Hostující recenze – B.M. Horská – Brouk

0
ANOTACE:

Během oslav pohanského svátku Juhannus na finském ostrově Ukko Kokko náhle zmizí dívka – a několik hodin po ní mladý muž. Pátrání se rozbíhá ve dvou liniích, ale pak se štěpí dál a dál. Hlavním středobodem pátrání ovšem zůstává dívka. Utopila se? Byla unesená? Nebo snad zavražděna? Jezero se líně vlní a kolem obchází smrt…

Pomoc v tomto složitém případu nabízí zkušená inspektorka Elen Jollyová, která se z dovolené ve Finsku vrací zpět, do své Střední Anglie, do svého policejního okrsku v Milton Keynes. Ani tam však pátrání nekončí!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Znáte to, případnou únavu zaháníte jen zvýšeným pracovním úsilím… Právě tak jako hrdinka knihy Elen Jollyová, policistka z Anglie. A stejně jako ona si zasloužíte chvíli oddechu. Příjemný vyrovnaně melodický hlas Lucie Fiony Šternerové vás přenese na desetihodinovou dovolenou, během níž se ocitnete v jižním Finsku, jihovýchodní Anglii, na jižní Moravě i v Praze, neboť tam všude se odehrává děj další detektivky severského typu autorky B. M. Horské Brouk.

CD-ArtAutorka využívá osobní znalosti národních reálií a skutečných míst. Elen Jollyovou, inspektorku z Milton Keynes, jednoho z uměle vybudovaných, tzv. „nových měst“ postavených na zelené louce a promyšleně urbanisticky řešených, zastihneme ve chvíli, kdy jí výbuch islandské sopky zabrání v návratu z dovolené ve Finsku. Náhodný výběr novin k zahnání nudy při čekání obrátí její pozornost k případu, s nímž si místní policie zatím neví rady. Tak se ocitáme v jižní Karélii a seznamujeme se se svérázným finským detektivem Reijem. Z finského jezerního ostrova se posluchač společně s inspektorkou Jollyovou dostavá až do Střední Anglie. Případ nezvěstné (či spíše zavražděné?) dívky se dostává až do oddělení vražd v Milton Keynes. Dkonce i samotná inspektorka se ocitá v ohrožení. Podaří se jí rozplést spletitý případ?

Hlas Lucie Fiony Šternerové je právě tak výtečně ztvárněným hlasem inspektorky Jollyové, jako hlasem vševědoucí vypravěčky. Nechá nám ochutnat atmosféru končícího kratičkého finského léta i kolorit ostrůvků v největším finském jezeře Saimaa. Oproti knižní předloze tak získáváme pocit, že máme na cesty spolehlivou průvodkyni, s níž se neztratíme ani v bludišti odlehlých míst, ani v spletitosti na první poslech
tajemného případu.

brouk

Do příběhu vstupují další Elenini kolegové, včetně policisty Šafránka, řešícího stopy vedoucí do Čech a na Moravu. Český posluchač či posluchačka si tak užije nejen exotiky, ale i důvěrně známého domácího prostředí.

Vězte, že i přes konejšivý tón vypravěččina hlasu vás bude obsah chvílemi pořádně mrazit a na případnou práci, kterou jste chtěli při poslechu udělat, spolehlivě zapomenete.

autorka recenze: Ilona Horáčková


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..