L. Pearson & S. Davies – Hilda a pidilidi

0

 

ANOTACE:
Tohle je Hilda, průzkumnice, dobrodružka a fanynka kamenů. Na světě má nejradši dvě věci: svůj skicák a psa Větvíka. Tedy, na světě má nejradši tři věci: svůj skicák, psa Větvíka a maminku. Pardon, na světě má nejradšisvůj skicák, psa Větvíka, maminku a všechny nadpřirozené bytosti a příšerky, které žijí u nich v údolí. Hildina dobrodružství nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu a nyní je tu knižní série. Prožijte s Hildou znovu její první setkánís trollem nebo s párem zamilovaných obrů. Pro skalní fanynky a fanoušky nabízí kniha desítky nových ilustrací a rozšíření smyšlené krajiny, do které se tak rádi vracíme. A pokud jste o Hildě nikdy neslyšeli, máme pro vás dvě otázky: Na co čekáte? A bolí oči hodně, když člověk poprvé vyleze z jeskyně?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství. Modrovlasá holčička Hilda si doslova podmanila svět a ani u nás se jí nevede vůbec špatně. Po veleúspěšné komiksové řadě se dočkala vlastního seriálu z produkce Netflixu a nyní i vlastní knihy. Tu na motivy původního komiksu připravil Stephen Davies a českým čtenářům jí již tradičně přináší nakladatelství Paseka.

Stranou nezůstal samozřejmě ani Luke Pearson, jenž na knižní adaptaci svého komiksu spolupracoval a připravil pro ní krásné ilustrace. Ostatně Hilda je jeho hýčkané dítko, se kterým se nesmazatelně zapsal do historie a úspěch celé série jej vystřelil mezi stálice britského komiksu. Série o Hildě mu přinesla řadu ocenění včetně Britské komiksové ceny nebo Ceny Maxe a Mořice, několikrát získal nominaci na komiksové Oscara – Cenu Willa Eisnera.

Tato komiksová série tak patří k tomu nejlepší, po čem můžete v rámci tohoto média pro své děti sáhnout. Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o komiks, je s ním spojena (primárně pro rodiče) i jedna menší nevýhoda. Komiksová Hilda rozhodně není právě ideální knížkou před spaním. To se však Pearson s Daviesem rozhodli napravit. Vzali tedy děj úvodního komiksu Hilda a půlnoční obr a společnými silami jej přetavili do kouzelné knížky Hilda a pidilidi, kterou budou vaše malá dítka milovat.

Opět se tak setkáváme se známými hrdiny. Hildou, průzkumnicí, dobrodružkou a fanynkou kamenů, její maminkou i psíkem Větvíkem. Společně žijí v malebném údolí na úpatí hor, kde Hilda prožívá úžasná dobrodružství. Tedy až do chvíle, kdy jim do jejich srubu dorazí oznámení o nuceném vystěhování. To se však Hildě ani za mák nelíbí a tak se vydává pátrat, kdo za vše může a především se pak bude snažit změnit jeho rozhodnutí. Tím začíná velké Hildino dobrodružství, plné pohádkových bytostí, které si fanoušci oblíbili již v komiksu.

S nejrůznějšími adaptacemi známých děl to není vůbec jednoduché a ne vždy dopadnou úplně dobře. to naštěstí pro Hildu vůbec neplatí. Autoři si s ní dali skutečně záležet. A tak nepůsobí jako ždímačka peněz fanoušků, jak tomu občas bývá. Naopak dostáváme plnohodnotnou knihu, která bude ideálním společníkem, jako četba před spaním.

Největším tahákem komiksové Hildy však byla bezesporu nádherná Pearsonova kresba, která nemalou měrou dopomáhá celkovému dojmu z této komiksové série. Naštěstí ani v případě této klasické knihy se čtenáři nemusí cítit příliš ochuzeni. Komiksu se co do počtu ilustrací nevyrovná, i tak si Pearson připravil pro fanoušky desítky nových ilustrací, které celý příběh doprovázejí. Zároveň tak ještě více rozšiřuje malebnou krajinu a mytologii, kolem které se Hildin příběh točí a do které se všichni tak rádi vracíme.

Hilda je zkrátka jedinečná a skvěle funguje i v klasické knižní podobě. Je jedno zda je vám pět, či padesát. Každému nabídne něco. Od fantastických dobrodružství, až po láskyplné vzpomínky na dětství, kdy jsme mi sami prožívali podobné vylomeniny plné radosti a bujné fantazie.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..