Greg Rucka – Wonder Woman 2: Rok jedna (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Je tu další kniha ze Znovuzrození! Vrací se Wonder Woman. Jak v komiksu, tak do minulosti. Po té, co si v prvním díle uvědomila, že něco v její minulosti nesedí, dostáváme se zpátky na začátek, do chvil, kdy se poprvé seznámila se Steve Trevorem a poprvé vstoupila do cizího světa plného mužů. Navíc je to celé v krásné kresbě Nicoly Scottové!

Šokující příběh z doby, kdy Diana teprve začínala coby ochránce Země. Ráj byl narušen, Arés útočí a Amazonky musí najít svého vlastního šampióna. Někoho, kdo je ochotný obětovat svůj domov i své sestry, aby zachránil svět, který nikdy ani neviděl.

Wonder Woman začíná své epické dobrodružství!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Komiksové Znovuzrození hrdinů DC pomalu, ale jistě nabírá na obrátkách. Všechny “rebirthové” série, které u nás vychází, mají za sebou úspěšný rozjezd a my se můžeme těšit na jejich další pokračování. Po Sebevražedném oddílu přichází s bookem číslo dvě i Wonder Woman. Ta se tentokrát vrací ke svým kořenům a v knize Rok jedna nabízí čtenářům další převyprávění svého originu.

Greg Rucka se tak v této knize rozhodl pro malou odbočku a zavádí čtenáře na úplný začátek. Ostatně již u předchozí knihy jsem zmiňoval, že aktuální book obsahuje trochu netypicky pouze lichá čísla sešitů z celé série. Nyní přišla řada na ty sudá. Rok jedna se tak vydává zcela novým směrem a nabízí čtenářům druhou dějovou linii, se kterou se budeme u této série setkávat. A jak již bylo řečeno, vydáme se na úplný začátek. Hláška na přebalech “rebirthových” knih – Ideální start pro nové čtenáře, tak konečně dostává doslovný význam, protože co je ideálnějšího pro nové čtenáře, než samotný počátek a zrození jejich hrdiny.

Rok jedna tak nabízí sešity původní série Wonder Woman (Rebirth) #2, #4, #6, #8, #10, #12 a #14. A zatímco v úvodní knize byla Wonderka již zkušenou i když mírně zmatenou bojovnicí, druhá kniha nás zavádí na samotný počátek. Do chvil, kdy se na Themysciru dostává Steve Trevor. Aby se Diana následně stala šampionkou a zástupkyní Amazonek, která neváhá obětovat svůj domov i své sestry, pro záchranu světa, který doposud nikdy neviděla…

Rozebírat blíže origin Wonder Woman, je pravděpodobně zcela zbytečné. V komiksové podobě byl zpracován nesčetněkrát. Navíc většina fanoušků této postavy jistě viděla filmovou adaptaci s Gal Gadot, kde se režiséři jejímu originu také věnují. Greg Rucka je tak pouze dalším v řadě. Nutno však podotknout, že jeho pojetí rozhodně žádného fanouška neurazí, navíc obsahuje i celou řadu zajímavých nápadů. Jediný problém, který tak může tato kniha mít, je tak její lehká předvídatelnost, díky tomu, že velkou část tohoto příběhu více méně známe.

Rok jedna tedy sice výrazněji nepřekvapí, zároveň však působí daleko konzistentnějším a méně zmateným dojmem, než tomu bylo u první knihy. Tentokrát má příběh jasné směřování a nabízí vcelku kvalitní superhrdinskou podívanou, která uspokojí prakticky každého čtenáře. Otázkou však zůstává, jak se v pozdějších fázích podaří Ruckovi zkombinovat obě příběhové linie dohromady. Na to si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Zatím má Wonder Woman vcelku slušně nakročeno a rozhodně se nejedná o zklamání.

Po grafické stránce se stále jedná o klasický mainstream, který výrazněji neurazí. Tentokrát však Liama Sharpu na pozici hlavního kreslíře vystřídala Nicola Scott. Ta bohužel ve srovnání s tímto nadaným Britem vychází takřka ve všech ohledech jako poražená. Její kresba rozhodně není špatná, oproti Sharpovi, který se nám představil v první knize, je však daleko méně nápaditá a hůře dotváří celkovou atmosféru. V tomto ohledu vede Sharp na celé čáře, přesto si i Nicola Scott bezesporu své fanoušky najde.

Greg Rucka sice v druhém díle Wonder Women nikterak nerozvíjí dějovou linii z úvodní knihy, oproti tomu nám nabízí moderně zpracovaný origin této oblíbené postavy, který potěší nejednoho fanouška. Hláška – Ideální start pro nové čtenáře, tak konečně dostává na významu a pro novou Wonder Woman platí na sto procent. Jak si však povede tato amazonská šampionka v dalších dílech, na to si budeme muset počkat až do příštího roku, kdy přijdou na řadu třetí díly všech “rebirthových” sérií.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..