Jason Aaron – Avengers #2: Světové turné

0
ANOTACE:

Monumentální bitva proti temným Nebešťanům je u konce a oficiálně vzniká nový tým Avengers. A základnu má rovnou na vrcholu světa. Odtamtud musí čelit Namorovi a jeho Obráncům hlubin či nové podobě ruského superhrdinské týmu zvaného Zimní stráž. A to má ještě americká vláda v rukávu pár překvapení!

Dále poznáte zbrusu nové Agenty Wakandy! Prohlubuje se tajemství Avengers z roku 1 000 000 před naším letopočtem. Jaká překvapivá postava se stane nejnovějším členem týmu? A pokud jste si mysleli, že znáte veškeré tajemství vzniku marvelovského vesmíru, jste vedle! Budete svědky zrození úplně prvního Ghost Ridera, který jezdí na hořícím mamutovi a bojuje s divokým a povědomým protivníkem!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Filmoví Avengers mají sice svůj největší boj již za sebou, ti komiksoví se však u nás teprve rozjíždějí. Po květnovém úvodním booku přichází Jason Aaron s druhou knihou série, v níž konečně oficiálně vzniká nový tým Avengers. Aby však těch superhrdinů náhodou nebylo málo připravte se na Zimní stráž, nebo úplně prvního Ghost Ridera, který jezdí na hořícím mamutovi…

Ačkoliv jsou Avengers pravděpodobně nejslavnějším superhrdinským týmem světa, u nás mu až na pár výjimek doposud moc pšenka nekvetla. Časy se však mění a s úspěchem filmové ságy dorazili na náš trh i komiksoví Avengers, kteří se nám poprvé představili na jaře letošního roku ve zbrusu nové řadě od Jasona Aarona.

Tohohle autora pravděpodobně netřeba představovat. Stačí zmínit tituly jako Skalpy, Dr. Strange, Punisher, Star Wars, či horkou novinku Thor. Jason Aaron tak bezesporu patří k nejvytěžovanějším scénáristům současnosti a bezpochyby to má svůj dobrý důvod. Aaron se tak v průběhu let stal takřka zárukou kvality. Navíc se nebojí kontroverzních rozhodnutí, či originálního pojetí, které čtenáře vyloženě baví. V případě Avengers se sice zatím drží “relativně” při zemi, přesto nám nabízí více než slušnou superhrdinskou zábavu se zbrusu novým týmem, do kterého nyní patří i She-Hulk, či stále oblíbenější Ghost Rider..

Po monumentální bitvě s Nebešťany se situace na Zemi opět trochu uklidňuje a tak nastává ideální čas na to, aby se nový tým Avengers zabydlel ve své nové základně na vrcholu světa. Klidu a míru si však superstar Marvelovského vesmíru příliš neužijí. Na scénu totiž přichází Namor a jeho Obránci hlubin, kteří se rozhodnout “uzavřít” veškeré světové vodstvo suchozemcům…

To však není jediný problém, kterému budou muset ochránci světa čelit. Nové uspořádání Avengers se některým mocnostem moc nezamlouvá a tak přichází s vlastní verzí superhrdinských týmů, které by měl konkurovat právě Avengers. Na scénu tak přichází jejich ruská verze pod názvem Zimní stráž, Wakanda představuje své nové Agenty a ani Spojené státy nezůstávají zrovna pozadu. Menším bonusem je pak zrození úplně prvního Ghost Ridera, který jezdí na hořícím mamutovi, nebo zcela nový a hodně překvapivý člen Avengers. Jason Aaron nás zkrátka vůbec nešetří a v druhé knize série ( Světové turné) pořádně tlačí na pilu.

Popravdě, možná až moc. Zatímco předchozí kniha byla zaměřená především na vcelku přímočarou akci, v tomto díle si Jason Aaron již připravuje půdu na nějaký ten smysluplnější příběh. Především pak část věnovaná Namorovi bezesporu fanoušky potěší. Ostatně, prakticky všechny zde obsažené části mají něco do sebe. Jen by nemusely být nahuštěné všechny na tak malém prostoru. Takto neustále skáčeme z jedné příběhové osy na druhou, přibývá až nesmyslné množství postav a vůbec celkově působí tento kousek, jako vcelku dobrý guláš.

Zkrátka, někdy je méně více, což bezpochyby platí i o této knize. Rozhodně se však nedá Aaronovi upřít snaha o vytvoření zajímavého příběhu, který okořeňuje perfektními nápady, díky nimž má šanci zaujmout. Přesto se nedá ubránit pocitu, že po dočtení tohoto kousku ve vás budou převládat lehce rozporuplné pocity. Snad se tak v další knize již maličko uklidníme a jednotlivé dílky této vskutku různorodé skládanky konečně začnou pomalu, ale jistě zapadat na své místo. Přeci jen byl Jason Aaron až do teď prakticky zárukou kvality a byla by škoda, kdyby si svou reputaci zkazil právě u Avengers.


  

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..