Jeremy Clarkson – Vím, že máš duši

0
ANOTACE:

Ty nejúžasnější automobily, letadla, ponorky, raketoplány a další technické výtvory mají podle autora jedno společné: za každým z nich stojí vizionářský inženýr či nadšený konstruktér, který svému stroji vdechl „duši“, ať už šlo o luxusní vůz Rolls-Royce Phantom, letadlo Jumbo Jet, sportovní člun Riva Aquarama, nebo dokonce parabolickou anténu Arthur.
Mimoto se od Clarksona dozvíme zásadní informace jako např. kam se nejlíp schovat v případě nukleární války, proč je vesmírná loď z Hvězdných válek lepší, než ta ze Star Treku, či kdo by vyhrál, kdyby se v souboji utkali Superman, James Bond a Terminátor. O „strojích s duší“ vypráví Zbyšek Horák, který byl od roku 2002 oficiálním českým hlasem Jeremyho Clarksona v pořadu Top Gear.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audiokniha


Jméno Jeremy Clarkson fanouškům motorismu asi netřeba moc představovat. V naší zemi se proslavil především díky pořadu Top Gear, který již několik let vysílá Prima Cool. Clarkson se však kromě publicistiky a moderování věnuje i psaní knih. A právě jeden z jeho kousků se nyní díky vydavatelství OneHotBook dočkal i své audiopodoby.

Vim_ze_mas_dusi_3D_OneHotBookNení to tak dlouho, co se na celém internetu přetřásala zpráva, že právě Clarkson v Top Gearu končí. Je to sice smutné, ale pro nás v současné chvíli ne až tolik podstatné. Právě audiokniha Vím, že máš duši ukazuje, že Jeremy Clarkson zkrátka umí a nepotřebuje k tomu ani televizní obrazovku. Na posluchače tak čeká skoro šest hodin zajímavého poslechu, který je od začátku do konce protkán anglickým humorem.

Ačkoliv podtitul knihy hlásá Stroje, které milujeme a tím prakticky vybízí ke škatulkování, tato audiokniha však dokáže zaujmout nejen milovníky techniky, aut, lodí a letadel. Clarkson všechny tyto výdobytky moderní techniky pospojoval do vskutku originálního celku, který pobaví i zástupkyně něžnějšího pohlaví. Autor navíc všechny informace podává svým originálním a osobitým způsobem. Je tedy více než jasné, že nudit se v případě této audioknihy rozhodně nebudeme.

Zbysek_Horak_OneHotBookA co na posluchače v této audioknize čeká? Clarkson dal dohromady seznam zhruba dvou desítek nejrůznějších výdobytků moderní techniky od samopalu AK-47 až po vesmírnou loď Millenium Falcon z Hvězdných válek. Seznam je to opravdu roztodivný, přesto všechny tyto věci spojuje jedna věc. Podle Jeremyho Clarksona mají něco navíc a to je ten hlavní důvod, proč je slavný moderátor tolik obdivuje a sní o nich.

Ovšem i sebelepší kniha v audiopodobě stojí a padá na výkonu interpreta. V tomto případě mělo OneHotBook výběr vhodného narátora hodně ulehčený. Dovedete si u knihy Jeremyho Clarksona představit lepší hlas než “jeho vlastní”, který všichni velmi dobře známe z televizní obrazovky? Jak asi tušíte, o načtení tohoto kousku se nepostaral nikdo jiný, než samotný dabér tohoto slavného moderátora, Zbyšek Horák. Díky tomu budete mít pocit, jakoby Clarkson seděl vedle vás doma na sedačce a vyprávěl vám jednotlivé příhody z očí do očí, ehm…tedy v tomto případě spíše do uší.

clarkson-top-gear-vim-ze-mas-dusi-cs

Jelikož je kniha Vím, že máš duši pro Zbyška Horáka jeho audioknižní premiérou, na jeho výkonu to není nikterak znát. Přestože je dabing trošku jiným odvětvím, letité zkušenosti se zkrátka nezapřou. Na jeho výkonu tak budete jen těžko hledat sebemenší chybičku. Intonuje přesně tak, jak jsme zvyklí, včetně plamenného projevu a gestikulace. Díky tomu je dojem z audioknihy takřka dokonalý. Ten ještě umocňuje hudba, která posluchače celou audioknihou doprovází a odděluje jednotlivé kapitoly a napomáhá tak při samotné orientaci v ději.

Pokud již teď práskáte šampaňským a těšíte se na Top Gear v audiopodobě, budu muset vaše nadšení malinko zchladit. Vím, že máš duši není Top Gear. To není ani možné, neboť za knihou stojí pouze Jeremy Clarkson a ne oblíbené moderátorské trio jako ve známém televizním pořadu. To ovšem neznamená, že byste měli tuto audioknihu  minout. Ba právě naopak, v podání Zbyška Horáka se jedná o výjimečný zážitek, který vás bude bavit od začátku do konce.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..