M. K. Manning – Batman/Želvy nindža Adventures

0

 

ANOTACE:
Animované světy kresleného seriálu o želvách z Nickelodeonu a Batman: The Animated Series se poprvé střetly!Batman má problém. Z Arkhamu záhadně zmizeli jeho nejnebezpečnější protivníci… a nikde v Gothamu nejsou k nalezení. Úplně totiž opustili jeho svět – a objevili se v New Yorku, kde žijí tajemní želví nindžové“

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


To se takhle jednou potká Batman a Želvy Nindža…že vám to něco říká? Rozhodně by mělo. Krátce před Vánoci totiž vypustila Crew do světa totálně boží týmový crossover, v němž se potkali právě hrdinové těchto dvou univerz. Ovšem zatímco byl tento komiks určen především dospělým čtenářům, nyní na trh míří podobný kousek, jenž naopak míří na mladší publikum. Želvy Nindža a Batman jsou zpět, aby se opět postavili záporákům ze svých univerz.

Po úspěšné mini sérii, která vyšla krátce před Vánoci, tak přichází na řadu další zajímavá jednohubka. Ovšem zatímco původní komiks Jamese Tyniona IV. čerpal z klasického komiksového univerza, aktuální novinka Batman/Želvy nindža Adventures se naopak inspiruje animovanými seriály Želvy ninja a The New Batman Adventures z produkce Nickelodeonu.

Díky tomu je vcelku jasné na koho je tento komiks primárně mířen. Tomu ostatně odpovídá i zpracování a cena. Zapomeňte tedy na “luxusní” křídový papír, nedej bože hardback. Tento kousek má daleko blíže k Živím mrtvým, tedy když pomineme zombíky a fakt, že Želváci s Batmanem jsou v barvě. Zkrátka a dobře rozumíme si. Každopádně můžeme kvitovat s povděkem, že Crew nezapomíná ani na ty nejmenší a snaží se přicházet se zajímavými kousky, které by mohli ke komiksu nalákat nové čtenáře. My rodiče pak můžeme skákat nadšením, že nám Želváci výrazněji neprovětrají peněženku.

Pokud už předem tenhle kousek odsuzujete s tím, že komiksy pro děcka pro vás nejsou, tak se můžete zase uklidnit. Oproti Tynionovu crossoveru zde zase tolik rozdílů není. Matthew K. Manning využívá stejně jako další autoři klasického konceptu podobných titulů, kdy se hlavní hrdinové pustí nejdříve navzájem do sebe, aby se posléze spojili a společně bojovali proti svým nepřátelům. To jsme mohli ostatně sledovat i u předchozích Želv a Batmana.

Tentokrát má Batman menší problém. Z Arkhamu záhadně zmizeli prakticky všichni jeho nejnebezpečnější protivníci a nejsou nikde k nalezení. Aby toho nebylo málo po celém Gothamu se začínají objevovat záhadné portály, které vedou neznámo kam. Má to snad nějakou spojitost s právě uprchlými chovanci Arkhamova ústavu? Na to bude muset Batman najít co nejdříve odpověď.

Samotný příběh je tak samozřejmě na jednu stranu zcela prvoplánový, na straně druhé se však nesnaží být ani přehnaně “hloupoučký”. Stačilo by jej posunout do temnějších tónů, přidat trochu více násilí a ostřejší humor a zcela bez problému by Batman/Želvy nindža Adventures obstály i mezi “dospělou” konkurencí.

Jediným výraznějším rozdílem tak může být grafická stránka tohoto komiksu. Tu si vzal na starost Jon Sommariva, jenž celou šestidílnou mini sérii, kterou najdeme v tomto komiksu nakreslil. Jeho nezaměnitelná cartoonová kresba jasně odráží řezané křivky ze seriálu The New Batman Adventures, u kterého se autoři inspirovali. K celkovému pojetí tohoto komiksu tak dokonale sedí a evokuje správnou odlehčenou atmosféru, kterou ocení především mladší čtenáři.

Batman/Želvy nindža Adventures je další povedený crossover, jehož hlavní úlohou je pobavit, což splňuje dokonale. Navíc se jedná o příjemnou alternativu pro všechny, které již omrzeli Simpsonovi, nebo pro které je Spongebob příliš infantilní. Nezbývá než Crwi poděkovat za další povedený kousek pro mladší čtenáře a netrpělivě očekávat s jakou další ulítlou šíleností se toto nakladatelství vytasí příště (TEEN TITANS GO! k tomu má rozhodně všechny předpoklady).


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..