Gregg Loomis – Případ Pegasus

0

ANOTACE:
Americký právník Lang Reilly přijde během podezřelého výbuchu v malebné pařížské čtvrti o sestru.
Pustí se do pátrání po skutečné příčině exploze, jenže někdo si očividně nepřeje, aby pravda vyšla najevo, a Langův život se ocitá v ohrožení.
Zdá se, že se všechno točí kolem obrazu, který si jeho sestra koupila těsně před smrtí. Mohl být důvodem, proč byla zavražděna?
Stopy zavedou Langa přes Řím a Londýn až k ruinám templářského hradu v podhůří Pyrenejí, kde se ukáže, že zdánlivě obyčejný náboženský výjev v sobě skrývá klíč k jednomu z největších tajemství, jaké kdy lidstvo poznalo.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Ačkoliv by se za největšího představitele mystery thrillerů dal bezpochyby označit Dan Brown, již dávno tento žánr není pouze o této literární star. Vzpomenout můžeme například na Steva Berryho a jeho úspěšnou sérii s Cottone Malonem, či Raymonda Khouryho. Všichni tři již v českém překladu vychází, přesto v tomto žánru najdeme ještě jednoho velmi oblíbeného autora, který zatím na české vydání čekal. To se však rozhodlo změnit nakladatelství Mystery Press, jež přináší českým čtenářům první knihu Gregga Loomise Případ Pegasus.

loomis-pripad-pegasus-obalka-frontGregg Loomis sice v našich končinách zatím nepatří ke známým autorům, rozhodně však nemůžeme říct, že by tento populární americký autor a právník byl na literárním poli nějakým nováčkem. Ostatně jeho thrillerová série s Langem Reillym čítá v současné době již devět knih, kromě toho má autor na kontě řadu dalších románů a povídek. V Mystery Press se však rozhodli sáhnout právě po Reillym a první knize této série Případ Pegasus.

V osobě Langa Reillyho tak dostáváme dalšího knižního hrdinu, se kterým se vydáváme po stopách tajemství a konspirace. Ovšem na rozdíl od Brownova Langdona není Reilly profesorem, ani agentem tajné služby jako Malone, i když i v tomto ohledu určité zkušenosti má, především je však obyčejný právník, který se ke svému prvnímu dobrodružství dostává za tragických okolností.

Jednoho dne totiž přijde Reillymu zpráva, že jeho sestra zemřela v Paříži při výbuchu. Vcelku záhy navíc zjistí, že se rozhodně nejednalo o žádnou nehodu. Kdo za útokem stojí a z jakého důvodu? Proč musela jeho sestřička zemřít a jakou úlohu ve všem hraje záhadný obraz, který sestra krátce před svou smrtí koupila? To jsou jen dvě z řady otázek, které na hlavního hrdinu čekají, při svém pátrání po pravdě.

Ačkoliv mají mystery thrillery největší boom již za sebou, stále se najde dost fanoušků, kteří na ně nedají dopustit. Navíc pro svou relativní jednoduchost a napětí se stávají právě mystery thrillery ideálním společníkem po čas dovolených. A právě tím je i novinka z nakladatelství Mystery Press.

71ED9M2NxEL._UX250_Případ Pegasus více méně nijak nevybočuje z řady a stejně jako jeho kolegové i Gregg Loomis do své knihy zakomponoval vděčné téma Templáři, Ježíš a honba za senzací, při níž půjde hlavnímu hrdinovi o život. I přes tento již několikrát recyklovaný námět, se autor nesnaží nijak kopírovat své kolegy, ba právě naopak. Přichází s novými nápady a navíc vše drží v relativně uvěřitelné podobě.

Autor navíc vše zpestřuje krátkými výlety do minulosti, v nichž se autor věnuje “deníkovým zápiskům” jistého mladíka, jenž se stal členem templářského řádu. A jehož očima sledujeme i jeho zánik. Kromě této odbočky se samozřejmě setkáme s daleko více historickými fakty. A to jak s těmi reálnými, tak jak už to u mystery  thrillerů bývá i s těmi smyšlenými.

V Loomisově knize tak najdeme vše co bychom v tomto žánru mohli chtít. Jedná se o poměrně svěží dílko v němž nechybí akce a napětí, stejně tak jako pátrání po dávném tajemství a pár překvapivých zvratů. Je sice pravda, že tento žánr má již své nejlepší období za sebou, v záplavě severských detektivek a psycho thrillerů se však jedná o příjemné osvěžení, které nabízí zajímavý příběh a svým souputníkům v rámci žánru rozhodně ostudu neudělá.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply