Helen Fieldingová – Dítě Bridget Jonesové

0
ANOTACE:

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala… Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Bridget Jonesovou asi netřeba moc představovat. Ostatně koncem roku o ní bylo po nějaké době zase dost slyšet. Do kin zamířil již třetí film s touto potrhlou nestárnoucí hrdinkou a bylo vcelku pochopitelné, že knižní adaptace na sebe nenechá dlouho čekat. Tu mimo jiné doplnila i audiokniha, které se již tradičně zhostila skvělá Martina Hudečková.

Jak už samotný název napovídá, Dítě Bridget Jonesové se točí především kolem jednoho hlavního tématu. Bridget už má svá nejlepší léta za sebou a ačkoliv jí je již 43 stále ještě nenašla toho pravého, se kterým by mohla budovat své hnízdečko lásky. S Markem ani Danielem jí to nevyšlo a tak se zdá, že zůstane na ocet.

Rozhodně se tedy užívat života naplno, což se ji ale nemusí úplně vyplatit. Ostatně plody těchto zhýralých nocí začne sklízet o pár měsíců později, kdy zjistí, že je těhotná. Kariéra jde najednou stranou a vše se točí okolo budoucího miminka. Bridget bude matka! Konečně po všech těch letech nachází smysl život. Má to však jeden malý háček. Kdo je sakra otcem jejího dítěte?

Pokud jste již viděli film, budu vás muset upozornit, že na vás čeká nejedno překvapení. V jistém, pro někoho i zásadním ohledu, se kniha od filmu dost liší. To je však vcelku běžné a nelze říct, co je v tomto případě lepší, jelikož i film se opravdu hodně povedl. Toto hodnocení nechám již na každém z vás.

Pokud již máte nějakou Bridget za sebou, nebude pro vás ani nejnovější přírůstek Helen Fieldingové, žádným překvapením. Bridget je opět správně ztřeštěná, emotivní a vtipná. Bohužel kniha už trochu trpí „syndromem čtvrtého dílu“, kdy vše působí tak nějak ohraně a místy autorka zbytečně moc tlačí na pilu. Zkrátka a dobře, je to stále stejné, ale možná právě proto jsme si Bridget všichni oblíbili. Nečekejte tedy zázraky, ale příjemnou oddechovku u které si člověk skvěle odpočine.

V tomto případě obstaralo audioknižní podobu přímo nakladatelství XYZ, které do role vypravěčky obsadilo Martinu Hudečkovou, která obstarala i filmový dabing této postavy. Celá nahrávka je navíc pojata ve stejném stylu jako nedávno vydaný první díl z vydavatelství OneHotBook. Díky tomu k sobě všechny audioknihy skvěle ladí a nic nebrání nerušenému poslechu.

Navíc díky vynikajícímu výkonu Martiny Hudečkové, ani nemáte pocit, že držíte v rukou novou audioknihu, ale nasloucháte vyprávění staré známé. Ostatně kdo by se na načtení Bridget Jonesové hodil víc, než právě Hudečková, která je s Bridget pevně spjata. Jako dabérka odvedla naprosto výbornou práci a nejinak je tomu i v případě audioknihy. Na jejím výkonu je znát, že ji tato dobrosrdečná a lehce potrhlá postava vyloženě baví.

Tam kde knižní předloha ztrácí pár bodíků pro svou předvídatelnost a pocit, že máte v rukou nastavovanou kaši, získává naopak audiokniha pár významných bodů k dobru díky bezchybné interpretaci Martiny Hudečkové. Celý příběh nám tak předkládá s neuvěřitelnou lehkostí a nadhledem, který k Bridget neodmyslitelně patří.


Dítě Bridget Jonesové sice není dokonalou knihou, avšak audiopodoba v podání této skvělé interpretky a nezbytného hudebního doprovodu, jenž dopomáhá utvářet celkovou atmosféru, nám dovoluje si ji užít naplno. V pěti hodinové nahrávce tak dostáváme do rukou ideální oddechovku, která skvěle pobaví a dokáže rozzářit tyto pošmourné zimní dny.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.