Graham Masterton – Rozbití andělé

0

ANOTACE:
Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit.
Jednoho chladného jarního rána zahlédnou dva rybáři v řece Blackwater nedaleko Corku cosi, co připomíná černý pytel s odpadky. Ukáže se, že ve skutečnosti jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce i nohy a na krku stopy po škrcení. A co hůř — je vykastrovaný.
Případ hluboce zasáhne místní věřící a komisařka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby co nejrychleji dopadla pachatele. Pak je ale nalezen další zavražděný kněz…
Katie získá důkazy, že v Sirotčinci svatého Josefa došlo ke zločinnému spiknutí. Ví však, že zajde-li ve vyšetřování příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude se muset postavit vysokým církevním představitelům a prolomit hradbu mlčení, za níž se po dlouhá desetiletí skrývá strašlivé tajemství.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Nakladatelství Host je bezpochyby pro mnohé čtenáře zárukou kvality, o čemž svědčí i dlouhá řada úspěšných autorů, kteří u něj vycházejí. Loni se navíc příznivci krimi příběhů dočkali po veleúspěšném Peteru Mayovi dalšího zástupce z britských ostrovů. Graham Masterton je sice znám především jako úspěšný autor hororů, Host však sáhl po jeho detektivní sérii s komisařkou Katie Maguirovou. Po Bílých kostech tak letos vychází další autorova kniha z této série, tentokrát pod názvem Rozbití andělé.

1060Již v prvním díle série autor dokázal, že je ne nadarmo označován jako “žijící legenda hororu”. Přestože patří Bílé kosti mezi detektivní thrillery, Graham Masterton si zde neodpustil zabrnkat čtenářům na nervy občas až příliš naturalisticky ztvárněným násilím a trochou nadpřirozena. Je tedy jasné, že otázka, zda autor bude v tomto trendu pokračovat i v dalších dílech, je vcelku nasnadě. A díky nakladatelství Host a Radce Knotkové, jež celou sérii překládá, se nyní mohou čeští čtenáři přesvědčit na vlastní kůži.

Zatímco se Masterton pustil v prvním díle do tajemství okolo starého masového hrobu, v nejnovější knize vysílá svou hrdinku vstříc aktuálnějším problémům. A že na Katie Maguirovou nečeká žádná procházka růžovou zahradou, si můžeme být více než jisti. Což se ostatně potvrzuje ve chvíli, kdy je v řece Blackwater objevena mrtvola muže. Situaci navíc komplikuje fakt, že onen mrtvý je bývalý učitel hudby a kněz otec Heaney. Má svázané ruce i nohy a na krku stopy po škrcení, navíc je vykastrován.

Proč by ale někdo kastroval oblíbeného kněze, který nemá žádné nepřátele? To je jen jedna z mnoha otázek, na něž potřebuje znát policie odpověď. Navíc je jasné, že místní církev nebude chtít nechat tento případ jen tak, a tak se místní policejní sbor ocitá pod velkým tlakem. Katie Maguirová tak stojí před dalším složitým případem, jehož vyřešení rozhodně nebude jednoduché. Navíc se na scéně objevuje další mrtvý kněz…

broken-angels-book-coverOproti prvnímu dílu série zde máme minimálně jeden zásadní rozdíl. V Bílých kostech si autor pro čtenáře připravil příběh, který se točil kolem místního folkloru a mystiky. Rozbití andělé však pro fanoušky nabízejí daleko reálnější podívanou. Masterton však dokazuje, že se bez problému obejde i bez okultních rituálů a pálení čarodějnic. Ba co víc, druhé pokračování této povedené série je možná ještě děsivější než úvodní díl. Nezanedbatelnou úlohu na tom bude mít i fakt, že se tento případ točí okolo reálných afér a problémů.

Autor navíc svou hrdinku rozhodně nijak nešetří. O tom jsme se ostatně mohli již přesvědčit. Bílé kosti byly však v tomto ohledu pouze příslovečným rozjezdem. Ty pravé problémy v osobním životě hlavní hrdinky nastanou až v této knize. Všudypřítomná bezmoc a beznaděj se tak ještě prohlubuje a skvěle koresponduje s nespoutaným a divokým Irskem, v jehož drsném prostředí obstojí jen ti nejtvrdší.

Graham Masterton již v prvním díle dokázal, že mu detektivní žánr vyloženě svědčí. V Rozbitých andělech se navíc ještě překonává. A tak se čtenáři mohou opět těšit na naprosto strhující příběh s originální zápletkou, ze kterého vás nejednou zamrazí. Všechny fanoušky tohoto autora bezpochyby potěší zpráva, že dalšího dílu této skvělé série bychom se měli dočkat ještě letos v listopadu, tentokrát pod názvem Červená lucerna.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..