Joshua Williamson – Flash 4: Bezhlavý úprk (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Po událostech příběhu „Odznak“ se Barry Allen alias Flash a nejrychlejší člověk na světě nachází na rozcestí. Může dál lhát ženě, kterou miluje, a tajit jí svou totožnost? Dokáže napravit pochroumaný vztah s Kid Flashem?

Radu mu nabídne Green Lantern Hal Jordan, ale Flash nemá na přílišné rozhodování čas, protože se vrací jeho největší nepřítel, cestovatel v čase známý jako Reverzní Flash! Eobard Thawne odvleče Iris Westovou do 25. století, aby jí odhalil ta největší z Flashových tajemství… a pak je oba zabil! Flash je následuje do budoucnosti a konečně se dozvídá, proč ho jeho arcinepřítel tolik nenávidí. Ani tyto vědomosti ale možná nebudou stačit k tomu, aby porazil nepřítele, který zná všechny z jeho možných budoucností.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Po turbulentních událostech “Odznaku”, v němž si Flash střihl crossover s Temným rytířem, se Barry Allen nachází na rozcestí. Dokáže napravit pochroumané vztahy se svými blízkými, nebo jim bude dál lhát? Moc času na rozhodování ale nemá, jelikož na scénu přichází Flashův odvěký nepřítel, cestovatel v čase známý jako Reverzní Flash, aby odhalil ta největší z Flashových tajemství…

Ačkoliv u nás Flash nemá tak bohatou historii, jako například právě Batman, v rámci Znovuzrození hrdinů DC se takřka okamžitě zařadil mezi nejúspěšnější u nás vydávané řady z tohoto projektu. Vděčí za to především Joshuu Williamsonovi, jenž dostal Flashe v rámci Rebirthu na hraní a jenž nás zásobuje nadprůměrnými příběhy, díky kterým si Flash získal takřka okamžitou oblibu.  A jak se zdá, ani čtvrtá kniha z tohoto nastoleného trendu nehodlá nikterak ustupovat.

Bezhlavý úprk (podtitul této knihy) plynně navazuje na události ze zmíněného Odznaku, který u nás vyšel krátce před prázdninami. Pokud jste jej tedy zatím nečetli, rozhodně doporučím to napravit, jedině tak si totiž užijete tuto knihu naplno. Další věcí, která se vám v případě této knihy bude hodit, je alespoň minimální povědomí o Flashově historii, protože především právě na ní Williamson staví v této knize.

Ostatně, není se co divit, na scénu přichází úhlavní Flashův nepřítel Reverzní Flash. A tak odkazů na jejich společnou historii zde bude více než dost. Když k tomu připočteme fakt, že Eobard Thawne odvleče Iris Westovou do 25. století, aby jí odhalil ta největší z Flashových tajemství, je více než jasné, že na Flashe rozhodně nečeká procházka růžovou zahradou.

Do určité míry si za to Barry Allen může sám, kdyby se tak strašně nesnažil před svými blízkými chránit svou superhrdinskou totožnost, měl by pravděpodobně vše jednodušší. Na druhou stranu, jsou to právě vztahy mezi jednotlivými protagonisty, na kterých Joshua Williamson u této série staví a které dělají z Flashe to čím aktuálně je.

Toto tvrzení ostatně platí i pro celkové grafické pojetí Flashe, které je již tradičně v rukou několika nadějných kreslířů, kterým vévodí především Carmine Di Giandomenico, který je s Flashem již od první knihy. Giandomenico se společně se svými kolegy rozhodl jít u Flashe maličko jiným směrem, než který vídáme u klasického superhrdinského mainstreamu, který vsází na líbivost a snaží se jít ve šlépějích Jima Lee. Kreslíři se zde maličko odklání od běžných trendů a stylizují Flashe do lehce cartoonového stylu, který však k tomuto hrdinovi skvěle sedí a pohádá dotvářet odlehčenější atmosféru, která je s Flashem ve většině případů spojená.

Bezhlavý úprk sice nabízí jednoduchý a dá se říct, že i relativně předvídatelný děj, zároveň si však drží i svou vcelku vysokou kvalitu, na kterou jsme si u Flashe již zvykli. Kromě řešení vztahových problémů a vzpomínek na Flashovu minulost samozřejmě nechybí ani pořádná dávka akce, která udržuje děj v neustálém pohybu a nutí tak čtenáře otáčet stranu za stranou. Po událostech v Odznaku se navíc zdá, že celá tato série by mohla získat jasnější směřování, zda tomu však skutečně tak bude, ukáže až čas. Ať tak, či onak Flash stále baví a rozhodně patří k tomu nejlepšímu co u nás Rebirth nabízí


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..