Julie Nováková – Prstenec prozření

2

„Co může srazit na kolena celou civilizaci? Válka? Vyčerpání zdrojů?“ „Totální prohra. Vědomí, že je konec, dál už to nejde.“ Stalo se snad něco takového pradávné civilizaci Hvězdoměnců, která po sobě zanechala jen síť mezihvězdných zkratek? Je to důvod, proč je tunelů konečné množství a lidstvo nyní naráží na jejich limity? Aby pronikalo dál do vesmíru, musí se naučit vytvářet nové tunely – zatím však plně nerozumí ani principu těch současných. Kdo by si také dokázal představit procesy na mnoharozměrné úrovni?

Možná člověk, který už není tak docela člověkem, jak ke svému šoku zjistí kyberneuroložka Celeste Hewittová v nejpodivnějším případu své značně neortodoxní praxe. Mohou být dva znetvoření mutanti, které s vypětím sil udržoval při životě ilegální genový inženýr, jedním z kousků skládačky vedoucí k novým mezihvězdným tunelům? A mohou pomoci informace, které má na despotické Nirváně s nasazením života získat elysijský agent, který nezná ani své vlastní jméno a mívá nebezpečné sny? Další dílek možná spadl do klína trojici vědců, kteří cesty zkoumají – ti se však musejí dát na zběsilý útěk před nepřáteli. A postupně se schyluje k nové válce…

…………………………………………………………….

Když se Robert Pilch rozhodl, že se jeho nakladatelství pustí do vydávání nové edice Evropská space opera, srdce nejednoho zapřísáhlého fanouška sci-fi bezpochyby zaplesalo. Upřímně čistokrevného sci-fi se v poslední době na našem trhu vyskytuje jako šafránu, a tak každá takováto vlaštovka si rozhodně zaslouží pozornost. Po duu Hlávka/Vybíralová a Pavlu Oblukovi přichází na řadu zástupkyně něžného pohlaví, a tím není nikdo jiný než oceňovaná publicistka a autorka Julie Nováková.

big_prstenec-prozreni-We3-234692Přestože tato autorka patří mezi nastupující generaci české fantastiky, již si dokázala získat mezi svými kolegy značný respekt a jméno. A není to jenom díky již vydaným knihám, ale bezpochyby také za svou povídkovou tvorbu, za kterou získala již nejedno ocenění. Julie Nováková se navíc věnuje i publikování v zahraničních médiích, jakými jsou například Clarkesworld či Fantasy Scroll. Kromě nejnovější knihy Prstenec prozření se do tisku chystá i další její kousek. V antologii Terra Nullius se ovšem nepředstaví jako autorka, ale jako editorka.

Avšak zpět k aktuálnímu kousku, jenž je zároveň úvodním dílem z chystané trilogie Blíženci. Pokud ovšem máte strach, že budete na pokračování čekat nějak přehnaně dlouho, mohu vás uklidnit, že pokud Bůh a Brokilon dá, zbývající dva díly vyjdou do konce letošních prázdnin, což je pro všechny potenciální čtenáře bezesporu výborná zpráva.

Autorka zavádí čtenáře do daleké budoucnosti, kdy Země, popřípadě Sluneční soustava, lidstvu už nestačí, a tak se rozpíná do vzdálených koutů vesmíru. Ovšem i to má svá úskalí, protože vzdálenosti mezi jednotlivými světy se neustále zvětšují a síť mezihvězdných zkratek začíná být pro lidi velmi limitující. Nikdo zatím bohužel nenalezl způsob, jak otevřít další Calabiho-Yauovy tunely, a tak je lidstvo limitované pradávnou mezihvězdnou sítí, jež po sobě zanechala záhadná civilizace Hvězdoměnců.

CELOU RECENZI NAJDETE

NA FANTASIA.CZ

 

Kniha vychází v nakladatelství Brokilon
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA I EBOOK

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdJulie Nováková (* 15. května 1991 v Praze) je česká spisovatelka a posluchačka oboru biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Je autorkou čtyř románů a více než třiceti povídek vydaných v časopisech (Ikarie, XB-1, Pevnost) a mnoha českých sci-fi a fantasy antologiích, od roku 2013 též v americkém časopisu Clarkesworld a antologii ze série Penny Dread Tales. Zabývá se převážně žánrem science fiction, méně také fantasy a detektivkou. Jejím prvním publikovaným románem je detektivní sci-fi Zločin na Poseidon City (Triton, 2009). Následně jí vyšly také krimi Nikdy nevěř ničemu (MOBA, 2011), sci-fi Tichá planeta (Epocha, 2011) a dobrodružná sci-fi ze série Agent JFK, Bez naděje (Triton, 2014). Společně s dalšími čtyřmi autorkami napsala rámcovou novelu Tajná kniha Šerosvitu (Albatros, 2011), původní česko-slovenskou dobrodružnou fantasy pro mládež. Věnuje se též psaní publicistiky (mj. časopisy XB-1, Vesmír, Clarkesworld). 

 

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. Obdivuju, když někdo v takovém věku něco takového už dokáže napsat! Pro mě nepochopitelné 😀 🙂

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..