Marcin Mortka – Tappiho toulky po Bručících horách

0

ANOTACE:
Sotva se vrátili z dlouhé plavby po moři, vydávají se Tappi a Chichotek na výpravu do Bručících hor. Kdosi totiž ukradl obru Hlabřichovi kouzelnou mísu — a bez ní je obr jako vyměněný! Když se ztratila, popadl ho takový vztek, že v hněvu házel vším, co mu přišlo pod ruku. Aby Tappi zachránil les a své kamarády, bez váhání se vypraví ztracenou mísu hledat.

Jak už to tak v pohádkách bývá, cestou potká zlé bytosti, ale i spoustu nových přátel. A navíc navštíví svou milovanou babičku. Díky dobrému srdci a pomoci sobíka Chichotka se dostane ze všech nesnází a ještě pomůže mnohým obyvatelům hor.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Dětských knih je na našem trhu jako máku a není vždy úplně jednoduché se v nich vyznat. Samozřejmě zde najdeme stálice, které baví čtenáře napříč generacemi, avšak občas se vyplatí sáhnout po něčem novějším… Krásným příkladem je například kouzelná série o dobrosrdečném vikingovi Tappim, která se právě dočkala třetího dílu.

Tappi není na našem trhu rozhodně žádným nováčkem. Ostatně s aktuální novinkou ( Tappiho toulky po Bručících horách) se s tímto hrdinou můžeme setkat hned v šesti knihách. Vzhledem k tomu, že první Tappiho příběh u nás vyšel teprve loni, nakladatelství Host rozhodně nezahálí. Pro malé čtenáře je to jen a jen dobře, jelikož rodák z polské Poznani Marcin Mortka již několikrát dokázal, že má pro malé čtenáře skvělý cit a moc dobře ví co jim nabídnout.

Po dvou kratších příbězích ( Tappi a narozeninový dort, a podivuhodné místo) opět přišel čas na něco delšího. Tappiho toulky po Bručících horách tak úzce navazují na předchozí dva díly ze stejné série – Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa a Tappiho putování po Šumících mořích. Pokud vám tedy tyto předchozí dvě knihy unikly doporučím začít právě jimi. Vraťme se však k aktuální novince.

Tappi se společně se sobíkem Chichotkem vrací z dobrodružné výpravy po Šumících mořích. Oba se nemůžou dočkat své chaloupky a především pak všech přátel ze Šeptajícího lesa, protože jak se říká – Všude dobře, doma nejlépe – a o Šeptajícím lese to platí dvojnásob. Dobrosrdečný viking si však domova moc neužije. Sotva se stačí jednou vyspat a už už se musí vydat na výpravu do Bručících hor najít draka, který sebral obru Hlabřichovi kouzelnou misku, díky které je obr klidný a hodný.

Tappiho toulky po Bručících horách pokračují v naprosto stejném stylu, jako jeho dva předchůdci.. Samotný příběh je pak rozdělen opět do několika asi dvacetistránkových kapitol, kdy v každé z nich naši hrdinové  prožívají nová dobrodružství a poznávají nové přátele. Jak už je u dětských knih zvykem vyprávění je jednoduché a nikde zbytečně neodbočuje. Na druhou stranu je však natolik poutavé aby udrželo pozornost malého čtenáře.

Tomu ostatně dopomáhají i nezbytné ilustrace, které jsou nedílnou součástí všech knih o dobrosrdečném Tappim. Ty má opět na svědomí výborná ilustrátorka Marta Kurczewska. Ta svými ilustracemi dodala celé sérii neopakovatelné kouzlo a pohádkovou atmosféru, díky které si vás Tappi naprosto získá.

Tappi ani tentokrát své fanoušky rozhodně nezklame a bezpochyby se stane oblíbeným hrdinou dlouhé řady malých čtenářů. Tappiho dobrodružství jsou zkrátka a dobře opravdu skvělou knihou pro naše malé ratolesti. Navíc, Tappiho prostě musí mít každý rád. Nezbývá tedy než doufat, že tato pohádková série zde s námi ještě nějakou dobu pobude.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply