Gin Phillips – Tři hodiny v ZOO

0

ANOTACE:
Napínavý thriller, kde se v boji o život počítá každá vteřina.

Měl to být idylický den, změnil se ale v boj o přežití. Joan si se svým čtyřletým synem užívá v ZOO do poslední chvíle. Několik výstřelů, které zaslechne u východu, ji přinutí s dítětem v náručí utéct zpět do zahrady. Útočníci jsou jim v patách a jsou horší než dravá zvěř. Pro Joan tak začíná závod s časem. Žádný úkryt není dost bezpečný a chvilka nepozornosti ji i syna může stát život. Jak daleko dokáže matka zajít, aby uchránila své dítě?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Měl to být idylický den, změnil se ale v boj o přežití – láká anotace napínavého thrilleru americké autorky Gin Phillipsové Tři hodiny v ZOO. Ten slibuje svižný a napínavý příběh s úžasným potenciálem. V tvrdé konkurenci zavedených autorů to bude mít však tuze těžké…

Se jménem této autorky jsme sice zatím neměli u nás možnost se setkat, rozhodně však Gin Phillips nepatří mezi úplné nováčky. Na svém kontě má již pět knih, navíc se nezaměřuje pouze na jediný žánr. Její tvorba je tak relativně rozmanitá, ve které autorka nešetří zajímavými nápady. O tom se ostatně můžeme díky nakladatelství Plus nyní přesvědčit i my.

Název této knihy je více než výmluvný. Tři hodiny v ZOO. Přesně tolik času zde stráví Joan se svým čtyřletým synem od chvíle, kdy se místní zoologickou zahradou začnou rozléhat výstřely. Původně idylický den se mění v holý boj o přežití. Útočníci se nezastaví před ničím a evidentně neberou ani žádné rukojmí. Joan se synem se tak ocitá v kritické situaci, jediným její úkolem je přežít a uchránit své dítě…

Autorka se ve své knize rozhodla zaměřit na téma, které je bohužel stále aktuálnější. Hrozba teroristických útoků je všudypřítomná a nejedná se pouze o Islámský stát a nejrůznější teroristické organizace. Stranou nezůstávají ani vyšinutí jedinci, kteří se bez zjevného důvodu, či náboženského přesvědčení vrhnou bezhlavě do masakrování nevinných lidí. A právě toto ožehavé téma se Phillipsová rozhodla zpracovat ve své knize.

Avšak více než klasický thriller prošpikovaný akcí a mrtvolami, připomíná tato kniha psychologické drama, jenž je sondou do duše několika málo jedinců. Prim zde samozřejmě hraje především Joan, poháněná mateřskými pudy a touhou uchránit svého malého syna i sebe samu od veškerého nebezpečí. K ní se postupně přidává pár dalších postav, včetně jednoho z útočníků. U nich však, na rozdíl od Joan, autorka klouže pouze po povrchu.

Knize se rozhodně nedá upřít čtivost a spád. Ostatně tomu napomáhá jednak rozsah knihy, 272 stran opravdu není moc, a v neposlední řadě i samotné tempo příběhu, ten se odehrává během pouhých tří hodin. Díky tomu zde není opravdu moc prostoru na zbytečnou omáčku. Přesto zde autorka ukázala pár zajímavých nápadů, na druhou stranu se nedá ubránit pocitu, že z tohoto námětu se dalo vytěžit mnohem víc, než nám autorka předkládá.

A to je patrně i největší problém této knihy. Na jednu stranu zajímavé téma i nápady, na straně druhé neodvratný pocit nedotaženosti. Ano příběh sám o sobě funguje vcelku dobře a relativně by se mu nemuselo ani moc věcí vytýkat, na druhé straně thrillerů a psychologických dramat je v současné době na trhu opravdu přehršel a tak stojí za to si vybírat jen ty nejlepší kousky.

Bohužel Tři hodiny v ZOO i přes zajímavý námět k těm nejlepším nepatří. Tato kniha rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Patrně se tak postupně zařadí mezi šedý průměr, jenž postupně zapadne a vzpomene si na něj jen málokdo. Což je rozhodně škoda, stačilo málo a celkové vyznění příběhu by dopadlo daleko lépe. Takto se jedná pouze o nenáročnou jednohubko na jedno, či dvě odpoledne.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.