Komiksová revue – Bublifuk

0

ANOTACE:

Piráti, roboti na páru, vynálezci, zelený vlk nebo knihomol, který si smlsne na komiksu! A nad tím vším spousty bublin.

Komiksová revue Bublifuk představuje české komiksové tvůrce a nabízí holkám a klukům od 7 do 12 let deset původních komiksů a další hravé rubriky.

Revue pro všechny hravé milovníky komiksu sestavila Klára Smolíková.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Už uběhla nějaká doba od chvíle, co světlo světa spatřil první díl nové komiksové revue pro děti – Bublifuk. Tento čtvrtletník vypadá rozhodně zajímavě a nabízí původní české komiksy pro mladší čtenáře. A jelikož se před nedávnem dostal na pulty knihkupců druhý díl, rozhodně nebude od věci podívat se na tohle dílko trochu blíže.

chlup_ukazka_na_webZa Bublifukem stojí známá autorka populárně naučných knih a komiksů pro děti Klára Smolíková, která si do svého týmu přizvala ostřílená jména nejen komiksové scény. Vedle takových jmen jako jsou Petr Kopl, Tomáš Kučerovský, Vhrsti, či Karel Jerie se můžeme těšit i na Jiřího Walkera Procházku, který sice s literaturou pro děti moc zkušeností nemá, o to zajímavější však bude sledovat jak si v tomto, pro něj zcela novém, oboru povede.

na_web_2Autoři, kteří se na tomto časopisu podílí, patří bezesporu k domácí špičce. Dá se tak očekávat, že v Bublifuku nalezneme opravdu povedená dílka, která budou bavit nejen malé čtenáře, ale i jejich rodiče. Ostatně, kromě legendárního Čtyřlístku moc podobných časopisů pro děti na novinových stáncích nenalezneme – tedy minimálně ty původní české.

Mimochodem, když už zmiňujeme novinové stánky, tak v těch zatím Bublifuk nenaleznete. Musíte se tak obrátit na vašeho knihkupce a nebo přímo na eshop nakladatelství Triton, pod jehož záštitou časopis vychází. Je škoda, že se Bublifuk novinové distribuce zatím nedočkal, rozhodně by to prospělo celkovým prodejům. Ovšem jak se říká: co není, může být…

Pojďme se však blíže podívat na to, co v prvních dvou číslech Bublifuku na čtenáře čeká. Svým rozsahem nás samotná revue nijak nepřekvapí. Oba časopisy mají do 40 stran, což sice není mnoho, ale pro mladší čtenáře je však naprosto dostačují. Důležitější než délka je samotný obsah a ten je opravdu bohatý.

bublifuk-1_Page_06Čeká na nás opravdu různorodá směska komiksových příběhů, ve které si každý najde to své. Na samotném začátku nás čeká příběh Fernanda a Stelly, ve kterém se dozvíme něco málo o vynalézání. Ten je navíc doplněn o velmi pěkný návod jak vytvořit větrník. Poté se setkáme s Piráty na suchu, dvěma roboty Pípem a Pupem, Zeleným vlkem či Třemi mušketýry. Nabídka příběhu je opravdu různorodá – od těch vyloženě zábavných až k poučným, ve kterých se dozvíme i něco zajímavého z historie komiksu či literatury.

Vzhledem k velkému počtu komisků (jestli jsem dobře počítal, tak jich je devět, které navíc doplňují krátké stripy, nebo stránka s návodem na větrník, či “prakomiksy”) je potřeba počítat s tím, že ani jejich rozsah nebude nikterak dlouhý. U těch ukončených to asi nevadí, horší to však je u těch na pokračování, kde budete netrpělivě očekávat další Bublifuk. V současné chvíli jsou na trhu první dvě čísla, která na sebe, co se týče obsahu, úzce navazují.

Po příběhové a grafické stránce toho však Bublifuku nemůžeme moc vytknout. Tato nová komiksová revue pro děti se tak může směle měřit i s nestárnoucím Čtyřlístkem. Oproti němu mu sice prozatím chybí ústřední dílko, které táhne celý časopis kupředu, ale možná je to tak dobře. Jednotlivé komiksy zde mají víceméně stejný prostor a je tak jen a jen na čtenářích, aby si vybrali svého favorita.

15957_1446803965573_600x400Ačkoliv je Bublifuk stále ještě v plenkách, svůj potenciál jasně ukázal již v prvních dvou číslech. Nezbývá tedy než doufat, že tento zajímavý počin z domácí dílny obstojí v tvrdé konkurenci a bude vycházet i nadále. Klára a její tým nám krásně ukazuje, že vzdělávat naše děti jde i zábavnou formou, která je bude bavit a právě v tom tkví největší síla Bublifuku. Za mě tedy rozhodně palec nahoru.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply