Jenny Milchman – Když padne noc

0

ANOTACE:
Sandy Tremontovou by nenapadlo, že právě dnes se její život otřese v základech. S nadcházejícím soumrakem sice v domě panuje neklidná nálada, není to ale nic, s čím by si Sandy neuměla poradit. V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Témě řdvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým. Když rozrazí dveře domu Tremontových, přinášejí s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, přestože ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní…Asi tak by se dal nejjednodušeji shrnout mrazivý thriller Když padne noc, jenž si pro nás před nedávnem připravilo mladičké nakladatelství Mystery Press. A právě tato zajímavá jednohubka může být skvělým společníkem v nadcházejícím horkém létě. Dáte jí šanci?

milchman-kdyz-padne-noc-obalka-frontZa tímto nadějně vyhlížejícím thrillerem stojí americká autorka Jenny Milchman. Nakladatelství Mystery Press tak českým čtenářům přináší další nové jméno, se kterým jsme se doposud v českém překladu nemohli setkat. Když padne noc je autorčinou třetí knihou. Navíc, když nahlédneme do všemožných databází, či recenzí, zjistíme, že je zároveň také nejlépe hodnocená. Mystery Press si tak s výběrem svých knih dává skutečně záležet a snaží se nám přinášet jen to nejlepší.

Při pohledu na opravdu zdařilo obálku, která k celému příběhu skvěle sedí, nás bezpochyby upoutá i přídomek “mrazivý thriller”. Ten zde naštěstí není pouze proto, že “zima se blíží” a v knize tak můžeme očekávat “trochu” toho sněhu. Největším tahákem této knihy budou bezpochyby samotné postavy a příběh, které autorka postupně rozvíjí, a ze kterých by nám měl běhat mráz po zádech.

Tomu se autorka snaží dopomoci dvěma dějovými a časovými liniemi, které se již tradičně vzájemně prolínají a ovlivňují. V té první sledujeme osud Sandy Tremontové a její rodiny, ke kterým jednoho poklidného večera vtrhnou dva uprchlí trestanci. V okamžiku se tak rodinná idylka mění v nervy drásající drama a holý boj o život.

jenny-milchman-printVe druhé části, nahlédneme do života Barbary, milující matky, pro níž je její syn Nick vším. A to až do té míry, že si naprosto odmítá připustit možnost, že by s jejím synem bylo něco v nepořádku. Za vše totiž mohou ti druzí a to i přesto, že její synek pomalu ale jistě roste v nelítostného psychopata se sadistickými sklony…

Jenny Milchman, sice ve svém žánru nepřichází s žádnými převratnými novinkami, ovšem příběh vystavěný na osvědčených základech funguje více než dobře. Těšit se tak můžeme na řadu dramatických momentů, které dodávají samotné knize patřičný spád. Autorka neopomněla ani na nezbytné dějové zvraty, či překvapivá odhalení sahající až hluboko do minulosti.

Ačkoliv je příběh sám o sobě vcelku atraktivní a bezpochyby udrží vaši pozornost až do samotného závěru, největším hybatelem této knihy jsou bezpochyby již zmíněné postavy, které se autorce podařilo opravdu skvěle zachytit. V osobách Sandy i Barbary dostáváme dvě naprosto rozdílné osobnosti, kterým jde však pouze o jedno, blaho svého dítěte, které je pro ně vším. Právě psychologie a myšlenkové pochody těchto dvou hrdinek jsou pro samotný příběh opravdu důležité.

Pokud jste tedy příznivci psychologických thrillerů a líbila se vám například Zmizelá, či Dívka ve vlaku, rozhodně zkuste i Když padne noc Jenny Milchman. Nabízí zajímavý a čtivý příběh obohacený o psychologické prvky, které dávají opravdu široký prostor pro zamyšlení.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..