Joe Hill – Zámek a klíč: Koruna stínů

0

Zámek a klíč – temná fantasy plná divů od Joe Hilla, syna Stephena Kinga. V její třetí knize se nad Klíčovem začínají stahovat temná mračna a mrtví intrikují proti živým.
Kulišák si na pomoc v pátrání po klíči k černým dveřím povolává armádu stínů, která je odhodlána zlikvidovat každého, kdo se jí postaví do cesty.
Tyler, Kinsey a Bóďa vedou zoufalý boj proti přesile, obklopeni světem, kde se sama noc stává jejich nepřítelem.

…………………………………………………………….

Loni na podzim dalo Comics Centrum svým fanouškům možnost rozhodnout o osudu ultimátních komiksových sbírek Kurva velký Sin City a Hellboyovy pekelné knižnice. Tento koncept se stal navíc takovým malým testem a jak je vidět tak úspěšným. Na začátku roku do toho CC šláplo a přineslo zcela novou edici “Na přání”, ve které je osud komiksu čistě v rukou fanoušků. A první vlaštovka z této edice je již na světě, konečně tak vyšlo třetí pokračování Zámku a klíče ostříleného dua Joe Hill a Gabriel Rodriguez.

zamek_a_klic_3_07Edice “Na přání” má přinést hlavně rychlejší vydávání oblíbených kousků, díky ní tak fanoušci nebudou muset čekat a doufat dva roky, jako tomu bylo právě v případě prvních dvou dílů Zámku a klíče. Navíc takto vydaný komiks se stává určitou sběratelskou záležitostí, protože vyjde pouze v takovém počtu, v jakém si jej zákazníci objednají. V případě knihy Zámek a klíč 3: Koruna stínů se jedná o 892 kusů.

S tentokrát ročním odstupem se natěšeným fanouškům dostává do rukou třetí díl této oceňované komiksové série. Stejně jako v případě dvou předchozích dílů i ten třetí Korunu stínů má na svědomí stejné autorské duo. Joe Hill, syn Stephena Kinga, to na fanoušky hororu zkouší na všech frontách, přesto se zdá, že právě komiks je trefou do černého. Skvělý příběh je doprovázený velmi charakteristickou kresbou Gabriela Rodrigueze.

zamek_a_klic_3_12Prozrazovat něco o ději rozjeté série, by bylo možná trochu na škodu, obzvlášť když se jedná už o třetí díl. Takže jen ve zkratce. Nad Klíčovem se stahují temná mračna a na Zámkovi rozhodně nečeká nic pěkného, a to ani neví, co na ně čeká v temnotách a stínech, protože Kulišák se při pátrání po klíči k černým dveřím nezastaví před ničím. Navíc stále zbývá objevit ještě spoustu klíčů, takže o zábavu budou mít fanoušci postaráno.

Svůj talent dokázala tato autorská dvojice již v předchozích dvou dílech, přesto se zdá, že s každým dalším komiksem se posouvají o kousek dál. Po klíči otevírajícím hlavy (Hlavohrátky) zde máme tentokrát klíč gigantů a stínů (názvy asi mluví za vše a kdyby přeci jen ne, tak se nechte překvapit). Hillova představivost zkrátka nezná mezí a v kombinaci s procítěnou kresbou Gabriela Rodrigueze dostávají i ty nejšílenější nápady jasné a dost často i velmi znepokojující obrysy.

Zkrátka a dobře série Zámek a klíč bezpochyby patří k tomu nejlepšímu, co mezi komiksy můžeme najít. K tomu připočtěme již tradiční výborné zpracování, na které si fanoušci u Comics Centra zvykli a dostaneme kousek, jenž rozhodně stojí za přečtení. Na závěr snad jen malá rada, s koupí moc dlouho neváhejte, protože těch pár kousků co se dostalo k distributorům, se na svých místech určitě moc dlouho neohřeje a věřte, že pak se Koruna stínů bude shánět opravdu špatně.

Kniha vychází v nakladatelství Comisc Centrum
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psd

Joe Hill je americký spisovatel a autor komiksů. Narodil se 4. června 1972 v Hermonu, Maine. Nyní žije v Nové Anglii, což je oblast, kterou tvoří 6 států na severovýchodě USA, včetně Maine. Zatím vydal dva romány, Černá krabice a Rohy, a sbírku povídek 20th Century Ghosts. Je spoluatorem komiksové série Locke & Key. Jeho rodiči jsou Stephen a Tabitha Kingovi. 
Joe Hillstrom King je druhým dítětem Stephena a Tabithy Kingových. Má dva sourozence, starší sestru Naomi Rachel a mladšího bratra Owena Phillipa. Všichni jsou si velmi podobní. Z rodiny se jediná Naomi se nevěnuje literatuře. Joe má se svou ženou Leanorou tři děti.

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..