Jaume Copons – Zachraňme Nautilus!

0

ANOTACE:
Pamatuješ se na mě? Já jsem Agus Pianola a nedávno se mi v životě objevili noví kamarádi. A ne jen tak ledajací — jsou to příšerky!
Když už jsem si myslel, že jsem si na tu neposednou bandu zvykl a že už se nám budou všechny průšvihy vyhýbat, objevil se nový problém. Zlý doktor Pučál.
Ten padouch, který vystrnadil příšerky z jejich knihy, se usadil v domku kousek od nás. Sledovali jsme ho a představ si to! Usmyslel si, že zničí restauraci Nautilus. Majitelé Nautilu jsou přitom tak hodní. Jejich restaurace sice za moc nestojí, ale tohle si rozhodně nezaslouží!
A tak jsme s příšerkami vymysleli plán na záchranu. Řekl bych, že je čas, abych si našel brigádu, nemyslíš?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Není to tak dlouho co v brněnském nakladatelství Host vyšel úvodní díl knižní série pro děti Agus a příšerky. Originální hrdinové v čele s panem Flatem si již dokázali získat řadu čtenářů, není proto divu, že druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat. Vydejme se tedy opět do fascinujícího dobrodružství plného příšerek, knih a komiksových bublin v němž budeme tentokrát zachraňovat Nautilus.

1244Stejně jako za prvním dílem, i za nejnovější knihou stojí katalánský spisovatel, scenárista a bývalý středoškolský učitel Jaume Copons. Toho opět zdatně doplňuje ilustrátorka Liliana Fortunyová, která i Zachraňme Nautilus! doplnila originálními bohatými ilustracemi a komiksovými stripy. Toto spojení výborně zafungovalo již v první knize a ani pokračování není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Čtenáři od 8 let se tak mohou opět těšit na napínavé dobrodružství, které doplňují skvělé ilustrace a výborně tak dotvářejí celkový dojem z knížky.

A co autor tentokrát na Aguse a jeho partu knižních příšerek připravil? Již v prvním díle jsme se dozvěděli o zlém doktoru Pučálovi, který vyhnal příšerky ze svého domova a i v pokračování přichází tento zloduch na scénu. Tentokrát si usmyslel, že zničí restauraci Nautilus. Naštěstí se o tom Agus s příšerkami dozvěděl včas a tak dali hlavy dohromady a společně vymysleli plán jak Pučálovi jeho snahu zmařit.

Vzhledem k tomu, že se jedná o druhý díl série, odpadá zdlouhavé představování hlavních postav. Pokud vás však zatím první díl minul, nemusíte zoufat. Copons si pro vás připravil krátké shrnutí toho nejdůležitějšího, jak vůbec Agus k příšerkám přišel. Naštěstí toto shrnutí opravdu nezabírá moc prostoru a autor jej perfektně vmísil do samotného vyprávění.

98509661_0

Největším lákadlem této knihy je bezesporu její originální koncept, v němž autor spojuje klasický text s komiksovými stripy a ilustracemi. Těch je zde opravdu více, než je v klasické dětské knize běžné a tvoří tak Copons-Jaume_(c)_nedílnou součást samotného vyprávění. Tento fakt bude bezesporu pro řadu dětských čtenářů velkým lákadlem, jelikož obrázky jsou vskutku povedené a osloví tak nejedno nezbedné dítko.

Jak už tak u dětských knih bývá často zvykem, i v této série na naše dítka čeká spousta “rad” a “poučení”, které mají vést malé čtenáře správným směrem. Vzhledem k tomu, že sám autor je bývalý učitel, vcelku dobře se mu daří nenásilnou formou své čtenáře vzdělávat. K tomu ostatně slouží i samotné knižní příšerky, které mají zálibu ve čtení a dobrodružných příbězích. Opět se tak můžeme těšit na řadu doporučení, jakou “klasiku” vytáhnout z knihovny a pustit se do čtení.

Zachraňme Nautilus je bezesporu další skvělou knihou pro děti, která ukazuje svou odlišnost a originalitu, kterou se nebojí využít ve svůj prospěch. Tato série tak má rozhodně potenciál získat si srdce spousty malých čtenářů a je nádhernou ukázkou toho, že zajímavé knihy můžeme najít takřka úplně všude. Například v Katalánsku…


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply