J. Barber & D. Hopeless – Doctor Strange #5: Tajná říše

0

Jason Aaron se sice již s Doctorem Strangem nadobro rozloučil, nejvyšší čaroděj nás však evidentně stále neopouští. V páté knize jej dostali na starosti J. Barber a Dennis Hopeless, kteří mu staví do cesty Tajnou říši. Na Strange tak čeká další nelehká výzva, při které bude muset uzavřít nejisté společenství se samotným Kingpinem…

Doctor Strange v předchozích čtyřech knihách jasně ukázal, že pokud se s touto postavou a jejím univerzem někdo nebojí pracovat trochu originálnějším způsobem, vznikne velice zajímavý příběh, který má rozhodně co nabídnout. Právě to ukázal velezkušený Jason Aaron v rámci svého runu. Ten nám přinesl pár zajímavých novinek, které tuto postavu příjemným způsobem oživily (za magii se musí platit atd…) a postavily základ dalšímu rozvíjení Strangeovského univerza.

Právě o to se v páté knize nazvané Tajná říše snaží již zmínění Dennis Hopeless a J. Barber. Oba scénáristé sice českým čtenářům nebudou příliš známí, avšak oba patří mezi zkušené autory, kteří toho mají za sebou více než dost. Bohužel je však potřeba konstatovat, že v případě nového Doctora Strange nás příliš nepřesvědčí. Aktuální book je totiž klasickou “výplňovkou”, než do série naskočí nový scénárista, který se dané postavy ujme na další dobu. V případě Strange to bude vycházející hvězda Donny Cates, takže se máme skutečně na co těšit. Avšak, ještě než přijde na Catese řada je zde tato akční jednohubka, která více méně nevybočuje z tradičního mainstreamu.

Zápletka tak v podstatě nepřekvapí. Město New York je pod útokem temných sil a jen Doctor Strange ho může zachránit. Tedy možná… magie je totiž stále oslabená a nejvyšší čaroděj ji tak nemůže využívat jak by chtěl. I díky tomu musí uzavírat nejistá spojenectví, kterým by se dříve vyhýbal. A právě spojení s Kingpinem je bezesporu jedním z nejsvětlejších momentů knihy. Aby toho však náhodou nebylo málo, na scénu přichází i Hydra s Captainem Americou. Bohužel spolu s ním přichází i jedno ALE… 

Samotný příběh je totiž ovlivněn událostmi z jiných sérií, o kterých však nemáme přílišné povědomí. Z nejdůležitějších můžeme zmínit právě Captaina Americu, kde však u nás ještě příběh nedospěl do takové fáze, abychom si mohli udělat alespoň zběžný obrázek o situaci. Díky tomu se vám především v počátečních fázích může stát, že se bude maličko ztrácet. A to i přesto, že samotný příběh je jednoduchý a vcelku pochopitelný. Bohužel toto je obecný problém, se kterým se v rámci Marvel, či DC univerza setkáváme vcelku běžně. Jsme však malá země a tak se musíme smířit s tím, že asi nikdy nebudeme mít možnost proniknout do spletitějších událostí úplně naplno (čest výjimkám).

Co se týče samotné kresby, tak přestože tvůrčí tým opustil Chris Bachalo, jenž vtiskl Strangeovi nezaměnitelnou podobu v předchozích knihách, série se stále snaží jít svou cestou. Grafické pojetí je tak stále originální a lehce se vymyká běžnému mainstreamu. 

Příběh z pera J. Barbera a Dennise Hopelesse vás tak na zadek rozhodně neposadí. Stále se však jedná o slušně odvedenou práci, která by pro fanoušky Doctora Strange nemusela být přílišným zklamáním. Navíc se již nezadržitelně blíží Catesův Strange, který je obecně přijímán více než pozitivně. Nezbývá tedy než si počkat, až se i tento kousek objeví u nás.DOCTOR STRANGE #5 – TAJNÁ ŘÍŠE
SCÉNÁŘ: J. BARBER & D. HOPELESS
KRESBA: N. HENRICHON, M. MORALES A DALŠÍ
PŘELOŽIL: KATEŘINA TICHÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 144
ORIG. NÁZEV: Doctor Strange #05: Secret Empire
ISBN: 978-80-7449-842-8

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..