Julie Nováková – Elysium

0
ANOTACE:

Kyberneuroložka Celeste Hewittová navázala komunikaci s dvojicí bytostí, které mohou představovat jeden z klíčů k pochopení mezihvězdných tunelů a tvorbě nových. Kdyby ale jen tušila, jak dvojčatům opravdu porozumět… Co vidí v jejích vzpomínkách? Jak vnímají své letmé seznamování s vnějším světem? Jaké touhy je pohání? Nebo pokládá úplně špatné otázky, když o nich uvažuje jako o lidech? Celestiny snahy a dopad, který na ní zanechávají, se však nelíbí jejímu nejbližšímu okolí – ani těm, kteří by komunikaci s dvojčaty raději zbrzdili, než sami získají cenné informace. A možná je nakonec jejím nejsilnějším nepřítelem ona sama… Tilde s Lennoxem a Arthurem se po svém zběsilém útěku a neočekávané záchraně vydali na cestu, na jakou by nepomysleli ani v nejdivočejších snech – nebo nočních můrách, podle toho, co je na daleké Zemi čeká… a mezitím dochází k fascinujícímu objevu poblíž Nové Andalusie a vědci na Jitřním poslu nacházejí možné známky existence bájných Hvězdoměnců. Ty ještě rozdmychávají oheň hrozícího konfliktu. Vrátí se vůbec Tilde, Arthur a Lennox do stejného světa, jaký svou cestou na dva roky opustili? A vrátí se i oni sami stejní, jací bývali? V rozehrané partii jde o hodně; každý sní o své vlastní představě budoucnosti lidstva. Ale jedno mají společné. Sahají daleko… Až ke hvězdám.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Není to tak dlouho, co světlo světa spatřil úvodní díl trilogie Blíženci od nadané Julie Novákové. A ačkoliv bývá s pokračováními většinou problém v tom, že si na něj čtenáři musejí nějakou dobu počkat, v případě Blíženců tomu tak naštěstí není. Nakladatelství Brokilon se totiž evidentně rozhodlo, že tuto sérii zvládne vydat celou v rekordně krátkém čase. A tak se mohou ani ne tři měsíce od vydání prvního dílu fanoušci ponořit do druhého dílu, tentokrát pod názvem Elysium, a opět se vydat ke vzdáleným světům, které si pro ně autorka v sérii připravila.

Julie Nováková dokázala čtenáře zaujmout již několikrát a v Prstenci prozření tomu bezesporu nebylo jinak. Autorka v něm rozehrála spletitý a napínavý příběh o několika dějových liniích. A ačkoliv se jednalo o první díl, fanoušci si rozhodně nemohli stěžovat na pomalý rozjezd. Svižné tempo ostatně autorka udržela i v druhém díle, a tak je rozhodně na co se těšit.

Po krátkém úvodu, ve kterém si v krátkosti zopakujeme události z předchozího dílu, se ocitáme zpět ve víru událostí, které mohou ovlivnit budoucnost lidstva na dlouhé generace dopředu. Kyberneuroložce Celeste Hewittové se konečně podařilo navázat kontakt s dvojicí tajuplných bytostí, které by mohly být klíčem (alespoň v to vědci doufají) k tvorbě nových mezihvězdných tunelů. Ovšem nic není tak jednoduché, a tak na Celeste čeká ještě dlouhá cesta k porozumění těmto dvojčatům.

CELOU RECENZI NAJDEŠ NA WEBU
FANTASYA.CZ


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..