Igloo mania

0

Dětských her není nikdy dost, obzvláště těch u kterých se bude bavit celá rodina. Tímto heslem se evidentně řídí i společnost Blackfire. Ta na náš trh totiž právě uvádí povedenou hru Igloo mania, ve které si 2-4 hráči od pěti let procvičí svou zručnost, postřeh i trpělivost.

Aktuální novinka spadá do podobné kategorie her, jako například Paní Pavouková, Barbecue party, či Hladové prasátko. Je tedy vcelku jasné, že klasické komponenty, které známe z běžných deskových her zde budeme hledat jen velmi těžko. Tyto hry jdou maličko jiným směrem, jejich zaměření na děti je více než patrné a ani aktuální novinka není v tomto ohledu jiná.

Jak už samotný název Igloo mania napovídá, můžeme se těšit na velké množství ledových (plastových) bloků, ze kterých budeme stavět iglú. To hráči vždy před samotnou hrou postaví pomocí plastové kopule, kterou následně odstraní. Umístí na vrchol eskymáka a chopí se hracích tyčinek se symbolem tučňáka. V té chvíli nic nebrání tomu, aby hra mohla začít.

Úkol je zcela jednoduchý, hráči pomocí svých tyčinek postupně vyndavají jednotlivé ledové bloky z iglú a snaží se o to, aby se jim stavba nezhroutila pod rukama. Naprosto jednoduchý princip, který pochopí i ti nejmenší. Zároveň však v sobě tato hra skrývá i nemalou výzvu, nemůžete totiž vyndat jen tak ledajaký blok, ale musíte pořádně své tahy promýšlet, abyste nenarušili celkovou statiku křehkého iglú. A tak i když by tuto hru zvládli vcelku snadno i daleko mladší děti, než je doporučený věk pět let, bude jim chybět bude jim chybět dostatek logického uvažování a zručnosti na to, aby pochopili náležitosti toho, který blok mohou vyndat a který bude naopak lepší nechat na svém místě.

Igloo mania je bezpochyby krásná hra z kvalitních komponent, které by měli vcelku snadno přežít i trochu drsnější dětské zacházení. Snad jen u hracích tyček bych měl menší obavu o jejich trvanlivost. Na druhou stranu pětileté děti jsou již natolik chápavé, aby vzali na vědomí, že nebude zrovna dobré tyto komponenty silou ohýbat a zkoušet kolik vydrží.

Jediné menší negativum, které bychom na této hře mohli patrně najít, bude patrně právě stavění samotného iglú. Jakkoliv dokáží být jednotlivé partie této hry rychlé, vše dost podstatně zpomaluje samotné stavění iglú. Menší dítka navíc při stavbě budou minimálně ze začátku potřebovat pomoc rodičů. Je tedy dobré s tím dopředu počítat. Výrobce se nám s tímto naštěstí rozhodl trochu pomoci. V balení totiž najdeme aršík samolepek, na kterých najdeme jednak obrázky tučňáků a eskymáka, ale především barevně rozlišená čísla, které nalepíme na jednotlivé ledové bloky, podle toho do kterého patra patří. To jednak usnadňuje hledání správných dílků a druhak barevné rozlišení dopomůže i samotným dětem s případným stavěním. Pokud však plánujete koupi této hry na Vánoce, potažmo k narozeninám, či jiné podobné příležitosti, doporučím hru předem rozbalit a vše řádně olepit, aby dítka měli vše připravené již při první hře, protože polepování jednotlivých bloků rozhodně nějaký čas zabere. 

Igloo mania je jednoduchá hříčka, která však v nádherně jednoduchém konceptu ukrývá nemalou výzvu, která dokáže pořádně zavařit i dospělým. V určitém ohledu se tak z tohoto kousku může stát i vcelku zajímavá party hra, u které se zabaví i dospělí. O dětech samozřejmě ani nemluvě, ty budou z tohoto povedeného kousku naprosto nadšeny.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..