Jason Aaron – Doctor Strange #4: Mr. Misery

0

 

ANOTACE:
MISTER MISERY DOCTORU STRANGOVI POMOHL PORAZIT EMPIRIKUL, KDYŽ MAGIE ČELILA SVÝM POSLEDNÍM DNŮM!
ALE TO Z MISERYHO NEDĚLÁ HRDINU.

Ani trochu. A teď se tato stvůra z nočních můr chystá Strangovi předvést skutečný význam svého jména – a udělá to tak, že bolesti a utrpení vystaví jednoho z doktorových nejbližších spojenců! To Nejvyšší čaroděj nestrpí… ale aby mohl na Miseryho seslat hromy a blesky, potřebuje menší pomoc od Thor! A pak, zatímco se Doctor Strange zotavuje z nejhorší nakládačky, kterou kdy dostal, vkráčí zpět do jeho života Clea. Přišla, aby věcem ulehčila… a nebo bude ve srovnání s ní Stephenovi prožitá bitva připadat jako procházka růžovým sadem? Plus: oslnivý debut Nejvyšších čarodějů!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Mister Misery Doctoru Strangeovi pomohl porazit Empirikul, když magie čelila svým posledním dnů! To ale z Miseryho nedělá hrdinu. Stvůra z nočních můr přichází opět na scénu, aby Strangeovi předvedla skutečný význam svého jména. Nejvyšší mág se tak vrací na scénu již ve čtvrté knize, aby v ní Jason Aaron dovršil svůj příběh v rámci této veskrze povedené série.

Ne nadarmo patří tento autor mezi nejnadanější scénáristy současnosti. Ostatně, byl to právě Doctor Strange jenž se prakticky ihned po vydání první knihy zařadil mezi to nejlepší, co u nás v rámci Marvel univerza vychází. Aaron se s touto postavou rozhodně moc nepáře  a takřka od samotného začátku nám servíroval akci za akcí. Což nejeden fanoušek kvitoval s nadšením. Všechno ale jednou končí a tak se i Aaronova práce na Doctoru Strangeovi nachýlila s jubilejním dvacátým sešitem série ke konci. 

Aaron však ani na konci svého runu rozhodně nikterak netroškaří a staví Nejvyššího mága proti obávanému protivníkovi Misteru Miserymu. Ten se navíc rozhodl využít pro svůj plán jednoho z doktorových nejbližších spojenců, což vcelku pochopitelně nemůže zůstat bez odezvy. Doctor však i tentokrát bude potřebovat menší pomoc a tak na scénu nepřichází nikdo menší než Thor! 

Finále Aaronova runu je zde a nutno říct, že tento scénárista své fanoušky rozhodně nezklame a předkládá nám více než důstojné zakončení svého příběhu. Kromě této hlavní linie, která končí přibližně v polovině knihy, se dočkáme i menšího zklidnění v podobě “epilogu”. Ten vcelku pochopitelně již nepřináší extra důležité události, avšak i tak se zde můžeme najít něco, co by mohlo mít vliv na Strangeovu budoucnost. Zda tomu skutečně tak bude, už ale záleží na dalším autorovi, který po Aaronovi převezme scénáristické žezlo u této série.

Určité “blahořečení” a vyzdvihování Jasona Aarona by sice mohlo být teoreticky na místě, na druhou stranu Doctor Strange není zdaleka dokonalý a právě čtvrtá kniha to jasně ukazuje. Největší vadou na kráse Aaronova runu je pravděpodobně fakt, že v rámci dvaceti sešitů nejdou dělat zázraky. A vzhledem k tomu, že toho sem Aaron chtěl dostat co nejvíce, působí v některých chvílích příběh maličko uspěchaně. Ostatně, právě v této knize přichází vyvrcholení prakticky v polovině booku.  Možná kdyby Aaron získal u Strange více času, mohl by o něco více na těchto detailech zapracovat. Na druhou stranu, i přes tuto malou výtku se bezesporu jedná o jednu z nejlepších Marvel sérií, která u nás vychází.

S aktuálním Doctorem Strangem je stejně jako Jason Aaron úzce spjatý i Chris Bachalo, jenž s tímto scénáristou vytvořil perfektně fungující autorskou dvojici. Bachalo dodal Strangeovi lehce psychadelický feeling, jenž dodává celé sérii na patřičně ujeté atmosféře. Na jeho kresbu se tak vcelku pochopitelně můžeme těšit i zde. Opět mu sice dopomáhá celá řada kolegů, hlavní díl práce však opět zůstává především na něm. 

Mr. Misery sice nepřináší výraznější novinky, ze kterých by si fanoušci sedli doslova na zadek, jako důstojné zakončení Aaronova runu však funguje více než dobře. Rozhodně nenudí a nabízí vcelku kvalitní mainstreamovou jednohubku, která se i tentokrát nese v nejlepším duchu Aaronova runu. Po dočtení tak nezbývá než doufat, že se dočkáme i případného pokračování s novými autory. Doctor Strange by si to rozhodně zasloužil a troufám si tvrdit, že díky těm čtyřem knihám, které u nás zatím vyšly si získal i pár nových fanoušků.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..