Léto s Lisbeth Salanderovou #0

0

Jak si již možná někteří z vás všimli, celé letošní léto se nese ve znaku legendární krimi trilogie Millénium Stiega Larssona. Proč tomu tak je? Důvod je vskutku prozaický, jelikož přesně 27. srpna u nás vychází spolu se švédským originálem a anglickým překladem čtvrtý díl této legendární trilogie. Dívka v pavoučí síti tak vyjde k desátému výročí švédského vydání prvního románu Muži, kteří nenávidí ženy (česky Host 2008). Pro drtivou většinu fanoušků se tak bezpochyby jedná o knižní událost roku. Navíc, když přihlédneme k tomu, že autorem není vcelku pochopitelně sám Larsson, ale úspěšný švédský novinář a spisovatel (Já jsem Zlatan Ibrabimovič) David Lagercrantz, vzbuzuje vydání této knihy řadu otázek a spekulací.

Milenium_komplet_audio_RGB

O tom, jak se autor nakonec svého úkolu zhostil, se budeme moci přesvědčit již zanedlouho. Než se ovšem tak stane, rozhodně by stálo za to připomenout si tuto legendární sérii trochu v globálu. Přeci jen Millénium už hranice svého žánru dalece překonalo, vždyť původní trilogie vychází v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků. Jen v České republice se čísla prodejů vyšplhala na čtyři sta tisíc. Millénium je zkrátka legendou a zaslouží si veškerou čtenářskou pozornost. Pokud vás tedy zatím tato série míjela, třeba vám tato série článků trochu dopomůže v rozhodování 😉

A na co se tedy během této „blogtour“ můžete těšit?

  • představení Stiega Larssona a jeho tvorby
  • fenomén Millénium (komiksy, filmy, doprovodné publikace)
  • audiopodoba této legendární trilogie
  • recenze
  • představení Davida Lagercrantze
  • zajímavosti ohledně čtvrtého dílu
  • ukázky
  • soutěže

Leto-s-Lisbeth-Salanderovou_A1Ohledně soutěží mám pro všechny fanoušky skvělou zprávu, jelikož v tomto projektu nejsem sám, podařilo se mi pro vítěze zajistit více než lákavé ceny. Soutěže budou celkem tři a troufám si tvrdit, že si vybere opravdu každý od fanoušků komiksu, až po milovníky audioknih. Asi už tušíte jaké budou výhry, detaily si však nechám až na později, takže rozhodně sledujte blog a sociální sítě, ať vám nic neunikne 😉

Pokud však již teď zatoužíte po přečtení této jedinečné série, nakladatelství Host si pro fanoušky připravilo jedinečnou možnost a tou je Sleva až 50 % na celou trilogii, nový design obálek a čtvrté pokračování celosvětového fenoménu Milénium, to je letošní léto s Lisbeth Salanderovou.

První tři díly série Milénium Stiega Larssona koupíte od 1. července do 26. srpna (nebo do vyprodání zásob) ve všech kamenných i internetových knihkupectvích za polovinu ceny. Romány Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda ve vázaném vydání seženete za 199 Kč, tytéž knihy v paperbacku nabídnou knihkupci za pouhých 119 Kč. V e-shopu nakladatelství Host pak vše koupíte ještě s další slevou 15 % (poštovné i balné je u nás zdarma). Využijte jedinečné nabídky a připravte se na návrat oblíbené hrdinky!

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.