Léto s Lisbeth Salanderovou #5

0

Vydání čtvrtého dílu Milénia se nezadržitelně blíží. Fanoušci již teď netrpělivě vyhlížejí datum 27.srpna, kdy Dívka v pavoučí síti vychází. Práva na tuto knihu byla prodána již do čtyřiceti zemí světa, v pětadvaceti z nich navíc vychází zároveň s originálem. Rozhodně můžeme poděkovat nakladatelství Host za to, že Česká republika je jednou z nich. Pokračování trilogie Stiega Larssona napsal na popud spisovatelova švédského vydavatele David Lagercrantz, novinář a autor bestsellerové biografie Já jsem Zlatan Ibrahimović. Která vyšla i v českém překladu, právě u nakladatelství Host.

David LagercrantzPhoto: Magnus Liam Karlsson

David Lagercrantz
Photo: Magnus Liam Karlsson

Lagercrantz stojí rozhodně před nelehkým úkolem, dokáže být důstojným pokračovatelem Stiega Larssona? Na tuto otázku najdeme odpověď již brzy, do té doby však nezbývá než čekat. Jelikož je vydání této knihy jedna z největších knižních událostí letošního roku, doprovázejí jí také přísná bezpečnostní opatření. Aby například nedošlo k úniku informací, musel Lagercrantz knihu napsat na počítači bez internetového připojení, žádné soubory se nesměli posílat mailem nebo po poslíčcích, ale pouze osobně z ruky do ruky. Samozřejmostí je i celosvětový zákaz recenzních kopií knihy před jejím vydání. Čtenáři lačnící po informacích si tak na první reakce novinářů a recenzentů budou muset nějakou chvíli počkat.

Takováto bezpečnostní opatření jsou sice možná na první pohled přehnaná, ovšem spisovatelé a nakladatelské domy se k nim v poslední době rozhodně nebojí přistoupit. Jako příklad za všechny poslouží poslední kniha Dana Browna – Infernou, kterou provázelo snad ještě větší embargo než pokračování Larssonovi trilogie.

Kromě vydání samotného čtvrtého dílu se fanoušci mohou těšit i na zbrusu nové vydání původní trilogie, která se obleče do nového modernějšího hávu tak, aby ladila k novému příběhu.

11825969_122821124727459_3564841014825142965_n

Pokud navíc lačníte po nejnovějších zprávách a zajímavostech okolo vydání Dívky v pavoučí síti, rozhodně doporučím i facebookovou stránku této knihy, kterou Host před nedávnem spustil. A co na ní najdete? Především aktuální informace o knize, představení hlavních postav, a po vydání recenze na tuto knihu. Fanoušci se navíc podle slov nakladatele mohou těšit i na soutěže o knihy. Zkrátka tato facebooková stránka je ideálním místem, kde najdete veškeré informace pěkně pohromadě.
Odkaz: https://www.facebook.com/divkavpavoucisiti

Jestliže i vy patříte mezi nadšené lovce autogramů a pro vysněný podpis autora neváháte vystát několika hodinovou frontu jistě vás potěší zpráva, že se David Lagercrantz chystá do Prahy. Již teď si můžete v kalendáři zakroužkovat datum 23. září 2015. Protože právě v tento den se v Paláci knih Neoluxor na Václavském nám. v Praze uskuteční autogramiáda Davida Lagercrantze a Dívky v pavoučí síti.
Odkaz na Fb událost: https://www.facebook.com/events/931008506937531/

A jelikož informací a radostných zpráv není nikdy dost, na závěr rozhodně nemůže přijít nic jiného než knižní trailer, který nakladatelství Host vypustilo před několika dny do světa. Pokud jste na něj ještě nenarazili, přeji příjemnou podívanou 😉

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply