Jason Aaron – Avengers #3: Válka upírů

0

Nejmocnější hrdinové světa jsou zpět a spolu s nimi i třetí pokračování komiksových Avengers od “slovutného” Jasona Aarona. Staronový tým přibral do svého kruhu celou řadu zajímavých posil a nyní se vydává vstříc nelítostné a krvavé občanské válce, která propukla mezi upíry. Budou se muset Avengers postavit samotnému Drákulovi, nebo se naopak stane jejich spojencem?

Jasona Aarona pravděpodobně již netřeba příliš představovat. Stačí zmínit tituly jako Skalpy, Dr. Strange, Punisher, Star Wars, či posledního Thora a většina fanoušků bude vědět o kom je řeč. Ostatně, Aaron patří společně s Jeffem Lemirem a Donny Catesem k nejvytěžovanějším scénáristům současnosti a bezpochyby to má svůj dobrý důvod. Jeho jméno tak již platí za určitou záruku kvality. Za což může vděčit nejen zajímavým příběhům, které vytváří, ale i kontroverzních rozhodnutí, či originálních pojetí, kterých se rozhodně ve svých komiksech nebojí. Ostatně i Avengers jsou toho jasným důkazem.

Kdy jindy by se mohl stát členem tohoto věhlasného týmu například takový Ghost Rider. Aby těch překvapení náhodou nebylo málo, vyhrabal Aaron v předchozí knize ze zapomnění i samotného Bladea. Právě takováto rozhodnutí a zapojení originálních postav dodávají této sérii na atraktivitě, díky které mají noví Avengers rozhodně šanci zaujmout. Otázkou zůstává zda bude angažování dvou nových hrdinů stačit.

Zatímco v předchozích dvou knihách se Aaron věnoval především představení hrdinů a rozmístění jednotlivých figur na plánu, nyní konečně přichází čas na pořádnou akci. Avšak ještě než zazní “AVENGERS DO BOJE” přichází čas na menší výlet do minulosti. V něm tentokrát odhalíme tajemství úplně první Iron Fist a poznáme ženu, která jako první ovládla sílu draka Shou-Lao! Po tomto vydatném předkrmu přichází na řadu samotná akce.

Ta se nese ve vcelku tradičním superhrdinském duchu, byť je tedy pravda, že Avengers moc často s upíry nebojují. I díky tomu se na scénu opět dostává samotný Blade, kterého u nás známe především díky filmům z přelomu tisíciletí s Wesley Snipesem v hlavní roli. Tato příběhová zápletka je s ohledem na to, že se týká Avengers, bezpochyby vcelku zajímavá a originální, zároveň však může být pro řadu čtenářů hlavním kamenem úrazu tohoto komiksu.

Ponechme zcela stranou, že aktuální kniha je pouhopouhou superhrdinskou mlátičkou od začátku do konce. Daleko rušivější může být boj Avengers s upíry. Přeci jen má tento superhrdinský tým ve většině případů trochu jiné soupeře a tak zapojení hraběte Drákuly a celé upíří rodiny do “občanské” války, kterou musí Avengers vyřešit, působí v některých ohledech poněkud zvláštním dojmem. 

Na druhou stranu je právě toto pojetí hodně odvážné a originální a možná právě díky tomu mají Aaronovi Avengers daleko větší šanci zaujmout. Abychom však Aaronovi nekřivdili, Válka upírů rozhodně není jen pouhopouhou superhrdinskou mlátičkou, autor zde maličko v pozadí rozehrává hned několik příběhových linií, točících se nejen kolem již zmíněných upírů. Zapomínat bychom však neměli ani na takového Namora, kolem kterého se točila předchozí kniha, a který by se ještě v budoucnu mohl vrátit na scénu. To však ukáže až čas. Zatím to vypadá, že Jason Aaron má s touto sérií ještě velké plány a tak bude opravdu zajímavé sledovat, jak si Avengers povedou dál.

Aaron zatím na sebe vrství jednu příběhovou linii na druhou a celkový dojem je tak malinko rozháraný. Jakým směrem se nakonec bude série ubírat evidentně ukáže až čas, zatím se jedná o příjemnou akční jednohubku, která vás sice na zadek neposadí, ale vcelku dobře funguje. Navíc se na ní skutečně hezky dívá. Dvojice zkušených kreslířů David Marquez a Andrea Sorrentino odvádí i napodruhé u Avengers naprosto profesionální práci, která jinak průměrný kousek posouvá o stupínek výš.AVENGERS #3: VÁLKA UPÍRŮ
SCÉNÁŘ: JASON AARON
KRESBA: DAVID MARQUEZ & ANDREA SORRENTINO
PŘELOŽIL: JIŘÍ PAVLOVSKÝ
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 112
ORIG. NÁZEV: Avengers by Jason Aaron #03: War of the Vampires
ISBN: 978-80-7449-872-5

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..