Greg Rucka – Wonder Woman 3: Pravda (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Říká se, že pravda vás osvobodí. V to Diana, hrdinka známá světu jako Wonder Woman, doufala. Ale odhalila daleko temnější pravdu a zjistila, že celý její život a minulost byly změněny… A to ji přivedlo k šílenství.

Zatímco se její život rozplétá, zlověstné síly ohrožují vše, co je jí drahé. Bez ohledu na rozsah svého traumatu musí pokračovat v boji proti zlu a lžím, které jí zničily život.

S pomocí nejbližších spojenců – i své nemesis Cheetah – Diana znovu složí střípky rozbité mysli a pustí se do bitvy proti děsivým novým protivníkům.
Vzepře se vůli bohů, zachrání své sestry z Themysciry a vyřeší záhadu své vlastní existence jednou provždy? Nebo je cena za pravdu tak nezměrná, že ji neunese ani Wonder Woman?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Za dva dva měsíce tomu bude již rok, co se nakladatelství Crew a BB Art společnými silami pustili do mamutího projektu Znovuzrození hrdinů DC. A jak se zdá, hrdinové tohoto univerza nás rozhodně jen tak neopustí. Na trh se právě dostává Wonder Woman Grega Rucky s pořadovým číslem tři, ve které tento nadaný scénárista uzavírá jednu z prvních příběhových linií týkající se WW v Rebirthu.

Po malé odbočce z předchozí knihy, kdy nám Rucka naservíroval “staronový” origin této oblíbené postavy, se vracíme zpět k hlavní dějové linii z úvodní knihy Lži. Právě na tu totiž aktuální book s podtitulem Pravda přímo navazuje. A opět tak obsahuje Obsahuje liché sešity série Wonder Woman č. 13-25.

Poté co se Wonder Woman musela vyrovnat se svou dezorientací a spojit síly se svou nemesis Cheetah se začíná vše maličko vyjasňovat. Pravda však nezřídka bolí a velmi často vede až k šílenství. O čemž by Wonder Woman mohla sama vyprávět. Avšak i tentokrát se bude muset čelem postavit svému traumatu a pokračovat v boji proti zlu a lžím, které jí zničily život…

Rucka v aktuální knize postupně rozplétá celou plejádu tajemství a nejasností, které v nás vyvolal úvodní book celé série a směřuje tak svůj příspěvek do Znovuzrození ke zdárnému závěru. Ostatně s tímto scénáristou se setkáme u Wonder Woman již pouze u knihy číslo 4, která doplňuje úvodní Ruckův run, poté již tuto hrdinku předal do rukou jiných scénáristů.

Díky tomu, že Rucka u WW nepobyl nikterak dlouho, má celá jeho příběhová linie vskutku příjemný spád. Nic není zbytečně natahované a to hlavní se tak dovídáme v podstatě během pouhých dvou knih. To bezesporu ocení nemalé množství čtenářů, kteří neholdují zbytečně rozvláčným sériím. Zde se stačí podívat napříkladna aktuálního Batmana, jenž z velké části přešlapuje na místě. To se vám u této knihy rozhodně nestane.

Na druhou stranu, díky relativně krátkému rozsahu nestihl Rucka rozehrát žádný vskutku spektakulární příběh a to i přesto, že k němu měl skutečně dobře nakročeno. Aktuální Wonder Woman nám tak nabízí především kvalitní superhrdinský mainstream, ze kterého si sice na “zadek” nesedneme, ale rozhodně patří k té lepší polovině, která u nás v rámci Rebirthu vychází. Otázkou však zůstává, zda se podaří i následovníkům Grega Rucky udržet jím nastolenou kvalitu. Na to si však budeme muset ještě chvilku počkat. V červnu nás ještě čeká poslední Ruckova WW a teprve až před koncem roku (říjen) s knihou s pořadovým číslem 5 dojde na tomto postu ke změně.

O grafickou stánku aktuální knihy se opět postaral především Liam Sharpa, jenž exceloval již v úvodní knize série, kde jeho celkové pojetí a smysl pro detail úžasně dotvářel celkovou atmosféru. To ostatně platí i pro aktuální book, který je na první pohled opravdu líbivý. Celkový dojem z grafického pojetí však maličko kazí úvodní sešit celé knihy. Ten však nebyl v rukou Liama Sharpy, ale Renata Guedese. A nutno říct, že Guedes nesahá Sharpovi ani po paty. WW v jeho podání je mírně řečeno divná a dost často zaujímá nepřirozené polohy o ztvárnění jejího obličeje nemluvě. Naštěstí po zbytek knihy se otěží ujímá právě Sharpa a vše se vrací k líbivé lince.

Greg Rucka v aktuální Wonder Woman jasně ukazuje, že patří k velezkušeným scénáristům, kteří skutečně psát umí. Během této knihy tak odpovídá fanouškům na většinu otazníků, které stihl položit v úvodním díle. To vše zabalené do líbivého kabátku Liama Sharpy atakuje celou Wonder Woman k nejpovedenějším kouskům ze Znovuzrození. Zda se tento trend podaří udržet i nadále, však ukáže až čas…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..