Jedinečný projekt – Knihoběžník.cz

1

To, že je knihkupectví Martinus.cz opravdový inovátor, který neustále přichází s novými nápady, jsme si již mohli zvyknout. Namátkou můžeme zmínit Velkého knižního hrdinu, který probíhal nedávno. Jejich speciální edici knihomolských triček, záložek a hrnečků. Nesmíme zapomenout ani na akci k jejich narozeninám, kdy rozdávali elektronické knihy s podpisem a věnováním autora. Bylo a bude toho opravdu hodně, co čtenářům toto knihkupectví ještě přinese. Mezi tyto zajímavé projekty se bezpochyby řadí i jejich Knihoběžník, který velmi dobře funguje už nějakou dobu u našich sousedů na Slovensku.

Co to ten Knihoběžník je?

Tisíce knih byly rozmístěny po veřejných prostranstvích a v dostupných budovách, aby je mohli čtenáři najít, přečíst, doplnit jejich příběh na tomto webu a poslat dále.

Knihy, které se zapojily do projektu, jsou už od začátku neobyčejné. Žádnou z nich si čtenáři nekoupili, nýbrž je našli na veřejných místech, například v tělocvičně nebo na zastávce tramvaje. Na přebalu knihy má každá kniha samolepku s informací o tom, že kniha se zapojila do projektu Knihoběžník a má na tomto webu svůj profil. Na něm se čtenáři mohou dozvědět například její aktuální status, polohu, zdravotní stav, ale hlavně – její příběh a příběhy jejích předcházejících čtenářů.

Ten, kdo knihu najde, si ji může vzít s sebou, kam jen chce – doufáme však, že co nejdále a na co nejnetradičnější místa, kde s ní zažije vzrušující chvíle. Kniha však není jeho. Když ji přečte, budeme rádi, když se s ostatními knihoběžníky podělí o své zážitky na tomto webu. Potom ji stačí jednoduše nechat někde, kde knihu znovu kdosi najde a bude pokračovat v psaní jejího životního příběhu.

via knihobeznik.cz

knihobeznik-logo-cs

To vypadá lákavě nemyslíte? Bližší informace včetně možnosti registrace naleznete na knihobeznik.cz  Teď už ale k tomu hlavnímu za můj blog dáváme spolu s Martinus.cz do oběhu knihu Volání kukačky od Roberta Galbraitha (čti J. K. Rowling). Kde a jak na ní můžete narazit? To už zde prozrazovat nebudu, kdo ji bude chtít, ať si jí najde na Knihobeznik.cz, kde kromě Volání kukačky najdete nepřeberné množství dalších skvělých knih. Takže knihomolové spojme se a pojďme si také trochu hrát, protože jak známo: Kdo si hraje, nezlobí 😉

Pokud váháte zda si Volání kukačky přečíst, můžete se nechat nalákat mou recenzí na tuto knihu. Zde vás už nebudu trápit, odkaz na ni naleznete níže 🙂 Takže si užijte čtení a hodně zdaru v hledání nových knih.

RECENZE VOLÁNÍ KUKAČKY

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

1 komentář

Leave A Reply