M. Carey & P. Gross – Mezi řádky #6: Tommy Taylor a válka slov

0

 

ANOTACE:
Když Wilson Taylor, otec Toma Taylora, vytvořil fantasy cyklus o Tommy Taylorovi – romány o mladém čaroději, které si okamžitě získaly celosvětovou slávu – fanoušci neúnavně porovnávali opravdového Toma s jeho protějškem a postarali se mu tak o proslulost, o niž tak úplně nestál.
Když se však ukáže, že Tom mohl zhmotnělým mladým čarodějem doopravdy být, dostane se do kontaktu se záhadným spolkem, který ho potají celý život sledoval. Aby ochránil svůj život a zjistil pravdu o svém původu, musí teď Tom se svými společníky cestovat a navštěvovat místa zanesená na speciální mapě – vedené tou nebezpečnou skupinou – která označují lokality na celém světě, kde literární fikce ovlivnila realitu, počínaje slavnými beletristickými díly a konče lidovými pověstmi nebo popkulturními historkami. Na této cestu musí Tom využít každou zbraň, která se mu dostane do ruky – ale i pohádková magie v sobě má svá rizika.

A ve střídavě zařazených kapitolách se Tomovo křížové tažení odvíjí na pozadí tajné historie spolku, jak ji Wilson Taylor vypráví ve svých živých deníkových zápisech. Až bude po všem, jen velmi málo zůstane „Mezi řádky“.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Mike Carey a Peter Gross, tvůrci, jenž jsou v myslích českých fanoušků neodmyslitelně spjatí s vynikajícím Luciferem a neméně zajímavou sérií Mezi Řádky. Zatímco Lucifer se již u nás dočkal svého závěrečného dílu, Mezi řádky stále pokračují. Aktuálně již s šestou knihou Tommy Taylor a válka slov, která konečně přináší výraznější zlom v této volně plynoucí sérii…

Představovat autory této komiksové série asi moc netřeba. Jak Mike Carey, tak Peter Gross bezpochyby patří mezi uznávané umělce, kteří mají na kontě celou řadu úspěšných titulů včele s se samotným Luciferem. Zatímco v Luciferovi autoři navázali na legendárního Sandmana. Mezi řádky je již čistě jejich dítko. Již od prvního dílu se snaží čtenáře zaujmout neobvyklým provázáním s literaturou a vcelku spletitým dějem, který vám nedá nic zadarmo.

O tom jsme se ostatně mohli již přesvědčit již v pěti předchozích knihách. Příběh se tak mnohdy splétal až do nemyslitelných poloh přidával stále nové a nové otázky, odpovědi však nepřicházely. To se naštěstí začalo přeci jen měnit s předchozím dílem, ve kterém autoři opět posunuly samotný děj výraznějším způsobem kupředu. Carey naštěstí neusnul na vavřínech a tak v šesté knize dostáváme pořádný nášup.

Fantastický cyklus o Tommy Taylorovi se stává skutečností a jeho lidský protějšek Tom postupně zjišťuje, že by mohl být opravdu zhmotněným mladým čarodějem. Nezbývá než si osvojit nové dovednosti a pokusit se zjistit skutečnou pravdu o svém původu. Při své cestě opět naráží na místa, která byla ovlivněna beletristickými díly, kromě toho se stále častěji dostává do kontaktu se záhadným spolkem, jenž mu celou dobu usiluje o život. Pomalu ale jistě tak nastává čas zúčtování, Tom Taylor se však tentokrát rozhodně nebude držet zpátky…

 

 

Pokud si snad někteří čtenáři v předchozích dílech stěžovali, že příběh přešlapuje na místě a nic zajímavého se v něm neděje, Tentokrát nám to Mike Carey vrací i s úroky. V porovnání s aktuální novinkou byl předchozí díl pouze chudým předkrmem, jenž nás měl nalákat na tento přelomový díl. Carey v něm své hrdiny rozhodně nešetří a tak jednotlivý hrdinové dostávají skutečně co proto. Děj pádí mílovými kroky kupředu, o zvraty není nouze a dokonce i řada postav umírá. Až se skoro nechce věřit, že jsme teprve v polovině celého příběhu.

Kresbu tentokrát neobstaral pouze Peter Gross. Autoři si ke spolupráci na šesté knize přizvali taková jména jakými jsou Bryan Talbot, Dean Ormston, Vince Locke, či Gabriel Hernandez Walta, s jehož prací se můžeme setkat i v aktuální novince Spider-man/Deadpool. Jejich práce je zajímavým oživením, přesto však největší díl práce odvedl opět Peter Gross. Ten tak pokračuje v úspěšné spolupráci s Mikem Careym. Jednotlivý výtvarníci se více méně drží konceptu, jenž nastolil Gross v předchozích dílech, k výrazným experimentům tak zde nedochází a čtenáři dostávají přesně to na co jsou již velmi dobře zvyklí.

Pokud jste byly až doposud s touto sérií na vážkách, poslední dva díly této série jí dávají výraznější obrysy a směřování, díky čemuž by vás mohla přesvědčit o svých nesporných kvalitách. Stále však bezezbytku platí, že se jedná o komplexní, chytrý a chytlavý komiks, jenž vám nedá nic zadarmo a zároveň se snaží nabídnout něco trochu jiného než běžná mainstreamová produkce.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..