vlak, který nejde nijak zastavit. Již od úvodu jsme vrženi do víru událostí, ze kterých nás autor pustí až v samém závěru této knihy.

logo-paladinPokud si tedy nejste úplně stoprocentně jisti co se událo v první knize, rozhodně vám doporučím si děj alespoň malinko osvěžit, než se pustíte do pokračování. Protože autor se se čtenáři opravdu nemazlí a rovnou je vrhá do víru událostí bez jakéhokoliv úvodu nebo vysvětlení co se vlastně dělo. Jestli jste chtěli tedy Spojenectví vyzkoušet a nemáte doma předchozí díl, ani se do něj nepouštějte, děj je natolik uzavřený, že bez znalosti předchozí knihy vám nebude většina knihy dávat moc smysl.

Již v recenzi na první díl jsem zmiňoval zajímavý mix nových technologií a nadpřirozených schopností, které dávají příběhu zajímavý šmrnc. Ovšem stejně jako Probuzení může i Spojenectví na někoho působit tak, že autor kombinoval zbytečně moc věcí najednou a zůstává příliš mnoho nezodpovězených otázek, než aby je dokázal Frost všechny zodpovědět. Navíc se nedá ubránit pocitu, že jste se s jednotlivými prvky z knihy někde setkali.

Pokud vás tedy již omrzel Harry Potter a hledáte něco trochu víc akčnějšího s příměsí marvellovských superhrdinů, může být tato série právě pro vás. Navíc i přes některé chybky se jedná o úžasně čtivou sérii, která své čtenáře naprosto vtáhne do děje a pustí až v samotném závěru.

 Kniha vychází v nakladatelství Jota
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….


Mark Frost vystudoval režii a scenáristiku na Carnegie Mellon University. S Davidem Lynchem se podílel na kultovním televizním seriálu Městečko Twin Peaks (Zlatý glóbus), později na filmové adaptaci oblíbené Slečny Marplové od Agathy Christie. Jeho knihy, ať už thrillery nebo populárně naučné tituly o golfu a baseballu, se proslavily po celém světě. V češtině vyšly tituly Šest mesiášů, Seznam sedmi, Přísně tajný cíl a Golfový sen . Žije v Los Angeles se svou ženou a synem.


 
 
 wordpress hodnoceni
Zdroje obrázků: zde
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..