Liselotte a Søren Hammerovi – Klub osamělých srdcí

0

Vrchní kriminální komisař Konrad Simonsen se po infarktu vrací do kodaňského oddělení vražd. Všichni zde žijí vyšetřováním střelby ve škole, ale Simonsenovi je s ohledem na jeho zdraví přidělen bezvýznamný případ: přezkoumání smrti poštovního doručovatele Jørgena Kramera Nielsena, původně považované za nehodu. Při novém otevření případu se však zdá pravděpodobnější, že šlo o vraždu. Konrad Simonsen postupně získává další informace o Nielsenově životě a objeví souvislost s dávným případem mladé Angličanky Lucy. Než v roce 1969 zmizela, zřejmě pobývala se šesti dánskými studenty na chatě u moře. Setkání s Lucy ovlivnilo všechny členy Klubu osamělých srdcí, jak si studenti říkali, včetně Nielsena. Je na Konradu Simonsenovi, aby jejich dávné tajemství odhalil. Vyšetřování značně komplikuje nejen neochota bývalých členů klubu vracet se do minulosti, ale i to, že důležitý svědek, který by mohl objasnit mnohá tajemství Nielsenova života, je kněz vázaný zpovědním tajemstvím.

…………………………………………………………….

Sourozenecké duo Hammerových se u nás již stihlo tak nějak usadit a jejich kriminální série s komisařem Konradem Simonsenem si získala řadu fanoušků. Po knihách Bestie uvnitř a Za všechno se platí přichází nakladatelství Host s dalším případem tohoto sympatického policisty. V pořadí již třetí kniha této série vychází pod názvem Klub osamělých srdcí a zavádí čtenáře na stopu čtyřicet let starému zmizení mladé anglické dívky jménem Lucy.

898Liselotte a Søren, dánští sourozenci, kteří se i přes velmi rozdílné profese (zdravotní sestra a učitel) spojili, aby uvedli v život jednu velmi úspěšnou kriminální sérii. Již první dva díly (Bestie uvnitř, Za všechno se platí) zaznamenaly v Dánsku obrovský úspěch. Vrchního komisaře Konrada Simonsena si čtenáři zkrátka velmi oblíbili a tak není divu, že se toto sourozenecké duo v současné době věnuje pouze psaní. Po Klubu osamělých srdcí, který u nás právě vychází, se tak mohou fanoušci těšit i na další pokračování, které se nyní připravuje k vydaní. Tentokrát pod názvem Dívka z ďáblova močálu.

Konrad Simonsen se vrací zpět na kodaňské oddělení vražd po prodělaném infarktu. A přestože patří k nejlepším policistům v celém Dánsku, celé jeho oddělení ho šetří a snaží se ho nepřetěžovat. I z toho důvodu dostane prakticky uzavřený případ, ve kterém je potřeba pouze přezkoumat úmrtí poštovního úředníka, jehož smrt měla být nešťastná náhoda, a to i přesto, že městem právě otřásla střelba na místním gymnázium. Nedá se nic dělat, zdraví je přednější a Konradovi tak nezbývá nic jiného než se smířit se svým případem, i když celé oddělení žije případem ze školy.

Jenže zatímco vyšetřování kolem školy postupně umlká, Simonsen se postupně noří více a více do pošťákovi minulosti. Je opravdu možné, že jeho smrt byla pouhá náhoda? Tyto a další otázky rozvíří ještě nová skutečnost, v podkroví jeho domu je objevena podivná místnost plná zrcadel a plakátů s tajemnou dívkou. Co je zač a co ještě skrývá jeho minulost? A hlavně kdo je ta dívka na plakátech?

34c50b14-31ea-4347-8956-15da9ee9ea3aPostupně se tak rozjíždí pátrání, které zavede komisaře a jeho tým do minulosti. Dokonce 40 let na zpět, do doby hippies, vietnamské války a všudypřítomných stávek proti všemu a všem. Co mají spolu všechny tyto události společné? A jak je možné, že věci, které se udály před čtyřiceti lety, i po letech stále ovlivňují některé jedince, kteří z celého srdce touží zapomenout co se tehdy stalo.

Autorské duo Hammerových stvořilo velmi sympatického komisaře, který téměř okamžitě přiroste čtenářům k srdci. Navíc podání všech jejich postav je velmi realistické a každý ze Simonsenova týmu tak v sérii ožívá se všemi trápeními i radostmi, kterými prochází každý z nás. Jednotlivé postavy zde dostávají opravdu hodně prostoru, až by se mohlo na první pohled zdát, že samotné vyšetřování zde nemá prakticky žádný význam. I z toho důvodu nemusí sednout tato kniha, popřípadě série, úplně všem, protože právě milovníky poctivé detektivní práce a pídění se za detaily, může malinko zklamat. To ovšem samozřejmě neznamená, že zde žádná detektivní zápletka není, je a je skvěle vystavěna. Autoři navíc nechávají čtenáře v napětí až do poslední strany, kdy odkryjí i poslední střípky a vše zapadne na své místo.

Celou knihu navíc osvěžují Simonsenovy vzpomínky na dobu šedesátých let, kdy se jako mladý policista musel postavit rozběsněným demonstrantům a na dobu, kdy potkal jednu z největších lásek svého života, a na kterou ani po všech těch letech nemůže úplně zapomenout. Díky tomu získají i mladší čtenáři zajímavý pohled na tehdejší dobu, kdy padalo jedno tabu za druhým a nálada ve společnosti byla tak nějak celkově uvolněná.

Klub osamělých srdcích nestaví na žádném vykonstruovaném příběhu přitaženém za vlasy, kdy na čtenáře čekají naprosto bombastická odhalení, která jsou ve své podstatě prakticky nereálná. V této knize tak najdete příjemnou detektivku, která rozhodně dokáže zpříjemnit nejeden večer a za čas s ní strávený odmění své čtenáře velmi dobrým příběhem, ve kterém na něj čeká pár překvapení i zajímavých zvratů.

 Kniha vychází v nakladatelství Host
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdLiselotte a Søren Hammerovi jsou sourozenci. Liselotte je vystudovaná zdravotní sestra, pracovala v několika nemocnicích v Řecku, Německu, Grónsku a také na ropné plošině. Søren je vzděláním pedagog, učil matematiku, dánštinu a angličtinu. Po ohromném úspěchu prvních dvou dílů jejich kriminální řady s vrchním komisařem Konradem Simonsenem Bestie uvnitř  (2010, česky Host 2012) a Za všechno se platí (2010, česky Host 2013) se nyní věnují pouze psaní. Práva na jejich románovou sérii byla již prodána do více než dvaceti zemí. Třetí díl řady Klub osamělých srdcí vyšel v Dánsku v roce 2011, čtvrtý díl Dívka z Ďáblova močálu se připravuje k českému vydání.

 
  

wordpress hodno

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..