Luke Pearson – Hilda a král hory

0

 

ANOTACE:
Dobrodruzi, dobrodružkyně, dobrodružčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Mohl by to totiž ve skutečnosti být troll nebo starý obr… Budiž vám varováním i nový příběh s Hildou, kterou jsme opustili v momentě, kdy sama přestala být člověkem. Netroufáme si prozrazovat víc než to, že vás čeká magické dobrodružství, které ovlivní budoucnost celého města Trolberg. V dalších rolích vystupují Hildina maminka, liškoloušek Větvík nebo velitel hlídky, která chrání město před trolly.

Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajaa Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů a poté vznikly úspěšný animovaný seriál od Netflixu i samostatná knižní série. Protože jsme vás nechtěli ještě víc napínat, dlouho očekávaný díl vychází česky v čase anglické premiéry.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Na další komiksové dobrodružství nezbedné Hildy od Lukea Pearsona jsme si sice museli nějakou tu dobu počkat, naštěstí je ale už Hilda zpět a spolu s ní i její fantastický svět severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství. Nyní na naši hrdinku navíc nečeká nikdo menší, než samotný král hory…

Luke Pearson se společně s Hildou nesmazatelně zapsal nejen do historie britského komiksu, ale především pak do srdcí bezpočtu fanoušků po celém světě. Ostatně, není se co divit. Hilda nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů a poté vznikly úspěšný animovaný seriál od Netflixu i samostatná knižní série. Asi netřeba zmiňovat nepřeberné množství ocenění a titulů, které tato série získala. Zkrátka a dobře, Hilda je opravdový fenomén a je více než jasné, že další dobrodružství této nezbedné holčičky bylo fanoušky netrpělivě očekáváno.

Čekání je naštěstí u konce. Paseka nelenila a přináší nám nejnovější díl této úspěšné komiksové série prakticky zároveň s originálním anglickým vydáním. Hilda a král hory přímo navazuje na události z předchozí knihy, pokud vás tedy předchozí Hildino dobrodružství až doposud míjelo s aktuální novinkou pravděpodobně ani nezačínejte, jelikož vám k dokonalému čtenářskému zážitku bude přeci jen něco chybět.

Pearson se sice v této knize snaží zopakovat to nejdůležitější, proč se ale zbytečně ochuzovat o jedinečný zážitek, který Hilda slibuje. Jak už jste asi pochopili (minimálně ti co předchozí knihu četli) autor v aktuální novince dále rozvíjí Hildino dobrodružství s trolly, které naše hrdinka v předchozí knize prožila společně se svou maminkou. A věřte, že tentokrát nepůjde o nic menšího, než o budoucnost celého města Trolbergu.

S Hildou jsme již prožili celou řadu dobrodružství, seznámili se s nejrůznějšími fantastickými bytostmi a prozkoumali vskutku pohádkové lokality. Od severských údolí obývanými bájnými trolly, či obry až po malebné městečko plné dřevěných domků, kam se musela Hilda s maminkou přestěhovat. Je v podstatě jedno, po které knize sáhnete, každá nabízí fantastický příběh plný nádherných ilustrací, které dávají na odiv Pearsonovou bezbřehou fantazii. 

A aktuální novinka v tomto ohledu rozhodně není jiná. Ba právě naopak, kromě propracovaného příběhu a nádherných ilustrací přidává i něco málo z historie a mytologie světa, ve kterém Hilda žije. Ostatně, právě na ní vystavěl celou tuto knihu a troufám si tvrdit, že samotný závěr knihy je společně s okamžikem, kdy se musela Hilda s maminkou přestěhovat, jednou z nejemotivnějších chvil celé série.

Již tradičně je potřeba vyzdvihnout i jedinečnou Pearsonovu kresbu, která dodala celé sérii na osobitosti a díky které si Hilda získala tolik fanoušků. Pearsonův styl je zkrátka kouzelný a zcela si vás získá již při letmém prolistování. Celkovému dojmu bezpochyby dopomáhá i celkové zpracování všech Hildiných knih, kterým nakladatelství Paseka věnovalo náležitou péči a ve stejném stylu pokračuje i u aktuální novinky. Jednoduchá, ale úžasná kresba s božským coloringem si přímo říkala o velký formát, na kterém jednotlivé stránky skvěle vyniknou. Ve spojení s jemně hrubším reliéfem přebalu, ze kterého vystupuje folií potažená a barvami lesknoucí se Hilda dává tušit, že tento komiks si prostě zaslouží naší náležitou pozornost.

Komiksová Hilda je i na počtvrté jasnou trefou do černého. Pokud si vás již tato modrovlasá hrdinka získala, není třeba váhat. Hilda je zkrátka jedinečná. A je jedno zda je vám pět, či padesát. Každému nabídne něco. Od fantastických dobrodružství, až po láskyplné vzpomínky na dětství, kdy jsme mi sami prožívali podobné vylomeniny plné radosti a bujné fantazie.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..