Liv Constantine – Poslední paní Parrishová

0

ANOTACE:
Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Jak by měl vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky… Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic?

Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo…

Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Nakladatelství Domino  je neodmyslitelně spojené s vynikajícími thrillery, které již dlouhá léta na náš trh přináší. Vedle stálic žánru se však nebojí sáhnout ani po úplných nováčcích. Jedním z nich je i vynikající Poslední paní Parrishová z pera nadané Liv Constantine. Na své si v něm přijdou všichni příznivci kvalitních psychothrillerů, nejvíce si jej však užije především něžnější část čtenářů.

Poslední paní Parrishová je sice oficiálně prezentována jako románový debut začínající autorky Liv Constantine, pravda je však o něco složitější. Jméno této autorky je totiž pouhopouhým pseudonymem, za kterým se ukrývají dvě ostřílené autorky, sestry Valerie a Lynne Constantine, jenž mají za sebou celou řadu úspěšných knih. Díky tomu opravdu nehrozí, že bychom se v této knize střetávali se začátečnickými neduhy, které jsou v případě debutů vcelku běžné. Ba právě naopak, Poslední paní Parrishová se může směle měřit s těmi nejlepšími ve svém žánru a obstojí více než na výbornou.

Autorky využívají vcelku zajímavé téma, se kterým jsme se sice mohli již několikrát setkat, avšak až tato autorská dvojice jej vypilovala takřka k dokonalosti a přidala pár zajímavých a překvapivých bonusů navíc. Díky tomu se z této knihy stává skutečná lahůdka, na kterou můžete v oblasti psychothrillerů narazit a byla by tak věčná škoda si ji nechat uniknout.

Hlavní hrdinka této knihy Amber Pattersonová rozhodně nepatří mezi klasické kladné hrdiny. Ve své podstatě je to pěkně prohnaná mrcha, která se neštítí prakticky ničeho a neváhá jít tvrdě za svým cílem. Tím je Jackson Parrish, pohledný muž s pohádkovým jměním, které by Amber zajistilo až do konce života. Má to však malý háček. Jackson je ženatý a má skvěle fungující rodinu. To však Amber nijak nebrání v tom aby postupně začla uskutečňovat svůj ďábelský plán a získala Jacksona jen pro sebe. A nezabrání jí v tom ani blonďatá bohyně Daphne Parrishová, jenž bere svůj luxusní život jako samozřejmost.

Amber rozhodně není předobrazem všech ctností, přesto se nevyhnete při čtení chvílím, kdy jí budete bezmezně fandit. Daphne je oproti tomu naivní panička, která si ničeho neváží a osud, který jí Amber připravila si bezesporu zaslouží. Tedy alespoň v první části knihy, která je vyprávěna právě z pohledu Amber. V druhé části knihy totiž přichází na řadu právě Daphne.

Jako mávnutím kouzelného proutku se vše obrací o stoosmdesát stupňů a vy se nestačíte divit, jakým směrem se začíná celý příběh ubírat. O zvraty a překvapení tak zde rozhodně není nouze. Liv Constantine se podařilo vytvořit vskutku jedinečnou mozaiku, ve které každý střípek perfektně zapadá na své místo. Tento pocit ještě více umocňuje stupňující se napětí a gradace celého děje.

Příjemným bonusem je pak perfektní vykreslení postav, včetně jejich psychologie a myšlenkových pochodů. Díky tomu nečekejte žádné černobílé postavy, ve výsledku možná zjistíte, že vlastně žádný z hrdinů zde není vyložený klaďas, což je vcelku neobvyklé. Přesto nebudete mít sebemenší problém se s hlavními hrdinkami tohoto skvělého románu sžít a fandit jim. Všechny tyto aspekty dělají z Poslední paní Parrishové takřka nezapomenutelnou záležitost.

Jedinou menší výtkou by mohl být snad jen fakt, že tato kniha je mířená především na čtenářky. Tedy alespoň její úvodní polovina, kde se ve větší míře řeší řada “nudných” problémů, které muže moc neosloví. Pokud se však přes úvodní pasáže dokážete prokousat, rozvine se před vámi opravdu skvělý příběh, který budou i muži doslova hltat. Jen dát Poslední paní Parrishové šanci. A ona si to rozhodně zaslouží.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.