Joe Kelly – Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance

0

 

ANOTACE:
TAK TOMUHLE SE ŘÍKÁ DYNAMICKÁ DVOJKA!
Když se pavoučí pašák a užvaněný žoldák ocitnou tělo na tělo a začne jít do tuhého, rozjede se pořádná prča!

Zatímco Spidey v sousedství nové přátele nehledá, Deadpool hodlá dát do chlapské romance vše. Je tady na spadnutí parťácké dobrodružství, nebo to pokazí identita Deadpoolova příštího terče – nějakého maníka jménem Peter Parker?! S ještě jedním Spider-Manem (Milesem Moralesem) a pár dalšími Žoldáky (za prachy), co se k téhle jízdě připojí, jde každopádně o ultimátní marvelovskou týmovku. A když se naše dvě hvězdy vypraví na dvojité rande, kdo z nich sbalí Thora?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Co se stane, když spojíte dva zdánlivě nespojitelné hrdiny a zároveň dvě nejukecacenější postavy a “hláškaře” z celého Marvel univerza? Vznikne třeskutá týmovka šmrncnutá trochou homoerotických snů a Deadpoolem v trenclích s potiskem Spidermana. Spiderman/Deadpool: Parťácká romance je zde a slibuje pořádnou porci neřízené zábavy, která potěší každého fanouška těchto dvou hrdinů.

Když v roce 2016 Marvel tuto sérii oznámil, vzbudila spoustu bouřlivých ohlasů. Ostatně celý internet je plný Spideypoolovských fan artů. A vzhledem k tomu, že se obou hrdinům nevede vůbec špatně ani u nás, dalo se vcelku očekávat, že se dříve, či později objeví tato série i u nás. Čekání je již u konce a my se můžeme s chutí pustit do této perfektní oddechovky, jejíž úkol je zcela jasný. Královsky nás pobavit.

Pod marvelovskou novinkou je podepsaný scénárista Joe Kelly, který má s oběma komiksovými postavami již své zkušenosti. Ostatně byl to právě on, kdo z Deadpoola vytvořil ikonu, kterou je dnes. Kdo jiný by si tak mohl střihnout tuto ztřeštěnou týmovku, než právě on. Kelly tak svedl dohromady dva naprosté protiklady, kteří za normálních okolností spolu prostě nemohou fungovat. Jak se ale říká, protiklady se přitahují… A nebyl by to Deadpool, kdyby v tom nebyl i nějaký ten dvojsmysl.

Menší problém může být fakt, že Spidey Deadpoola mírně řečeno nesnáší. Ostatně právě kvůli němu opustil Avengers. Deadpool však Spideyho “miluje” je pro něj předobrazem ctností a touží po jeho přátelství a respektu a neváhá proto udělat cokoliv. Jeho plány může narušit snad jen jeho nová zakázka, má odstranit nějakého Petera Parkera. Jóóó, kdyby Deadpool jen tušil…

Už samotný úvod naznačuje, že tento komiks bude pořádná jízda. Spidey s Deadpoolem se ze sebe sypou hlášky rychlostí rotačního kulometu, nezapomínají však ani na akci. Ostatně jak už se na správnou ultimátní marvelovskou týmovku sluší a patří. Tento kousek má navíc jeden naprosto úžasný vrchol. Joe Kelly k němu ostatně směřuje již od samotného začátku. Vy sice tak nějak tušíte, co na vás asi čeká, přesto když se naše dvě hvězdy vydají na dvojité rande, dojdou řadě čtenářů slova ( v dobrém slova smyslu, tedy alespoň doufám).

Tento komiks těží především z interakce obou hrdinů. Na obou postavách si Kelly dal opravdu neskutečně záležet a jejich interakce a handrkování vás bude královsky bavit. A jelikož oba patří mezi nejukecanější postavy celého Marvel univerza, připravte se na pořádnou spoustu textu. Toho je tolik, že to může klidně některé čtenáře až odradit. Na druhou stranu má zde tento rozsah svůj důvod a perfektně ukazuje, jak moc jsou Spidey a Deadpool ukecaní. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou pomyslné homoerotické narážky, které sice Marvel tak úplně naplno nepřiznává, ale ze stránek doslova křičí.

Ve výsledku dostáváme do rukou skutečně podivnou směsku akce, humoru, hlášek a homosexuálního laškování, která se v mnoha ohledech pohybuje nebezpečně na hraně. I přesto zde však všechno šlape jako hodinky. Když pomineme samotné “superhrdinské zaměření”, kdy akce kterých se oba účastní jsou zde ztvárněny hodně povrchně, není tomuhle kousku, až na pár dalších drobností, moc co vytknout. Zkrátka ideální zábava, pokud toužíte vypnout a jen se parádně pobavit.

Tomu ostatně napomáhá i samotná kresba tohoto komiksu, která se nese v klasickém mainstreamovém duchu. Na té se podíleli Ed McGuinness a Gabriel Hernandez Walta. Jejich práce je již na první pohled opravdu líbivá a skvěle k celému pojetí sedí. Autoři umě střídají velkoformátové panely s menšími, perfektně zachycují akci i napětí a dodávají této ztřeštěné taškařici správnou dynamiku.

Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance je zkrátka po všech stránkách hodně povedený komiks, který se jen tak neztratí. Po klasické Deadpoolovské řadě se tak na náš trh dostává další skvělý kousek, ve kterém mu více než zdatně sekunduje Spiderman. Jen té červené je občas až trochu moc…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.