Léto s Lisbeth Salanderovou #2

0

Fenomenální trilogie Millénium z pera Stiega Larssona již dávno přerostla původní knižní sérii. Někteří možná namítnou, že doprovodný materiál k úspěšným knihám není nic divného, stačí se podívat na takového Harryho Pottera, či Stmívání. Ano máte pravdu, je ovšem potřeba si uvědomit, že například tyto dvě série míří na úplně jiný okruh lidí, než Millénium. Mezi krimi příběhy tak patří Larssonově trilogii výsostné postavení.

624Ostatně pro příklady nemusíme chodit nijak daleko. Mezi knihami nalezneme hned dva opravdu zajímavé tituly, které fanoušky dokáží rozhodně zaujmout. O první titul se postarala Larssonova dlouholetá partnerka a jeho životní láska Eva Gabrielssonová, která napsala velice zajímavou knihu Milénium, Stieg a já. Jenž je fascinujícím pohledem do jejich soukromí i zákulisí této série. Pro všechny co touží nahlédnout trochu hlouběji pod povrch je naprostou nutností.

Do zákulisí nahlédneme i v druhém titulu Tajemství dívky s dračím tetováním, za nímž stojí hned trojice autorů Dan Burstein, Arne de Keijzer a John-Henri Holmberg. Tato kniha se točí především kolem samotné série, ovšem pokládá i zajímavé otázky o tom jak měla vypadat čtvrtá kniha série, či kdo patří mezi nejslibnější pokračovatele tohoto významného spisovatele. Na tyto dvě otázky již brzy budeme znát přesnou odpověď, ostatně velkou část čtvrtého dílu napsal sám Larsson a Lagercrantz, který byl vybrán za jeho pokračovatele, samotný příběh dovedl ke zdárnému konci. Na kolik se to povedlo budeme znát odpověď již na konci srpna. Do té doby si můžete zpříjemnit čekání právě některou z těchto knih.

Odkazy na Millénium ovšem najdeme i mimo knižní svět. Líbilo se vám vyzývavé a extravagantní oblečení Lisbeth Salanderové? Žádný problém. Módní řetězec H&M vytvořil ve spolupráci s návrhářkou Trish Summerville kolekci oblečení inspirované právě Milléniem a Lisbeth Salanderovou. Bohužel na tuto kolekci již v obchodech nenarazíte a tak nezbývá než si vystačit svépomocí.

9761_sthlm_c_11_eng

717Kromě již zmíněných knih, oblečení, či upomínkových předmětů, samozřejmě nesmíme zapomenout ani audioknihy a filmová zpracování. Na tyto dvě kategorie se však zaměříme až příště, tentokrát je řada na posledním zpracování této trilogie, které rozhodně stojí za zmínku. Tím není nic jiného než komiksová podoba této série, za kterou stojí známá spisovatelka Denise Mina, jenž se v komiksech postarala text, a dvojice výtvarníků Leonardo Manco a Andrea Mutti, kteří vcelku pochopitelně stojí za vizuálním zpracování této jedinečné trilogie.

Pro milovníky komiksu je tak tato série jedinečnou možností vydat se na neprobádaná pole severské detektivky. Naopak pro fanoušky knih se jedná o neopakovatelnou možnost vyzkoušet trochu něco jiného a kdo ví třeba vás komiksová podoba Millénia nadchne stejně jako bezpočet čtenářů po celém světě. Za samotným zpracováním stojí komiksové vydavatelství Vertigo, které je rozhodně zárukou kvalitního zpracování. Když se k němu přidal náš brněnský Host bylo takřka jasné, že na fanoušky čeká opravdu vymazlené dílko. V současné době jsou k dostání celkem tři komiksy – první díl rozdělený na dvě samostatné knihy a díl druhý, tentokrát vcelku. Host se navíc chystá vydat závěrečný díl letos na podzim, takže i tato komiksová série bude již brzy kompletní.

Pokud vás zajímá víc můžete nahlédnout do některé z mých recenzí:

Muži, kteří nenávidí ženy I.
Muži, kteří nenávidí ženy II.
Dívka, která si hrála s ohněm

Teď se však pojďme zaměřit na to, proč jsem se o komiksech zmiňoval. Protože právě tyto komiksy budete moci v rámci Léta s Lisbeth Salanderovou vyhrát. Vítěz bude sice jen jeden, ovšem o to větší radost mu udělám protože vyhraje všechny tři doposud vydané knihy a to už za trochu snahy stojí nemyslíte?

Něco málo k podmínkám

  • Soutěží se od 1. 8. 2015 do 9.8.2015.
  • Soutěže se můžou zúčastnit lidé z Česka, nebo Slováci s českou zasílací adresou.
  • Základní podmínkou vstupu do soutěže je vyplnění soutěžního formuláře.
  • Tento formulář můžete vyplnit pouze jednou. Duplicity budu mazat.
  • Výherce bude vylosován pomocí Random.org, z lidí, kteří správně odpoví na všechny otázky, následně dostane informační email. Na odpověď má 48 hodin, jinak vylosuji jiného vítěze.
  • Vyhlášení bude na blogu  nejpozději do 16.8.2015.
  • Vyhrazuji si plné právo na změnu soutěžních pravidel, či prodloužení soutěže.

Teď už k samotnému úkolu, který stojí mezi vámi a výhrou. Zadání je naprosto jednoduché. Níže máte odkaz na formulář, ve kterém najdete i soutěžní úkol/y, ten stačí vyplnit a čekat na výsledek 😀 Zkrátka nic složitého, určitě si poradíte levou zadní 😉 Nakonec nezbývá než popřát hodně štěstí a pevné nervy. Níže máte odkaz na soutěžní formulář.

Soutěžte zde

Bez názvu-1

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.