Janet Evanovich & Lee Goldberg – Podfuk

0

ANOTACE:
Těžko si představit nesourodější dvojici, než je Nick Fox a Kate O’Hareová. On je prvotřídní podvodník a zloděj, ona zvláštní agentka FBI, která mu posledních pět let šla po krku. Jenže právě když se Kate podaří Nicka konečně zatknout, vytasí se Nick se svým nejlepším švindlem vůbec – přesvědčí FBI, aby ho tajně zaměstnala, a navíc mu za parťáka přidělila Kate. Ve spletitém podfuku si budou muset společně poradit s fingovanými únosy, falešnými identitami a zběsilými honičkami s policií i indonéskými piráty. Pokud se dřív nezabijí navzájem.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Nakladatelství Mystery Press nás rozhodně nešetří. Po pár mrazivých thrillerech se tentokrát rozhodlo čtenářům zabrnkat na trochu lehčí strunu. A i když ani tentokrát nebude o akci nouzi, humor a odlehčená atmosféra hrají prim. Pokud tedy ještě hledáte svého favorita na letní dovolenou, Podfuk autorské dvojice Janet Evanovich & Lee Goldberg bude bezpochyby jedním ze žhavých kandidátů na knihu tohoto léta.

evanovich-goldberg-podfuk-obalka-frontAčkoliv nám Mystery Press zatím přinášel zcela nové autory, v případě Podfuku tomu tak úplně není. Lee Goldberg je pro nás sice zcela novým jménem, ostatně sám se věnuje především televizní scénáristice (Můj přítel Monk aj.), ale v případě Janet Evanovich je situace poněkud jiná. Je to již pár let, co nakladatelství BB art vydávalo její veleúspěšnou sérii se Stephanii Plumovou. Bohužel se jí u nás nevedlo tak dobře, jako v domovských Spojených státech, kde se se všemi knihami série umístila v žebříčku bestsellerů The New York Times. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se autorce podaří návrat na český trh. A nutno říct, že společně s Lee Goldbergem má opravdu slušně nakročeno…

Možná si někteří z vás ještě vzpomenou na film Chyť mě, jestli to dokážeš, v němž Leonardo DiCaprio coby šikovný podvodníček unikal dlouhá léta spravedlnosti. A Podfuk začíná vlastně dost podobně. Nick Fox je prvotřídní podvodník a zloděj, jenž má na triku pár opravdu působivých kousků, za které ho stíhají takřka po celém světě. Ovšem na rozdíl od Lea má Nick tu smůlu, že si na něj agentka FBI  Kate O’Hareová vzala trochu těžší kalibr. Nickova spanilá jízda tak končí pod koly autobusu, odkud míří přímo za mříže.

Jak to tak ale bývá, nic není úplně jednoduché a tak se i z této svízelné situace podaří Nickovi vyváznout. Ba co víc, přesvědčí FBI, že jí může být docela dost nápomocný. Samozřejmě tajně, aby neutrpěla jeho čest. Pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že parťákem mu nebude nikdo jiný než ta Kate O´Hareová, která mu šla pět let po krku. A to je pořád jenom úplný začátek…

Heist+Authors+Photo+(C)+Roland+ScarpaPodfuk je úvodním dílem nové série, v níž hrají prim právě Nick Fox a Kate O´Hareová. Tato nesourodá dvojice hlavních hrdinů nás provede fantastickým a mnohdy i nervy drásajícím dobrodružstvím ve stylu Dannyho parťáků, Castla na zabití, či Sběratelů kostí. A právě přirovnání k televizním seriálům bude u této knihy patřit rozhodně k nejvýstižnějším.

Příběh jako takový je opravdu svižný, nikde se zbytečně nezdržuje a nepředkládá čtenářům zbytečnou omáčku, stejně jako je tomu u zmíněných seriálů – ostatně, i vzhledem k délce knihy, která čítá nějakých 250 stran, na to není rozhodně čas. Nejdůležitější je to, že si autoři a ani jejich hrdinové na nic nehrají. Podfuk si tak rozhodně nehraje na něco, co není. Ve své podstatě je to naprosto oddechový thriller, s až triviální, pro někoho možná i naivní zápletkou, protkaný všudypřítomným humorem a nadsázkou.

V tomto případě však všechno funguje opravdu na výbornou. Na knize je tak jasně vidět, že autoři psali Podfuk pouze s jedním záměrem – pobavit čtenáře. A to se povedlo opravdu dokonale. Je to svěží, vtipné, nikterak složité a hlavně to skvěle funguje. To vše, podpořeno sympatickou dvojicí hlavních hrdinů, kteří si hrají na kočku a myš, dává dohromady ideální oddechovku do horkých letních dní.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..