Gregg Loomis – Akta Julián

0

ANOTACE:
Dona Huffa, blízkého přítele Langa Reillyho a bývalého agenta CIA, někdo brutálně zavraždil. Před svou smrtí se Don v Seville věnoval psaní knihy o důstojníkovi SS Ottovi Skorzenym. Je možné, že by někdo spáchal vraždu jen proto, aby jeho kniha nikdy nespatřila světlo světa? Lang je odhodlaný zjistit pravdu, a tak se vydává po stopách, které za sebou Don při svém výzkumu zanechal.
Pátrání ho vyšle na zběsilou honičku po celé Evropě a Lang se postupně noří hlouběji a hlouběji do záhady, jejíž kořeny sahají do dob položení základů katolické církve. Ve Vatikánu nakonec objeví šokující tajemství, které se týká nejen druhé světové války, ale také bouřlivých časů římské říše.
Organizace, která se zbavila Langova přítele, však udělá cokoli, aby zabránila jeho odhalení. I kdyby měla obětovat další životy…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Jaké tajemství spojuje římského císaře Juliána, nacistického důstojníka Skorzenyho a právníka Langa Reillyho?? To a mnohem více můžeme odhalit v nejnovější knize amerického bestselleristy Gregga Loomise příznačně nazvané Akta Julián, jenž před nedávnem vyšla v nakladatelství Mystery Press.

Ačkoliv u nás Gregg Loomis stále nepatří mezi nejznámější autory, jeho Případ Pegasus se těšil vcelku slušnému čtenářskému zájmu a v hodnoceních také nedopadal vyloženě špatně. Ostatně v zahraničí patří Loomis mezi nejoblíbenější autory v oblasti mystery thrillerů, kde jej doplňují taková jména jako Khoury, Brown, či Berry. Na výraznější úspěch si u nás musí tento autor ještě počkat. I když druhá kniha této povedené “akční série” by mu v tom mohla alespoň trochu pomoci.

V nové knize se právník a bývalý člen tajné služby Lang Reilly vydává  po stopách vraha svého blízkého přítele Dona Huffa. Ten byl zavražděn ve svém domě v Seville, kde se před svou smrtí věnoval psaní knihy o důstojníkovi SS Otovi Skorzenym. Po veškerých Huffových materiálech, týkajících se knihy se však slehla zem. Je možné, že Don Huff opravdu zemřel pouze kvůli své knize, nebo je pravda někde dál, například v hluboké minulosti?

Seznámení s Langem Reillym máme již úspěšně za sebou z předchozí knihy. Loomis se tak vůbec nezdržuje pomalejším rozjezdem, či představováním postav. Autor nás prakticky okamžitě hází do víru událostí a zvratů, které nás nenechají jen tak vydechnout. Ostatně na hlavního hrdinu v této knize čeká doslova zběsilá cesta napříč celou Evropou během níž odhalí nevšední spojení pohanství a nacistů.

Autor i tentokrát celou knihu zpestřuje výlety do minulosti, v nichž se autor věnuje právě císaři Juliánovi a především pak nacistickému důstojníkovi Skorzenymu. Společně s událostmi ze současnosti tak dostáváme celkový obraz příběhu, který v sobě ukrývá nejedno šokující tajemství. O tom se ostatně náš hrdina přesvědčí sám na vlastní kůži, díky čemuž mu půjde doslova o život.

Jak už to tak u tohoto žánru bývá, nemůžeme samozřejmě čekat přehnané zázraky. Loomis ani hvězda tohoto žánru Dan Brown, rozhodně neaspiruje na ocenění za “vyšší literaturu”, o tom ostatně mystery thrillery rozhodně nejsou. Účelem těchto knih je pobavit čtenáře a dodat jim patřičnou dávku napětí, okořeněnou o trochu toho tajemna. V tomto ohledu autor rozhodně žádný problém nemá. Pokud tedy nebudete mít přehnané nároky a velká očekávání, Lang Reilly vás ani ve svém druhém dobrodružství nezklame.

Ba právě naopak. Oproti prvnímu dílu přibylo trochu akce a celý příběh získal větší spád. Navíc je tak nějak plynulejší a nikde zbytečně nezadrhává. Ve výsledku si tak Akta Julián vedou o něco lépe než úvodní díl série. Pokud se autorovi podaří i v dalších knihách udržet tuto vzestupnou tendenci, rozhodně se máme na co těšit. Ostatně třetí knihu této série chystá nakladatelství Mystery Press ještě pro tento rok pod názvem Mise Sinaj.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.