M. T. Majar – Znamení vlka

1

Česká paranormální romance překonávající vše, co u nás v tomto subžánru, a to nejen jako audiokniha. Autorka M. T. Majar uvádí první díl úspěšné série Vlci se samostatnými příběhy…

Tori věděla, že není obyčejná. Ale tohle netušila. Stačilo jedno kousnutí. Slovo „vlkodlak“ zná každý v lidském světě. Ale oni si tak neříkají. Jsou „lycas“. Jejich svět není snadné místo pro život.
Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. Milá Tori, vítej ve světě vlků. A vy také!

 ……………………………………………………………..

Vydavatelské duo Walker a Volf už se stihlo mezi fanoušky pěkně zabydlet. Po perlách české fantastiky jakými jsou Hvězdní Honáci, nebo masakrální Asfalt Štěpána Kopřivy. Se rozhodli, že příběhů nabitých testosteronem, vyhřezlých střev a létajících krav už bylo dost. Tentokrát se toto vydavatelství zaměřilo na něžnější pohlaví a svým posluchačkám přináší něco trochu jemnějšího, i když…

znameni-vlka

  1. Majar asi netřeba čtenářům, v tomto případě spíše čtenářkám, české fantastiky asi moc představovat. Její knihy nabité akcí, humorem a všudy přítomnou erotikou si získaly u fanynek dost velkou oblibu na to, aby se její Znamení vlka dočkalo i své audiopodoby. A jak tedy dopadla tato paranormální romance plná vlkodlaků ovoněná sexem a svalnatými těly?

Předně je potřeba upozornit na jednu věc. Pánové vězte, že u téhle knihy opravdu nejsme cílovou skupinou. A i když je lákavé, dozvědět se po čem to vlastně ty naše drahé polovičky touží, a buďme upřímní, co v drtivé většině nikdy nedostanou, posloucháte toto audio na vlastní nebezpečí. Protože Znamení vlka hravě strčí do kapsy všechny ty Odstíny šedi i s celým zástupem jejich kopií. Takže za případné poškození mozku či vytékající krev z uší neneseme odpovědnost ani my, ani duo W&V.

Teď už ale trochu vážně, pánové byli upozorněni a můžeme se vrhnout na samotnou knihu. Victorie už nějakou chvíli pobývá ve Spojených státech a i když s láskou vzpomíná na svíčkovou z českých luhů a hájů, vracet se rozhodně nechystá. Jenže co čert, nebo spíš vlk, nechtěl, vyšlápne si na ni jeden frajírek a vypadá to, že Tori přijde o “poctivost”. Na scéně se naštěstí objevuje neznámý zachránce, který ji zachrání. Jenže jak to tak bývá, nic není jen tak.

CD-Art

Záhadný neznámý se jmenuje Ruben a je lycas. To by samo o sobě asi tolik nevadilo. Jenže Ruben naši květinku nešťastnou náhodou kousl a co čert (vlk) nechtěl, udělal z ní jednoho z nich. Na Tori tak čeká velký krok do neznáma, celý její život se otočí o 180 stupňů. Naštěstí je zde Ruben, její zachránce, zhouba a princ na “bílém” koni.

Příběh jako vystřižený z románů Daniely Steelové autorka zvládla okořenit pořádnou dávkou sexu, akce a svalnatých mužných těl. Pánové já vám říkal, že tohle není nic pro nás a přestože naše polovičky budou vrnět blahem, my toto prostě pochopit nemůžeme. Jen tak mimochodem, až vaše drahá začne na vašeho yorkšíra volat Šétyre, moc se nedivte.

Na posluchačky čeká pořádně kvalitní audio, které v patnácti hodinách nabídne vše, po čem vaše srdce touží. Role vypravěčky se tentokrát ujala Kateřina Janečková, kterou mohou fanoušci znát hlavně díky televizním seriálům Ošklivka Katka (ano, ta ošklivá, to je ona) a VKV. Její přednes a intonace s celým příběhem skvěle koresponduje a dává dohromady výborně vyvážený mix, který neuspává a dokáže zaujmout. Takže co se týče profesionálního zpracování, není zde opravdu moc co vytknout. Radek Volf opět odvedl skvělou práci a posluchačky se tak mohou těšit na ničím nerušený poslech.


Závěrečné hodnocení nechám zcela na vás. Dámy audio Znamení vlka jistě nadchne a budou nedočkavě vyhlížet pokračování. Nám chlapům nezbývá než přimhouřit jedno oko, anebo jít, jak se říká „na jedno“. Buď jak buď, Walker & Volf opět odvedli skvělou práci, a tak už se teď můžeme těšit, co si pro nás tohle duo přichystá příště.

Audiokniha vychází ve vydavatelství Walker & Volf
V elektronické podobě můžete objednávat například zde

 ……………………………………………………………..

polaroid-photo-avatar-psdM. T. Majar – Markéta Marková (píšící pod pseudonymem M.T.Majar), se narodila na podzim, ve znamení Štíra.

Světu ukázala jako první svou druhou tvář, neboť se narodila opačně, a to ji pro další život velkou měrou ovlivnilo. Pracuje v bankovnictví a nedávno rozbila svazujicí okovy manželství, ze kterého si odnesla to nejlepší: syna. Dříve se věnovala také chovu ušlechtilých koček, a její odchovy dnes dělají radost ve spoustě domácností u nás i v zahraničí.

Psát začala až po čtyřicítce, protože – jak sama uvádí – dříve ji to prostě nenapadlo. Její prvotina, román Hot Boys, byla nejprve vydána jako e-book a díky skvělým prodejům se stala v létě 2012 bestsellerem mezi elektronickými knihami a následně vyšla v tištěné verzi. Nyní vychází její urban fantasy (a zároveň první díl trilogie) Znamení vlka. Více informací o autorce naleznete na její webové stránce www.mtmajar.cz.


wordpress hodnoceni
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

1 komentář

Leave A Reply